środa, 24 kwietnia, 2024

Kryteria wyboru usługodawcy – audytora wewnętrznego

Home Forum Sektory Samorządy Kryteria wyboru usługodawcy – audytora wewnętrznego

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #18167
    wojak
    Uczestnik

    Czy będzie konieczna procedura przetargowa wg PZP do wyłonienia usługodawcy – audytora wewnętrznego? :mrgreen:

    #18168
    pawels
    Uczestnik

    Ten uśmiech rozumiem, że ma oznaczać zapytanie czy wartość usługi przekroczy próg stosowania PZP. hm no może, może….

    #18170
    zosia
    Uczestnik

    pytanie słuszne, także w zakresie stosowania PZP. Ja myślę, że stosowacx PZP trzeba będzie, tylko kto da na umowę ok. 60 tysięcy??

    #18171
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= zosia] pytanie słuszne, także w zakresie stosowania PZP. Ja myślę, że stosowacx PZP trzeba będzie, tylko kto da na umowę ok. 60 tysięcy??[/QUOTE]

    Kochani, musi być powyżej 60 tys. – Jeśli tworzy się stanowisko AW etatowe, to kosztuje ono więcej, są bowiem różne składniki tych kosztów, oprócz tego, co kasuje pracownik- audytor. Policzcie proszę ile pracodawcę kosztuje WSZYSTKO, co jest związane z Waszą pracą na etacie. To WSZYSTKO będzie musiał zapewnić audytor wewnętrzny – usługodawca sam dla siebie, aby zachować standardy godnego wykonywania zawodu. Przyrównajcie to do cen, jakie funkcjonują przy „głupim” badaniu bilansu przez biegłych… tak trzeba myśleć i działać „na prywatce” ❗ Wiem co mówię (piszę).
    Oczywiście zleceniodawcy (niczego im nie ujmując) będą chcieli „odhaczyć” audyt wewnętrzny za psie pieniądze, bo znaczna ich część nie ma pojęcia do czego to służy. Mają takie pojęcie o audycie wewnętrznym, jak chłop pańszczyźniany o bidecie.
    Jak na takich nie będzie bata ustawowego, to nic nie zdziałamy. Na nieszczęście nawet większość inspektorów RIO nie traktuje audytu wewnętrznego poważnie.

    #18172
    audytj
    Uczestnik

    Ja nyślę, że tylko regulamin dot. zamówień do 14 tys. euro

    #18173
    wojak
    Uczestnik

    Zwróćcie uwagę, że umowę należy zawrzeć na minimum rok. Już niestety widzę, że znajdą się łapacze ćwiartek i będą się sprzedawać za psie pieniądze… Oj długa droga przed nami ❗

    #18174
    pawels
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] Zwróćcie uwagę, że umowę należy zawrzeć na minimum rok. Już niestety widzę, że znajdą się łapacze ćwiartek i będą się sprzedawać za psie pieniądze… Oj długa droga przed nami ❗ [/QUOTE]
    Nie bardzo rozumiem na kogo się obrażasz?
    Myślisz, że jednostki, które „ledwo” przekraczają próg 40.000.000 pln chcą zatrudnić audytora na cały etat? Szczerze wątpię.
    Znam z okolicy przypadek jst, która przekroczyła próg i przestrzegając przepisy uofp ogłosiła konkurs na zatrudnienie aw. Co tam ogłosiła ich około 6, nawet umieszczając je w prasie ogólnopolskiej. Powód – w żadnym z konkursów nie wpłynęła choćby jedna oferta. Prawdą jest, że chcieli na tą „ćwiartkę”, potem już byli skłonni nawet na „połówkę”.
    Ja bym tak nie biadolił nad możliwością zawierania z aw umowy cywilno-prawnej. Dla niektórych jednostek będzie jedyna możliwość aby wogóle audytora mieć. Pytanie ilu z nas będzie chętnych aby zrezygnować z obecnego etatu i iść w części w różnych jednostkach? Biegli rewidencie – czy oni będą zainteresowani?

    #18177
    wojak
    Uczestnik

    Pawle, ja na nikogo się nie obrażam. Kontestuję zwyczajnie rzeczywistość. Trochę może prowokuję, by wywołać dyskusję, bo temat jest ciekawy i rozwojowy.
    Niepełnoetatowcy nie obrażajcie się! Jestem jednym z Was 😆

    #18178
    pawels
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wojak] Niepełnoetatowcy nie obrażajcie się! Jestem jednym z Was 😆 [/QUOTE]
    No po Tobie tego bym się nie spodziewał. 😀

    #18179
    wojak
    Uczestnik

    Pawle, nie mogli mi dać więcej, więc wziąłem co dawali za mniej (czasu). Siłą rzeczy i zadań mogę zrobić mniej… bo mam mało czasu.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.