środa, 1 grudnia, 2021

kwalifikacje auditora – prosze o pomoc

Home Forum Sektory Służba zdrowia kwalifikacje auditora – prosze o pomoc

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    arti
    Uczestnik

Chciałbym na wstępie sie przywitać i prosić o pierwsza poradę. Pracuje w SPZOZ (przychodnia), dostałem ofertę pracy jako AW. Czy muszę mieć odpowiednie kwalifikacje (mam tylko kurs auditora wewnętrznego ISO 9001:2008, doświadczenia brak)?Czy przychodnia jako SPZOZ podlega Ustawie o FP?Jeśli podlega to nie mogę przyjąć tego stanowiska (wiem, że trzeba zdać egzamin na AW)?Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co mam robić, pozdrawiam

terka
    Uczestnik

Arti, strasznie mylisz pojęcia, nie wiem, czy wszystko w związku z tym zrozumiałam.
    Po kolei: Spzlo jest jednostką sektora finansów publicznych, więc jeśli faktycznie chcą cię na audytora wewnętrznego, to uprawnienia auditora ISO – nie są w żaden sposób odpowiednie ani wystarczające.
    Zajrzyj na stronę MF, zakładka Audyt sektora finnasów publicznych – tam znajdziesz zarówno info o tym, co audytor powinien posiadać, jak i linki do organizacji i firm, gdzie można przejść szkolenie i zdać egzamin.

j
    Uczestnik

terka jak zawsze ma rację

arti
    Uczestnik

Dziękuję wam za porady. Tak właśnie myślałem. A czy stanowisko audytora ds jakości wchodzi w grę? wydaje mi się że tak, jako jakość to chyba mogę kontrolować, pozdrawiam i dziękuje za pomoc

jolantka
    Uczestnik

pytanie kogo chce zatrudnic dyrektor tego SPZOZu, czy audytora wewnetrznego na warunkach ustawy o finansach publicznych czy audytora jakosci?

arti
    Uczestnik

no właśnie, stanowisko to audytor wewnętrzny a do tego nie mam uprawnień, co do audytora jakości nie ma przeciwskazań jeśli chodzi o uregulowania prawne?

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.