piątek, 15 stycznia, 2021

Kto jest w końcu kierownikiem jednostki w której jest zatrudniony audytor wewnetrzny

Home Forum Sektory Samorządy Kto jest w końcu kierownikiem jednostki w której jest zatrudniony audytor wewnetrzny

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #5540
  betix
  Uczestnik

  Witam wszystkich! Wiem, że ten temat który poruszam był już tutaj przedstawiany. Ale ja staram się uporać z dostosowaniem regulaminu audytu wewnętrznego do obecnie obowiązujących przepisów tj. ustawy o fin. publ. i rozporządzeń audytowych oraz chciałabym aby ten regulamin stał się bardziej praktyczny a nie taki sformalizowany jak do tej pory. Praktyczność będzie wynikała z jakiegoś doświadczenia, a nie tylko z teoretycznej znajomości tematu w zakresie audytu. Ale do czego zmierzam – kto powinien więc podpisać ten regulamin (ma to być zarzadzenie Starosty czy uchwała Zarządu ? ) kto bedzie podpisywał plan audytu: starosta czy członkowie Zarządu poprzez przyjęcie go uchwałą, oraz komu przedstawiać sprawozdanie roczne i sprawozdania z zadań audytowych ? Czy Ministerstwo Finansów nie mogłoby przedstawić jakiegoś konkretnego stanowiska w tej sprawie, które skierowane byłoby na drodze oficjalnej do audytorów zatrudnionych w starostwach ? dlaczego wciąz trzeba zachodzić w głowę co ustawodawca miał na myśli umieszczając „kierownika jednostki w której zatrudniony jest audytor wewnętrzny”… ?

  #5541
  kules
  Uczestnik

  właśnie dziś skończyłem dostosowywanie moich aktów prawnych (poza procedurami) do nowych przepisów 😀

  Ja wszędzie zamiast kierownika jednostki wpisałem Zarząd i tego się będę trzymał. Starosta nie wystepuje nigdzie sam jako starosta.
  W związku z tym wszystko podpisuje Zarząd, ewentualnie Przewodniczący Zarządu (czyli starosta) zrobi to Za Zarząd.

  Według mnie kierownikiem jednostki jest Zarząd, chyba że w którymś z urzędów (w starostwie) zaistnieją przesłanki do prowadzenia odrębnego audytu – wtedy dla takiego audytora szefem będzie starosta a nie Zarząd)
  to moje zdanie, ale jak ktoś przedstawi przekonującą argumentację to mogę je zmienić 😀

  pa

  ps. w ustawie cały czas (przy planie, upoważnieniach, sprawozdaniu) jest mowa o „kierowniku jednostki” co wg. mnie za art.52 określa kierownika jsfp.

  jednostką jsfp w rozumieniu art.52 będzie w większości wypadków powiat, a kierownikiem zarządzającym powiatem jest Zarząd.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.