czwartek, 28 marca, 2024

Kwietniowy egzamin

Home Forum Egzaminy egzaminy Kwietniowy egzamin

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 83)
  • Autor
    Wpisy
  • #3604
    izmi
    Uczestnik

    Gapa – racja 🙂
    dzanaliz – to można znaleźć na stronie MF 🙂
    a na ustnym trzeba dobrze odpowiedzieć na przynajmniej 3 pytania z 5 🙂
    powodzenia 🙂

    #3611
    gapa
    Uczestnik

    Sorry, ale ja dalej w sprawie lutowych zadań.
    Czy ktoś robił zadanie B? Chcą tam, cytuję „wykazu wylosowanych jednostek logicznych”. Jednostką logiczną w tej metodzie (MUS czyli „tylko trochę” PPS) jest złotówka – przy błędzie dopuszczalnym 5% w tym badaniu będzie ich 60. Czy na egzaminie jest tyle czasu, by „wydziobać” te 60 złotówek z faktur wskazując je za każdym razem opisem w stylu ” 145 złotówka w fakturze nr 52″? To nie jest zadanie dla człowieka tylko dla dzięcioła (albo komputera – ale na egzaminie jest, jak sądzę, tylko papier). Chyba czegoś nie rozumiem.
    Gapa

    #3620
    gapa
    Uczestnik

    Mam pytanie:
    W niedzielę mógłbym opracować moje wersje rozwiązań zadań statystycznych z egzaminu 7 lutego i umieścić je na Forum w celu poddania ich pod ocenę Szanownych Forumowiczów (mam na dzieję, że będę wiedział jak i gdzie je umieścić). Ma to oczywiscie sens tylko wtedy, kiedy ktokolwiek bierze pod uwagę wyrażenie opinii na ich temat (jestem „nowy” na Forum i być może nie czuję, że sprawa jest trywialna). Nie ukrywam, że opracowanie rozpocznę od krytyki sformułowań w treści zadań – ostentacyjne niechlujstwo aktualnie urzędującego jaśnie państwa o złośliwości się wyraźnie prosi.
    Czy ktoś jest zainteresowany?
    Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
    Gapa

    #3639
    dzanaliz
    Uczestnik

    a bardzo!:smile::smile: ja jestem początkująca w nauce – kazde opinia, kazde omowienie zadan jest dla mnie na wage zlota:smile::smile::smile: a krytyka – jesli sluszna to pewnie i pomocna okazac sie moze:smile::smile:

    #3697
    ani
    Uczestnik

    Witajcie!
    Po lekturze zamieszczonych na forum opinii mam wątpliwości, czy przystępować w kwietniu do egzaminu. Widzę, że już niektórzy w Was są przygotowani w ok 60%, a ja jedynie mam mentlik w głowie…..:sad: ….hmmm….i cały zapał do nauki w dniu dzisiejszym wygasł…

    #3706
    ewcik
    Uczestnik

    Witam!
    Ja również po przeczytaniu wypowiedzi na forum zwątpiłam w swoje możliwości co do przygotowania się na egzamin kwietniowy. 😥 Im bardziej zagłębiam w literaturę obowiązkową się tym mam większą świadomość ile jeszcze przede mną, ile jeszcze nie wiem 😕

    #3711
    gapa
    Uczestnik

    Witam!
    Własnie przesłałem moje propozycje rozwiązania zadań z ostatniego egzaminu. Nie wiem kiedy będą dostępne, ale z niecierpliwościa czekam na Wasze opinie.
    Pozdrawiam

    #3747
    dzanaliz
    Uczestnik

    niestety:sad: dzieki Gapa ze zamisciles te zadania…szkoda tylko, ze ja ich jeszcze obejrzec nie moge…troche czasu jeszcze minie, zanim sama cos opracuje…..

    #3759
    emilian
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Gapa] Sorry, ale ja dalej w sprawie lutowych zadań.
    Czy ktoś robił zadanie B? Chcą tam, cytuję „wykazu wylosowanych jednostek logicznych”. Jednostką logiczną w tej metodzie (MUS czyli „tylko trochę” PPS) jest złotówka – przy błędzie dopuszczalnym 5% w tym badaniu będzie ich 60.
    Gapa[/QUOTE]
    ja zdawałem egzamin w lutym, nie zdałem przez to zadanie, więc ambitnie rozwiazałem je jak tylko zdobyłem podłoże teoretyczne 😀 Nie widzialem Twoich rozwiązań, ale w grupie B , którą pisałem liczebność próby wyniosła 47, co oznacza, że jednostek logicznych wylosowannych w probie będzie właśnie tyle. Dośc trudno to ocenić, ale myslę, że można zdążyć w ciągu 3 godziń rozwiązać zadanie i przepisać ten ciąg wyników. Inna jest sprawa, że to zupełnie bez sensu, że jest ich az tyle – do sprawdzenia znajomości metody to chyba zbędne. fajniejsze jest to, że w grupie a liczebność próby wyszła 101 🙂 ale oni chyba mieli wypisać 10 pierwszych fizycznych o ile dobrze pamiętam, co i tak pracochlonności rozwiązywania to nie umniejsza, karuzela

    #3760
    gapa
    Uczestnik

    Do Emiliana.
    Dalej twierdzę, że prawidłowa liczebność próby dla zad. A to 100, a dla zad. B to 60. Mogę dla sprawdzenia polecić wydawnictwo NIK – Metodyka Doboru Próby do Kontroli, (dostępna na stronie internetowej NIK ) str. 60, wzory (7) i (8) – n=UMLo/y, gdzie UMLo to ten parametr rozkładu Poissona (w zadaniach = 3), a y to procentowo wyrażony błąd dopuszczalny, więc w zad. A n=3/3%=100, w zad. B n=3/5%=60. Wzory autorstwa D. Klimy każą dodawać do ułamka 1 (moim zdaniem bez uzasadnienia), więc wyniki wychodzą odpowiednio – w zad. A – n=101, w zad. B – n=61.

    #3788
    dordi
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Emilian]
    ja zdawałem egzamin w lutym, nie zdałem przez to zadanie, więc ambitnie rozwiazałem je jak tylko zdobyłem podłoże teoretyczne 😀 Nie widzialem Twoich rozwiązań, ale w grupie B , którą pisałem liczebność próby wyniosła 47, co oznacza, że jednostek logicznych wylosowannych w probie będzie właśnie tyle. Dośc trudno to ocenić, ale myslę, że można zdążyć w ciągu 3 godziń rozwiązać zadanie i przepisać ten ciąg wyników. Inna jest sprawa, że to zupełnie bez sensu, że jest ich az tyle – do sprawdzenia znajomości metody to chyba zbędne. fajniejsze jest to, że w grupie a liczebność próby wyszła 101 🙂 ale oni chyba mieli wypisać 10 pierwszych fizycznych o ile dobrze pamiętam, co i tak pracochlonności rozwiązywania to nie umniejsza, karuzela[/QUOTE]
    Zgadzam sie z Tobą,bo mi tak samo wyszło-bardzo mnie Twoja wypowiedz pocioeszyla,bo czytajac rozwiazania Gapy zwariowałam 🙄
    Po raz pierwszy robilam jakiekolwiek zadania i wszystko z ksiazka studiowalam:w grupie A liczebność rzeczywiscie wyszla mi 101,a w grupie B 47 😀
    Pozdr

    #3793
    gapa
    Uczestnik

    Sorry 😕 Już wiem co się stało!
    W zadaniu B przyjąłem poziom ufności 95% jak w zadaniu A, a przecież wyraźnie stoi 90% 😯 .
    Wtedy UMLo = 2,31; a liczebność próby w/g wzoru z MDPdK NIK n=2,31/5%=46,2 czyli 47, bo to ma być „góra”. Ze wzoru z zadania (Klimy) wychodzi 47,2.
    Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
    Cóż, lata lecą i wzrok już nie ten…

    #3848
    emilian
    Uczestnik

    Do Gapa:
    nie kwestionuję ani nie potwierdzam zgodności czy zasadności wzoru Klimy, ale na egzaminie podali go jako ten, ktory trzeba zastosować – innego zreszta i tak nie znalem wówczas 😆 – zatem trzymalbym się tych 101 i 47. pozdrawiam

    #3904
    agata79
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Gapa] Mam pytanie:
    W niedzielę mógłbym opracować moje wersje rozwiązań zadań statystycznych z egzaminu 7 lutego i umieścić je na Forum w celu poddania ich pod ocenę Szanownych Forumowiczów (mam na dzieję, że będę wiedział jak i gdzie je umieścić). Ma to oczywiscie sens tylko wtedy, kiedy ktokolwiek bierze pod uwagę wyrażenie opinii na ich temat (jestem „nowy” na Forum i być może nie czuję, że sprawa jest trywialna). Nie ukrywam, że opracowanie rozpocznę od krytyki sformułowań w treści zadań – ostentacyjne niechlujstwo aktualnie urzędującego jaśnie państwa o złośliwości się wyraźnie prosi.
    Czy ktoś jest zainteresowany?
    Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
    Gapa[/QUOTE]

    #3905
    agata79
    Uczestnik

    bardzo chętnier zobaczę rozwiazanie , ja tez jerstem na forum nowa

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 83)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.