piątek, 3 lutego, 2023

liczba wdrożonych zaleceń

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW liczba wdrożonych zaleceń

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #19362
  malina
  Uczestnik

  w Informacji o realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego w tabeli 5.2 jest kolumna „Liczba wdrożonych zaleceń” (odnosi się tylko do zadań zapewniających) – mam pytanie do Użytkowników Forum jak interpretujecie ten zapis?

  #19363
  katl
  Uczestnik

  No właśnie, bo jak nie zrobisz czynności sprawdzających to nie wiesz ile jest wdrożonych i czy w ogóle są wdrożone. Ile Wam wychodzi planowana liczba osobodni w roku 2009?

  #19366
  kropka
  Uczestnik

  Ja podaję liczbę wdrożonych zaleceń na podstawie czynności sprawdzających, tam gdzie są przeprowadzone, w pozostałych przypadkach na podstawie informacji pisemnych uzyskanych od kierowników audytowanych komórek w ramach prowadzonego monitoringu realizacji zaleceń. Co do liczby osobodni w 2009 r. to 253 X liczba etatów = 100% zasobów komórki. Nie jest to zgodne z planem, bo tam było liczba dni (np. w planie 25 dni, teraz w informacji jest 50 osobodni bo zadanie realizował audytor oraz asystent audytu). Nie mam innego pomysłu, a w ten sposób informacja jest rzetelna i można łatwo uzasadnić różnice.

  #19385
  sabcia
  Uczestnik

  malina] w Informacji o realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego w tabeli 5.2 jest kolumna „Liczba wdrożonych zaleceń” (odnosi się tylko do zadań zapewniających) –

  W wersji sprawozdania za 2009 (ze stronu MF) nie ma tej kolumny. Chyba ze wysłałam jakiś mix własny.

  #19389
  mama0454
  Uczestnik

  Przez chwilę mocno zastanawiałem się, o co biega z tą liczbą wdrożonych zaleceń. Po zapoznaniu się z Komunikatem MF i nową uofp już wiem, że ten cały bajer NIE DOTYCZY jednostek samorządu terytorialnego. Co za ulga. Pozdrawiam pozostałych audytorów, którzy mają wątpliwą przyjemność sporządzania powyższej informacji. 😆

  #19391
  helpyr
  Uczestnik

  Gdzie znaleźć ww komunikat MF?

  #19394
  terka
  Uczestnik
  #19395
  helpyr
  Uczestnik

  Dzięki

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.