czwartek, 25 kwietnia, 2024

Kwietniowy egzamin

Home Forum Egzaminy egzaminy Kwietniowy egzamin

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 83)
  • Autor
    Wpisy
  • #3906
    admin
    Opiekun forum

    Witam,

    Odpowiedzi i rozwiazania dostepne sa tutaj ->http://www.audyt.net/index.php?topic=odp_egzam

    Admin

    #3911
    gapa
    Uczestnik

    Witam
    Do Agaty79:
    Rozwiązania (niestety z rachunkowymi błędami) umieściłem na początku marca, ale dostęp do nich mają chyba tylko ci, którzy dostarczyli swoje rozwiązania lub odpowiedzi.
    Do Admina:
    Wydaje mi się, że takie ograniczenie ma więcej wad niż zalet. Czy nie można czasowo (egzamin się zbliża) udostępnić wszystkim forumowiczom sekcję „Odpowiedzi do egzaminu” i zobaczyć jak to zaowocuje ilością zamieszczanych rozwiązań?

    #3912
    dordi
    Uczestnik

    Nie mogę zrozumieć dlaczego sie tak upierasz przy tych wzorach 👿 😡 -skoro na egzaminie PODANO GOTOWY WZÓR ktorym należało się kierować przy rozwiązywaniu,to właśnie tego oczekiwano.
    Być może masz rację Gapo-ja niczego tu nie kwestionuję ,ale tu nie chodzi o niczyje racje tylko o zdanie tego egzaminu 😉 i w zadaniu nie chodziło wcale o wyszukiwanie braków, błędów itp. w podanym wzorze autorstwa Klimy, ale o wykorzystanie WŁAŚNIE TEGO WZORU!
    pozdrawiam i bez urazy,ale ile można 😀
    Napisz lepiej w temacie” na co stawiasz na egzaminie kwietniowym”bo chyba statystyke juz sobie MF odpusci raczej 🙄 jak sadzisz?

    #3913
    gapa
    Uczestnik

    Do Dordi i Emiliana:
    Oczywiście, że bez urazy i zgadzam się, że na egzaminie nie ma co dochodzić racji, tylko pisać to, co chcą dostać (byłem w wojsku i nie takie bzdury widziałem i wykonywałem, ku chwale PRL”u). Tak czy inaczej te zadania to już przeszłość.
    Co do przyszłości:
    Nie sądzę, by komisja zrezygnowała z zadań ze statystyki. Co prawda wiekszość komisji to humaniści z wykształcenia (humanistki), ale oni okupować będą raczej część pierwszą (50 pytań) egzaminu. Pozostali chyba nie odpuszczą sobie przyjemności szpanowania przed humanistami kilkoma tajemniczo brzmiącymi terminami w stylu „poziom ufności” czy „próg istotności”. Jednak jestem przekonany, że zrezygnują z powoływania się na książkę D. Klimy – po prostu nie da się jej (w kilku miejscach) bronić.

    #3915
    gapa
    Uczestnik

    PS. do Dordi:
    Przetrawiwszy obiad chyba zrozumiałem powód Twojej irytacji, wyjaśniam – pisząc o „błędach rachunkowych” miałem na myśli MOJE błędy w rozwiązaniach (źle posumowałem faktury w zadaniach i żle odczytałem poziom ufności w zadaniu :cool:.
    Pozdrawiam

    #3954
    dordi
    Uczestnik

    Hej,hej! Gapa-spoko-juz mialam dosc tematu tych nieszczesnych zadan… 😉
    Co do statystyki to ok. takie zadania na egzaminie na pewno sa lepsze niz czytanie kilku stron i wczytywanie sie w tekst w poszukiwaniu roznych bledow itp. zreszta komisji chyba tez latwiej to sparwdzac potem 😉 ale dwa razy POD RZĄ byla statystyka-mysle,ze moga sobie odpuscic na jakis czas lub przynajmniej w kwietniu… 🙄 Obawaiam sie funduszy i rachunkwosci 😯 😯

    #3976
    gapa
    Uczestnik

    Witam
    Jest jeszcze jeden piękny temat, do tej pory chyba nieruszany – ścieżki audytu. Myślę, że druga część egzaminu (zadaniowa) zostanie zarezerwowana dla metod i technik audytu, natomiast takie rzeczy jak fundusze i rachunkowość zapewne znajdą miejsce w części pierwszej – pytaniowej.

    #3977
    dorotab
    Uczestnik

    cześć. ścieżki audytu – forma graficzna – były „obowiązkowe” na egzaminach w 2003 i 2004.

    #3984
    dordi
    Uczestnik

    Dorota,a na co Ty stawiasz?

    #4016
    agajot
    Uczestnik

    A może ktoś wie jak wygląda część ustna egzaminu? Słyszałam, że komisja bardzo lubi wychodzić poza ramy wylosowanych pytań a 2+2 w jej rozumieniu to nie zawsze jest 4!

    #4018
    meg
    Uczestnik

    Witam!
    Jeśli chodzi o to , czy Komisja wychodzi lubi wychodzić poza ramy wylosowanych pytań, to odpowiem tak: Owszem wychodzi , ale wtedy kiedy odpowiadajacy nie mówi płynnie na wylosowane pytania i Komisja chce mu pomóc zadając pytania dodatkowe. Jeśli ktoś mówi na temat i dość wyczerpująco, to Komisja nawet przerywa odpowiedż, prosząc aby odpowiadający przeszedł do nastepnego pytania. Tak było jak ja zdawalam (a to już prawie 2 lata temu). Teraz jest inny skład Komisji. Ale nie sądzę, żeby w tej kwestii znacząco sie zmieniło.
    pozdrawiam 😀

    #4047
    wojo27
    Uczestnik

    Zgadzam się z przedmówcą:smile:
    Zdawałem parę miesięcy temu i odniosłem takie samo wrażenie.
    Podstawa rzecz to mówić płynnie i pewnie.

    #4055
    agajot
    Uczestnik

    Ok! Dzięki serdeczne! Z tego wynika że nie jest tak źle! 😉

    #4148
    joannam
    Uczestnik

    Jakiś czas temu pojawiły sie komentarze dotyczące zadania ze statystyki z terminu lutowego.
    Propozycja rozwiązania jest podobno w odpowiedziach, ale nie każdy ma do tego dostęp ( przed egzaminem nie ma czasu na przygotowywanie materiałów..) Czy Admin mogłby w tym pojedynczym przypadku złagodzić zasady korzystania… Wcześniej już to ktoś proponował.
    (cyt)
    Do Admina:
    Wydaje mi się, że takie ograniczenie ma więcej wad niż zalet. Czy nie można czasowo (egzamin się zbliża) udostępnić wszystkim forumowiczom sekcję „Odpowiedzi do egzaminu” i zobaczyć jak to zaowocuje ilością zamieszczanych rozwiązań?

    Popieram sugestię…

    #4151
    dzanaliz
    Uczestnik

    ja rowniez!!!

    przygotowuje sobie rozne rzeczy po kawalku i na razie to sie nie bardzo nadaje do zamieszczania…..
    a przegladajac prace innych, przeciez mozna zawsze cos dodac od siebie i uzupelnic, czasem nawet skorygowac…
    i tez bedzie pozytek dla innych

Oglądasz 15 wpisów - 46 z 60 (wszystkich: 83)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.