sobota, 21 maja, 2022

Kto podpisuje plan audytu w Starostwie Powiatowym?

Home Forum Sektory Samorządy Kto podpisuje plan audytu w Starostwie Powiatowym?

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #21881
  kkkrzysiu
  Uczestnik

  Mam pytanie kto podpisuje plan audytu w Starostwie Powiatowym? Czy przedstawiacie taki plan audytu zarządowi powiatu, czy tylko podpisuje go Starosta? Czy w takim planie do jednostek objętych audytem należy zaliczyć szpital? Dzięki za pomoc.

  #21882
  dorotab
  Uczestnik

  Cześć. U mnie już nie zarząd ale Starosta. Ujmuję również szpitale.

  #21883
  emus
  Uczestnik

  Przewodniczący zarządu jst – art.276 UFP Dz.U.2009, nr 157, poz.1240 z późn.zm.

  #21886
  kules
  Uczestnik

  U mnie tak jak u DorotaB, ale od czasu kiedy ze szpitala zrobiliśmy spółkę to już go nie ujmuje w planie

  #21892
  romb
  Uczestnik

  Ostatnio RIO zakwestionowało u mnie tryb uchwalania planu audytu na 2011r. przez zarząd powiatu twierdząc, że uprawniony jest wyłącznie starosta. Argumentacja przy tym była dośc osobliwa: w art 34 ustawy o samorządzie powiatowym takie uprawnienia dla zarządu nie są przewidziane , a skoro nie zostały w ustawie wymienione, to zarząd je sobie bezprawnie uzurpuje!
  Osobiście jednak jestem zdania, że skoro ustawodawca napisał w ustawie o fp „przewodniczący zarządu” , a nie „starosta”, to nic sie w tym zakresie nie zmieniło i nadal plan audytu powinien przyjmowac zarząd powiatu. Przewodniczący zarządu jest bowiem tą osobą, która organizuje prace zarządu, ustala porządek obrad , itp. Ale to tylko moje zdanie.

  #21893
  dorotab
  Uczestnik

  Ustwodawca, zamiast tego nieszczęsnego „przewodniczącego zarządu” mógł wpisać wprost starosta, marszałek, albo zarząd powiatu, zarząd województwa. Wpisał niestety to co wpisał i rodzi się pytanie – przewodniczący zarządu czyli WŁAŚNIE KTO? U nas radca wykluczyła zarząd.

  #21897
  wojak
  Uczestnik
  #21906
  mama0454
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Wojak] [QUOTE BY= DorotaB] Ustwodawca, …[/QUOTE]
  Ten „ustawodawca”, to „pani Jola” – stażystka w biurze legislacyjnym. Nie ma się co dziwić takim zapisom ustawowym, skoro drużyna trampkarzy rządzi Polską… tfu!, tuskowa ich mać!
  Z kaszubskiego „tusk”, to taki burek podwórkowy.[/QUOTE]

  Dobre. Swój chłop jesteś, Wojak. 😆

  #21924
  justp
  Uczestnik

  Miałam ten sam dylemat swojego czasu chyba w 2010 ale ostatecznie opinia prawna była, że to Starosta – przewodniczący Zarządu. Plan i sprawozdanie wchodzi u mnie zarządzeniem starosty. Podobnie ćwiczymy kontrolę w jednostkach.

  #21930
  kkkrzysiu
  Uczestnik

  Dzięki!!! Czyli wychodzi na to, że Starosta! Ale po co zarządzenie starosty? 😕

  #21939
  olivkova
  Uczestnik

  Ujmuj szpital, nie ujmuj inspekcji i straży.

  #21989
  romb
  Uczestnik

  W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta z 1 czerwca br. chciałem poinformowac, że pomimo zapisu w protokóle z kontroli RIO o konieczności zmiany trybu przyjmowania planu audytu (przez starostę , a nie przez zarząd powiatu) w wystapieniu pokontrolnym nie znalazły sie stosowne zalecenia do wykonania. Nie wydaje mi się aby to było przeoczenie ze strony RIO więc chyba dla nich też nie jest to takie jednoznaczne.

  #21996
  mama0454
  Uczestnik

  A od kiedy to RIO zajmuje stanowisko w sprawie funkcjonowania audytu w jst ? To nie ich działka, więc fora ze dwora. Zadaniem RIO jest jedynie stwierdzić, czy audyt (jeśli jest taki obowiązek ustawowy) działa w danej jednostce, czy też nie.

  #21998
  pietryka
  Uczestnik

  I to jest najprawdziwsza prawda.Mama0454 jesteś w temacie 😉
  Obojętnie co chciałby pisać RIOwiec musiałby oprzeć się na „jakimś” przepisie a tego niestety nie ma dla RIOwców. Ja tam ich szanuję i się klaniam, ale jak coś chcą to przestrzegam, że nie będą tego mogli wykorzystać. 😆
  Po głębokim zastanowieniu odpuszczają albo proszą o krótką informację na piśmie.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.