czwartek, 18 kwietnia, 2024

kurs CGAP

Home Forum Sektory Samorządy kurs CGAP

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 37)
  • Autor
    Wpisy
  • #13533
    nickkita
    Uczestnik

    czyktoś wybiera się może na kurs przygotowujący do egzaminu CGAP organizowany przez Polską Akademię rachunkowości w okresie 23.02-13.04 ? kurs przygotowuje do egzaminu w maju.

    #13536
    szymonek123
    Uczestnik

    ja się nie wybieram, ale jestem ciekawy jak oceniacie to szkolenie…
    oczywiście to pytanie dla tych, którzy już się wyszkolili

    #13540
    nickkita
    Uczestnik

    a czy ktoś zdawał CGAP bez kursu? z czego należy się wtedy przygotowywać? bo ja czytałam wypowiedzi na forum o egzaminach i wiem, że przydatne są książki Gleima tylko że na stronie ernst&young znalazłam informację, że one przygotowują do CIA. czy do CGAP też czy nie?

    #13542
    szymonek123
    Uczestnik

    KSAP swego czasu wydał książkę przyg. do CGAP

    #13547
    kubas
    Uczestnik

    a do czego Wam CGAP? pzdr

    #13548
    nickkita
    Uczestnik

    do tego żeby być audytorem w jednostkach samorządowych takich jak Urząd Miasta

    #13551
    szostak
    Uczestnik

    Egzmin można zdać bez kursu. Uczyłem się tylko z Gleima pierwszej i drugiej części i oczywiście standardy IIA i Intosai.
    Książka wydana przez KSAP do niczego się nie przyda. Rozdawali ją kiedyś za darmo.

    pozdrawiam

    #13558
    kubas
    Uczestnik

    rozumiem, ze osoby z ministerialnym kwitem poza tematem… pzdr

    #13559
    nickkita
    Uczestnik

    szostak a możesz mi powiedzieć jak długo się uczyłeś ? ile czasu poświęcałeś na naukę ? chcę się rozeznać jaki termin egzaminu mam wybrać. nie wiem czy dam radę w tym roku.

    #13560
    janeczek
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Nickkita] do tego żeby być audytorem w jednostkach samorządowych takich jak Urząd Miasta[/QUOTE]
    I nie tylko,w UKS,US w każdej jfsp,gdzie audytor dba o swój profesjonalizm,

    #13561
    kubas
    Uczestnik

    ok, to ja nie dbam o profesjonalizm; pzdr :mrgreen:

    #13563
    szostak
    Uczestnik

    Uczyłem się 2 miesiące. Teraz egzamin będzie w maju, więc masz czas na naukę

    #13566
    ryszard
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Nickkita] szostak a możesz mi powiedzieć jak długo się uczyłeś ? ile czasu poświęcałeś na naukę ? chcę się rozeznać jaki termin egzaminu mam wybrać. nie wiem czy dam radę w tym roku. [/QUOTE]
    Jak się troszkę rozglądniesz, 🙂 popytasz ludzi ktorzy byli na KSAP,PAR oraz Tych z CGAP,dojdziesz do wniosku,ze nie taki diabeł straszny, jak go malują.Maj jest realny ,abyś zdawała. Tobie i innym dedykuję coś ,co otrzymalem od Meg po pozytywnym wyniku CGAP:”Zwycięzać mogą Ci,co chcą” 😀
    pozdr
    Ryszard

    #13570
    nickkita
    Uczestnik

    dziekuje bardzo ale jednak spanikowałam i już powiedziałam szefowi że nie podejdę do tego egzaminu. boję się, to jest chyba ponad moje siły.

    #13573
    ryszard
    Uczestnik

    Nickkita,nie odpuszczaj. 🙂 Jest wystarczająco czasu, do przygotowania się na maj.Szef to człowiek,zrozumie.Weż sie za wiedzę z I i II czesc CIA,ksiażkę do CGAP zdobędziesz, krąży po kraju.Jest jaka jest, przeczytasz,można z niej wydobyć wiedzę z zakresu CGAP( nie ucz się amerykanizacji )..Ale decyzja należy do Ciebie, 😀
    pozdr
    Ryszard

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 37)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.