czwartek, 28 marca, 2024

lustracja

Home Forum Sektory Samorządy lustracja

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #13321
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki. A tak nawiasem mówiąc, jeżeli nawet stanowisko MSWiA będzie odmienne od IPN to kogo mamy słuchać?? 😕
    Efekt będzie taki, że część samorządów zbierze oświadczenia, a część nie. W każdym razie u mnie w starostwie nawet nie mają takiego zamiaru…
    Pozdrawiam

    #14127
    las
    Uczestnik

    Czy audytorzy wewnętrzni urodzeni przed 1 sierpnia 1972 muszą się ponownie lustrować ??? Z góry dzięki za odpowiedż – w zasadzie oczekuję potwierdzenia 😀 ❗
    Pozdrawiam !!!!

    #14128
    adela
    Uczestnik

    Audytorów też to obejmuje. Ale od kierownika jednostki musi dostać to na piśmie. Co do innych, to u mnie w Urzędzie Miasta tylko burmistrzowie, skarbnik, sekretarz i ja skkładaliśmy oświadczenia. Naczelnicy Wydziałów, nie

    #14129
    las
    Uczestnik

    Pisma od kierownika jednostki nie dostałem, choć do 14 grudnia 2007 r oczekiwałem na nie. Myślę ze było to spowodowane wielkim zamieszaniem wokół tego tematu w tamtym okresie. Cóż, mimo to wypełnię jeszcze raz te oświadczenie, aczkolwiek niechętnie (nie chciałbym zmieniac pracy w tym roku). Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców 😛 , którzy muszą to zrobić ponownie do 14 marca 2008 roku.

    #14131
    kacha
    Uczestnik

    Mamy termin na złożenie oświadczenia 3 miesiące od powiadomienia, co nie jest jednoznaczne z datą 14.03. (oczywiście w przypadku kiedy pracodawca Cię nie powiadomił w wymaganym terminie).
    Jeśli w ogóle nie powiadomi to nie muszę ❓ składać ❗

    #14133
    las
    Uczestnik

    Do Kacha.
    Podałem datę graniczną w moim konkretnym przypadku. Myślę że takich nie powiadomionych jest więcej. Myślę także że dla świętego spokoju trzeba to zrobić (po co póżniej się tłumaczyc, wskazywać na kierownika jedn że nas nie powiadomił, itd..). Choć tak naprawdę myślę, że ta cała zabawa w lustrację to totalna głupizna. Nie pierwsza zresztą w tym kraju.

    #14138
    terka
    Uczestnik

    Do Kacha:
    Ja sama poinformowałam szefa, że powinien mnie pisemnie powiadomić o obowiązku złożenia oświadczenia, napisałam nawet sama pismo, które szef podpisał 😀
    Złożyłam oświadczenie i mam z głowy, a szefowi nie grozi zarzut, że mnie nie powiadomił.
    Pozdrawiam

    #14139
    izmi
    Uczestnik

    zrobiłam dokładnie to samo co terka 😀
    Dyrektor ma święty spokój /poza złożeniem podpisu/ a powinności stało się zadość choć radcy kręcili nosami na powtórną lustrację i nadal gadają, że nie trzeba… ale to już ich problem :mrgreen:
    pzdr

    #14141
    kacha
    Uczestnik

    Do Las i Terka:
    Rozumiem Was, troszkę się droczę. Pewnie też tak zrobię, tylko chodzi mi o sytuację kiedy to nie szef, a osoba przez niego upoważniona powinna tego dopilnować (przypomnienie nic nie dało). Trudno robić wszystko za wszystkich i przypominać o różnych sprawach. Każdy ma swój obszar działania i powinien starać się działać zgodnie z przepisami, ale nie wszystkich to dotyczy. 😉
    Stąd było moje pytanie, czy kiedy sama nie złożę to mam konsekwencje, czy nie. Według mnie nie.
    Pozdrawiam

    #14142
    meg
    Uczestnik

    Ustawa lustracyjna nie zawiera postanowień określających sankcje za niedopełnienie obowiazku powiadamienia osób pełniących funkcje publiczne o konieczności przedłozenia temu organowi oświadczenia lustracyjnegi oraz poinformowania tej osoby o skutku niedopełnienia tego obowiazku. W związku z powyższym zastosowanie mogą mieć w tym przypadku przepisy art. 231 par.1 kodeksu karnegi, w którym przewidziano odpowiedzialnośc karną funkcjonariusza publicznegi, który , niedopełniając obowiązku działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego pod warunkiem wykazania, że spełnione zostały znamiona przestepstwa okreslonego w tym artykule. Przyjąć również nalezy, że niedopełnienie tego obowiązku , może również stanowić podstawę do odpowiedzialności dyscyplinarnej.

    Więc moze nie warto czekać aż szef powiadomi 😐 😕

    #14145
    terka
    Uczestnik

    Do Kacha:
    Oczywiście, że nie ponosisz konsekwencji za niezłożenie oświadczenia, jeśli nie zostaniesz do jego złożenia wezwana.
    Tak mówią przepisy ustawy lustracyjnej – składasz na wezwanie kierownika jednostki.

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.