czwartek, 25 kwietnia, 2024

kwestionariusz dot. audytu

Home Forum Sektory Samorządy kwestionariusz dot. audytu

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 40)
  • Autor
    Wpisy
  • #21585
    mk7
    Uczestnik

    Witam.
    Po kontroli w MF nik Gdańsk przesłał do nas do wypełnienia kwestionariusze dot. kontroli zarz. i audytu. Czy do Waszych jednostek też dotarły takie kwestionariusze? ❓

    #21586
    mama0454
    Uczestnik

    My też dostaliśmy choć jesteśmy z Polski południowej. Ciekawe, co to ma oznaczać ?

    #21588
    mk7
    Uczestnik

    Ja też jestem z Polski południowej , też mnie to zastanawia dlatego zapytałam.

    #21589
    alicjajw
    Uczestnik

    Ja też z południowej i też dostaliśmy.

    Z pisma przewodniego i pytań, wnioskuję, że NIK kontroluje MF m.in. pod kątem wdrażania KZ. Mamy okazję ocenić MF :smile:.

    Temat pism z NIKu jest w innym wątku „pomysły”.

    Dziwi mnie to, że będą zbierać ankiety na papierze – skoro rozsyłają to „hurtowo” to ktoś będzie siedział i wklepywał odpowiedzi??

    #21590
    pietryka
    Uczestnik

    Też dzisiaj dostałem i też jestem z Polski południowej /tylko trochę w bok/. Widocznie na południu poczta lepiej działa. Północ dostanie prawdopodobnie później /albo nie chcą się przyznać/. 😉
    Co do przyczyny to podzielam zdanie alicjajw. 😆
    Ministerstwo dużo wyjaśniło, ale uważam, że wyjaśnienia dotyczące kontroli zarządczej i roli audytu w tym zakresie ze strony ministerstwa były SPÓŹNIONE. To spóźnienie spowodowało, że mamy takie kwiatki jak znany artykuł w Gazecie Prawnej nt. oświadczenia o stanie kontroli zarządczej /na 1 str. naszego portalu/, że wspomnę o błędnych regulaminach kontroli zarządczej istniejących w Polsce powiatowej /i nie tylko/.

    #21591
    s
    Uczestnik

    jestem z dalekiej północy i też otrzymałem pismo. Wysłałem już dokumenty w których między innymi podzieliłem się swoim (audytor j.s.t) stanowiskiem w zakresie KOORDYNOWANIA przez MF audytu wewnętrznego. Szef również w swoim kwestionariuszu dosyć dobitnie odniósł się do KOORDYNOWANIA przez MF kontroli zarządczej. Myślę że jest to dobry moment (o ile ktoś to będzie czytał i podsumowywał) aby zająć w tej sprawie swoje stanowisko. Możę coś się zmieni 😉

    #21592
    pietryka
    Uczestnik

    Sław – troszkę się zaniepokoiłem tą koordynacją czy brakiem koordynacji audytu czy kontroli zarządczej ze strony ministerstwa ❓
    Moim zdaniem ministerstwo do samorządu nic nie ma i poza interpretacją niektórych przepisów czy standardów lepiej, żeby mnie nie „koordynowało” 😉
    Z kolegami/żankami/ sam się dogadam. 😆

    #21593
    izmi
    Uczestnik

    środkowa północ – Trójmiasto – ja nie dostałam ➡ tylko o czym to świadczy? 😉

    #21595
    dudu
    Uczestnik

    Jestem z południowozachodniej Polski i też nie dostałam. Też zastanawiam się o czym to świadczy. Czy lepiej dostać, czy lepiej nie dostać 🙂 Pozdrawiam

    #21605
    alicjajw
    Uczestnik

    Jakie macie uwagi odnośnie pytania 13 ankiety dla audytorów? 🙂

    Ja chętnie napiszę o angażowaniu audytorów do działań operacyjnych chociaż nie wiem czy moi przełożeni nie każą mi tego wykreślić ale co tam, może nie doczytają .. 😈

    Aaa może wspomnieć coś o ocenie zewnętrznej – bo z tym chyba jest pewien kłopot i mało kto ją przeszedł bo nie do końca wiadomo kto , jak , za ile ma jej dokonać… Co o tym sądzicie??

    #21606
    pietryka
    Uczestnik

    Duduś przeczytaj na stronach NIK „Informację o wynikach kontroli funkcjonowania kontroli wewnętrznej /zarządczej / oraz audytu wewnętrznego w wybranych gminach województwa pomorskiego” Gdańsk czerwiec 2010 r. a później porównaj z pytaniami /np. zestawienie 4 Informacja o zaplanowanych zadaniach…/ i masz odpowiedź na swoje pytanie. 😉

    Duduś jesteś chyba całkiem blisko /terytorialnie/? 😆

    #21608
    izmi
    Uczestnik

    [QUOTE BY= alicjajw]
    Aaa może wspomnieć coś o ocenie zewnętrznej – bo z tym chyba jest pewien kłopot i mało kto ją przeszedł bo nie do końca wiadomo kto , jak , za ile ma jej dokonać… Co o tym sądzicie??[/QUOTE]

    z tego co pamiętam, to nie dalej jak 2 tygodnie temu towarzystwo krzewienia standardów, wiedzy i kultury audytu wewnętrznego organizowało trzydniowe szkolenie pod nazwą „Ocena Jakości Audytu Wewnętrznego” /dla swojaków 2500, dla obcych 3500/ – zatem doskonale wiadomo KTO
    sądzę, że owi przeszkoleni wiedzą JAK
    sama nie wiem tylko ZA ILE, ale wiedza kosztuje, czyż nie 😉

    #21612
    alicjajw
    Uczestnik

    Izmi, przy takich kosztach pozyskania wiedzy to nie wiem czy ktoś z samorządu wziął udział w tym szkoleniu …

    Rządówkę ocenić może MF a jst musiałoby zapewne słono zapłacić np. firmie ex dyrektor z MF. Podejrzewam, że niewielu skarbników zechce wyskoczyć z kilku tys. po to żeby obcy audytor czy kilku pokręciło się po urzędzie, podczas gdy własny audytor ich już wkurza 😀 . No chyba, że dzięki efektom oceny będzie się go można pozbyć bo jest do kitu 😉

    A tak btw – siedzę nad ankietą dla kierownika jednostki i zastanawiam się jak często odwiedza stronę MF i jak ją ocenia … :mrgreen:

    #21613
    wacekservice
    Uczestnik

    [QUOTE BY= izmi]
    wiedza kosztuje, czyż nie :wink:[/QUOTE]

    ODP.:
    warto wiedzieć i pamiętać patrząc na zapowiedzi szkoleń zamieszczanych na s… tm 😆

    #21614
    izmi
    Uczestnik

    pomogę Ci:
    1. NIE odwiedza /to strona dla GK i AW/
    2. w związku z powyższym nie ma pojęcia jak może ją ocenić ;P

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 40)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.