piątek, 16 kwietnia, 2021

lustracja

Home Forum Sektory Samorządy lustracja

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #13286
  mk7
  Uczestnik

  Witam.Mam małe pytanko.Czy w Waszych jednostkach dyrektorzy wydziałów się lustrują (chodzi o dyrektorów wydz.w urzędzie miasta) , bo ponoć była jakaś interpretacja że dyr. w urzędach miast też podlegają lustracji.
  Pozdrawiam.

  #13287
  meg
  Uczestnik

  Jesli chodzi Ci o Naczelników i Kierowników wydziałów – to nie. Ich lustracja nie obejmuje.

  Pozdrawiam

  #13288
  mk7
  Uczestnik

  Dzięki. u nas też tak to interpretujemy, ale ponoć ukazała się interpretacja ministerstwa że dyrektorzy, naczelnicy wydz. też mają się lustrować,
  dlatego pytam, może ktoś się z tym spotkał.

  #13299
  pawels
  Uczestnik

  Witam.
  Słyszałem o tej interpretacji. W mojej jednostce są w jej posiadaniu jednak ja się z nią nie zapoznałem. Nie mam pojęcia czy zostanie ona zastosowana. Rozmawiałem ze znajomym radcą na ten temat i on stwierdził że ustawa nie ma żadnych sankcji odnośnie nie powiadomienia o obowiązku lustracji. A zobowiązany do lustracji jak nie zostanie powiadomiony to nic nie działa.
  Pozdrawiam.

  #13300
  meg
  Uczestnik

  A mógłbyś dowiedziec sie czyja jest ta interpretacja i gdzie można ją zobaczyć?

  Pozdr 😀

  #13302
  meg
  Uczestnik

  Już wiem – jednak lustrują się i naczelnicy i kierownicy wydziałow. Wynika to z interpretacji Art4 pkt 24 ustawy (…) są to osoby zamujące kierownicze stanowiska w urzedach organów władzy publicznej.

  pozdrawiam 😀

  #13304
  pawels
  Uczestnik

  Jeszcze raz. Po zapoznaniu się z ustawą o ujawnianiu informacji ……. w art. 4 pkt 24 czytamy osoby zajmujące kierownicze stanowiska w urzędach organów władzy publicznej, w tym…. Według mnie Urząd Miasta lub Gminy jest Urzędem organu władzy publicznej. Czy może się mylę? Proszę o Wasze zdanie.
  Pozdrawiam

  #13305
  meg
  Uczestnik

  Nie mylisz sie tak jest, wczesniej nie był dodany taki zapis a teraz jest. 😀

  #13307
  terka
  Uczestnik

  Czyli to oznacza, że kierowownicy referatów czy równorzędnie – wydziałów w urzędach gmin (wszystkich) też?

  #13309
  meg
  Uczestnik

  No u nas tak jest wszyscy :naczelnicy i kierownicy referatów. Jest opinia radców prawnych, ze tak ma być.Zamieszanie i zdziwienie na całego :mrgreen:

  #13314
  Anonim
  Nieaktywny

  Z interpretacji opublikowanej na stronach IPN wynika, że naczelnicy wydziałów w samorządzie terytorialnym nie są zobowiązani do składania oświadczeń lustracyjnych. Przynajmniej dla mnie tak wynika z tego pisma…. 🙂

  Pozdrawiam

  #13315
  meg
  Uczestnik

  Zgadza sie z tego pisma tak to wynika, jednak odmiennego zdania jest Departament Prawny MSWiA . U nas wysłalismy zapytanie do MSWiA.

  Pozdrawiam

  #13316
  Anonim
  Nieaktywny

  A masz odpowiedz na to zapytanie czy dopiero wysłaliście? Ponieważ, jeżeli dopiero co poszło – to trzeba będzie trochę poczekać na odpowiedz i na dotrzymanie terminu zawiadomienia osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń nie ma co liczyć…
  Jeżeli masz odpowiedż to udostępnij ją może na forum..- chętnie bym przeczytała 🙂
  Pozdr.

  #13317
  pawels
  Uczestnik

  Witam.
  Według mnie nie ma co interpretować. Samorząd jest organem władzy publicznej zgodnie z konstytucją. U mnie w urzędzie regulamin organizacyjny wskazuje stanowiska kierownicze. Także cóż lustrować.

  #13318
  meg
  Uczestnik

  [QUOTE BY= lainy] A masz odpowiedz na to zapytanie czy dopiero wysłaliście? Ponieważ, jeżeli dopiero co poszło – to trzeba będzie trochę poczekać na odpowiedz i na dotrzymanie terminu zawiadomienia osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń nie ma co liczyć…
  Jeżeli masz odpowiedż to udostępnij ją może na forum..- chętnie bym przeczytała 🙂
  Pozdr.[/QUOTE]

  Nie mamy jeszcze odpowiedzi, ale w gazetce Wspólnota Samorządowa był artykuł na ten temat i stanowisko Departamentu Prawnego MSWiA i stąd wysłane oficjalne pismo do nich. Nie pamietam w tej chwili nr tej gazetki ale jak cos ustalę to dam znać.

  pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.