niedziela, 25 września, 2022

KURIERZY

Home Forum Sektory Samorządy KURIERZY

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #18417
  s
  Uczestnik

  Szanowni Państwo mamy w Urzędzie kuriera, który odpowiada między innymi za dostarczanie korespondencji na terenie miasta. Pojawiają się coraz częściej sygnały, że nie dostarczono korespondencji. Kurier pokazuje, żę dwukrotnie zostawiał awizo, ale często są skargi, że tych awizo wogóle nie było. Kierownictwo Urzędu obawia się, że kurier nie zostawia awizo tylko je wypełnia.
  Prośba moja jest nastęująca. Czy w Waszych jendostkach wprowadzono jakieś rozwiązania, które pozwlaałyby kontrolować pracę kuriera, skuteczność doręczania przesyłek. U nas aktualnei jest tak, że skuteczność doręczania przesyłek jest bardzo niska, bo rzekomo nie ma nikogo w domu itd. Kieronictwo myśłi o pewnych rozwiązaniach typu: zmienić godziny pracy, nie od 7 do 15 ale np. od 12 do 20 (więcej ludzi jest wtedy w domu). Drugim rozwiązanie jest to aby wprowadzić wynagrodzenie ryczałtowe zalezne od skutecznego doręczenia przesyłki. Kurier zatrudniony byłby na część etatu i miałby minimalner stałe wynagrodzenie a reszta tego wynafrodzenia uzależniona byłaby od skutecznie doręczonej przesyłki (czyli odebranej przez klienta). Ale są może pewne mechanizny kontrol, które są w Waszych Urzędach i które się sprawdziły. Proszę o wypowiedź w temacie.
  Pozdrawiam

  #18423
  pawels
  Uczestnik

  W moim urzędzie kurier ma wyznaczony limit który musi doręczyć miesięcznie. Za większą liczbę doręczeń ma premię. Godziny pracy? Zawsze rano są w urzędzie i odbierają pocztę, następnie wychodzą w teren. Często widzę wieczorem jak chodzą po mieście i doręczają przesyłki… Są zainteresowani okresloną liczbą doręczeń.
  Policzcie ile doręczeń według cennika poczty równa się wszystkim kosztom jego uposażenia dla urzędu. Tak otrzymacie jego limit doręczeń reszta to motywacja do wydajniejszej pracy i zysk dla urzędu.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.