sobota, 19 września, 2020

lustracja

Home Forum Sektory Samorządy lustracja

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #13286
    mk7
    Uczestnik

    Witam.Mam małe pytanko.Czy w Waszych jednostkach dyrektorzy wydziałów się lustrują (chodzi o dyrektorów wydz.w urzędzie miasta) , bo ponoć była jakaś interpretacja że dyr. w urzędach miast też podlegają lustracji.
    Pozdrawiam.

    #13287
    meg
    Uczestnik

    Jesli chodzi Ci o Naczelników i Kierowników wydziałów – to nie. Ich lustracja nie obejmuje.

    Pozdrawiam

    #13288
    mk7
    Uczestnik

    Dzięki. u nas też tak to interpretujemy, ale ponoć ukazała się interpretacja ministerstwa że dyrektorzy, naczelnicy wydz. też mają się lustrować,
    dlatego pytam, może ktoś się z tym spotkał.

    #13299
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    Słyszałem o tej interpretacji. W mojej jednostce są w jej posiadaniu jednak ja się z nią nie zapoznałem. Nie mam pojęcia czy zostanie ona zastosowana. Rozmawiałem ze znajomym radcą na ten temat i on stwierdził że ustawa nie ma żadnych sankcji odnośnie nie powiadomienia o obowiązku lustracji. A zobowiązany do lustracji jak nie zostanie powiadomiony to nic nie działa.
    Pozdrawiam.

    #13300
    meg
    Uczestnik

    A mógłbyś dowiedziec sie czyja jest ta interpretacja i gdzie można ją zobaczyć?

    Pozdr 😀

    #13302
    meg
    Uczestnik

    Już wiem – jednak lustrują się i naczelnicy i kierownicy wydziałow. Wynika to z interpretacji Art4 pkt 24 ustawy (…) są to osoby zamujące kierownicze stanowiska w urzedach organów władzy publicznej.

    pozdrawiam 😀

    #13304
    pawels
    Uczestnik

    Jeszcze raz. Po zapoznaniu się z ustawą o ujawnianiu informacji ……. w art. 4 pkt 24 czytamy osoby zajmujące kierownicze stanowiska w urzędach organów władzy publicznej, w tym…. Według mnie Urząd Miasta lub Gminy jest Urzędem organu władzy publicznej. Czy może się mylę? Proszę o Wasze zdanie.
    Pozdrawiam

    #13305
    meg
    Uczestnik

    Nie mylisz sie tak jest, wczesniej nie był dodany taki zapis a teraz jest. 😀

    #13307
    terka
    Uczestnik

    Czyli to oznacza, że kierowownicy referatów czy równorzędnie – wydziałów w urzędach gmin (wszystkich) też?

    #13309
    meg
    Uczestnik

    No u nas tak jest wszyscy :naczelnicy i kierownicy referatów. Jest opinia radców prawnych, ze tak ma być.Zamieszanie i zdziwienie na całego :mrgreen:

    #13314
    Anonim
    Nieaktywny

    Z interpretacji opublikowanej na stronach IPN wynika, że naczelnicy wydziałów w samorządzie terytorialnym nie są zobowiązani do składania oświadczeń lustracyjnych. Przynajmniej dla mnie tak wynika z tego pisma…. 🙂

    Pozdrawiam

    #13315
    meg
    Uczestnik

    Zgadza sie z tego pisma tak to wynika, jednak odmiennego zdania jest Departament Prawny MSWiA . U nas wysłalismy zapytanie do MSWiA.

    Pozdrawiam

    #13316
    Anonim
    Nieaktywny

    A masz odpowiedz na to zapytanie czy dopiero wysłaliście? Ponieważ, jeżeli dopiero co poszło – to trzeba będzie trochę poczekać na odpowiedz i na dotrzymanie terminu zawiadomienia osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń nie ma co liczyć…
    Jeżeli masz odpowiedż to udostępnij ją może na forum..- chętnie bym przeczytała 🙂
    Pozdr.

    #13317
    pawels
    Uczestnik

    Witam.
    Według mnie nie ma co interpretować. Samorząd jest organem władzy publicznej zgodnie z konstytucją. U mnie w urzędzie regulamin organizacyjny wskazuje stanowiska kierownicze. Także cóż lustrować.

    #13318
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= lainy] A masz odpowiedz na to zapytanie czy dopiero wysłaliście? Ponieważ, jeżeli dopiero co poszło – to trzeba będzie trochę poczekać na odpowiedz i na dotrzymanie terminu zawiadomienia osób zobowiązanych do złożenia oświadczeń nie ma co liczyć…
    Jeżeli masz odpowiedż to udostępnij ją może na forum..- chętnie bym przeczytała 🙂
    Pozdr.[/QUOTE]

    Nie mamy jeszcze odpowiedzi, ale w gazetce Wspólnota Samorządowa był artykuł na ten temat i stanowisko Departamentu Prawnego MSWiA i stąd wysłane oficjalne pismo do nich. Nie pamietam w tej chwili nr tej gazetki ale jak cos ustalę to dam znać.

    pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.