czwartek, 18 kwietnia, 2024

kurs przygotowujący do egzaminu na AW

Home Forum Egzaminy egzaminy kurs przygotowujący do egzaminu na AW

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #3986
    tom78
    Uczestnik

    witam Wszystkich 🙂
    Piszę tu pierwszy raz, lecz już od jakiegoś czasu czytam forum. Przygotowuję sie do egazminu na AW, termin: 5wrzesien 2006. Chciałbym się również wybrać na kurs przygotowujacy do egazminu, lecz nie wiem czy jest sens a jeśli tak to gdzie. Z tego co sie orientowałem to jest kurs ogłaszany przez MF, lub inny organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków, który własnie trwa. Mam w związku z powyższym pytanie do osób, które miały styczność z jednym z tych kursów lub też innym. Czy warto inwestować w taki kurs, jeśli tak to w który.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc 🙂

    #4002
    chwilka
    Uczestnik

    Uczestniczyłam w kursie przygotowującym do egzaminu w Jastrzębiej Górze ( polecany przez MF), sądzę, iż szkoda czasu , przez całe dwa tygodnie można nieźle wkuć materiał samemu. Zatem , radzę opracowywać i uczyć się pod kątem części ustnej… a więc odpowiadać na pytnia wzorcowe podane na str MF. Kup sobie podręcznik Klimy, na kursie nie ma nic praktycznego z próbkowania, z ryzyka…, co jest najważniejsze w pracy audytora. Słyszałam, iż od wrześniowego egzaminu, ma się zmienić formuła egzaminu, skład komisji itd, szkoda że nie próbujesz w kwietniu. Ja jestem po egzaminie. Pozdraiam

    #4004
    emus
    Uczestnik

    Wiele razy zadawano mi to pytanie. Ja tez byłam w Jastrzębiej Górze. Koszt nie mały 2.600 zł. Mi ten kurs pomógł. Zmobilizował mnie. Jestem ekonomistą, więc nie przeszkadzało mi potraktowanie ekonomii po macoszemu. Za to szacowanie ryzyka potraktowane w ten sam sposób to już dla mnie gorzej. Administracja i prawo prowadzone rewelacyjnie. Może to był klucz do mojego sukcesu. A najważniejsze to nie zdawac się na wykładowców i nie usypiać sumienia zapłaconym rachunkiem za szkolenie. Do egzaminiu czeka Was DUŻO pracy i tego żadne szkolenie nie zmieni.

    #4194
    emilian
    Uczestnik

    Cześć,
    uczestniczyłem w kursie IRIP na początku tego roku i byłem zadowolony. Większość wykładowców to praktycy (Grocholski, Bochnar – są dyrektorami Audytu w ARiMR;Jasińska – duże doświadczenie w finansach publicznych, obecnie szefuje audytowi w Zus, J.Jagielski – prof. administracji, B.Czarny – wykłada ekonomię w SGH, Żyznowski jet specem od zamówień publicznych w min tansportu i budownictwa). Dają dosyc dobre materiały – mozna się z nich troche oczytać, były cwiczenia z zdania audytowego -fragment sprawozdania. Robiliśmy testy – te z MF (prowadzacy pmagali nam ustalic właściwie odpowiedzi – tu szczerze przyznam , ze w kilku sztukach sie pomylili, no ale kto sie nie myli:smile:)i tez inne przygotowane przez prowadzących. jedne tematy były mi dalsze, inne bliższe, więc trudno powiedziec czy wykładowca był słabszy, czy po prostu zdolności absorpcji u mnie mniejsze. Jedyna wadą tego kursu był brak statystyki – dlatego podchodzę do egzaminu po raz drugi w kwietniu 😉 Myślę, że za 700 zł mniej kurs IRIP nie jest gorszy od MF (co prawda jak sie mieszka dalej od stolicy i trzeba na 5 weekendów tam pojechac, przenocowac i zjeść, a może i sie rozerwać czasem z wieczora, no to koszty odpowiednio rosną, ale dostaje się więcej godzin wykladowych , niz w J.G.)

    #4200
    emus
    Uczestnik

    No właśnie statystyka – dwa ostatnie egzaminy ! Gdybym zdawała w kwietniu nie bagatelizowałabym tematu. Ja przygotowywałam się z Damiana Klimy -Statystyka dla audytorów. Przystępna i na temat -www.infoaudit.com.pl Bo w Jastrzębiej Górze o statystyce i próbkowaniu ani słowa.

    #4254
    anial
    Uczestnik

    Witam! Mam prosbę, może ktoś kto ostatno uczestniczył w takim kursie mógłby umiescić odpowiedzi do pytań z ostatnich dwóch egzaminów a szczególnie z 7 lutego. chodzi o nowe pytania. Ja też uczestniczyłam w kursie w IRIP w Warszawie ale to było już w końcu 2005 r. także nie mam tych odpowiedzi do ostatnich pytań testowych, a jak zwykle jest tam kilka kontrowersyjnych pytań i nie wiadomo dokładnie jaka odpowiedź zaznaczyć. Kurs chwalę sobie i polecam tym którzy się jeszcze wahają!

    #4274
    violka
    Uczestnik

    bylam na szkoleniu w Jastrzebiej teraz marzec – kwiecien i szkolenie naprawde daje duzo i mobilizacji i wiedzy bo nie wszystko co w ksiązkach jest napisane jezykiem zrozumialym a teraz podam odpowiedzi na nowe pytania te z 7 lutego metodyka – 138 b, 139 b, 140 d, 141 c, 142 c, 143 d, 144 c, 145 d, 146 c, 147 b, 148 a, 149 a, 150 c, 151 b, 152c, , standardy – 31 a, 32 c, 33 d, 34 b, 35 d, szacowanie ryzyka – 20 b, 21 b, 22 d, 23 d, 24 b, administracja – 101 b, 102 b, 103a, 104d, finanse – 144 c, 145d, 146 c, 147 c, 148c, 149 a, 150 d, 151 d, 152d, 153 a, 154d, 155 b, 156 c, 157 b, 158 b 159 d rozwiazywalismy te pytania sami i z wykladowcami i przyznam że nawet wykladowcy mieli problemy z odpowiedziami do pytan z szacowania ryzyka

    #4275
    agata79
    Uczestnik

    c[QUOTE BY= violka] bylam na szkoleniu w Jastrzebiej teraz marzec – kwiecien i szkolenie naprawde daje duzo i mobilizacji i wiedzy bo nie wszystko co w ksiązkach jest napisane jezykiem zrozumialym a teraz podam odpowiedzi na nowe pytania te z 7 lutego metodyka – 138 b, 139 b, 140 d, 141 c, 142 c, 143 d, 144 c, 145 d, 146 c, 147 b, 148 a, 149 a, 150 c, 151 b, 152c, , standardy – 31 a, 32 c, 33 d, 34 b, 35 d, szacowanie ryzyka – 20 b, 21 b, 22 d, 23 d, 24 b, administracja – 101 b, 102 b, 103a, 104d, finanse – 144 c, 145d, 146 c, 147 c, 148c, 149 a, 150 d, 151 d, 152d, 153 a, 154d, 155 b, 156 c, 157 b, 158 b 159 d rozwiazywalismy te pytania sami i z wykladowcami i przyznam że nawet wykladowcy mieli problemy z odpowiedziami do pytan z szacowania ryzyka [/QUOTE]

    #4276
    agata79
    Uczestnik

    Dziekuje i pozdrawiam serdecznie:smile:

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.