piątek, 12 sierpnia, 2022

majatek

Home Forum Sektory Samorządy majatek

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #9564
  k-asiek
  Uczestnik

  Błagam o pomoc.
  Chodzi o umieszczenie zakończonych inwestycji na środkach trwałych. U mnie praktycznie drogi gminne nie są umieszczone w środkach trwałych, pomimo zakończenia inwestycji protokołem końcowym. Pracownik odpowiedzialny powiedzial mi, że całkowity projekt (obejmujący budowę kilkanastu ulic) rozłożony jest na kilka lat, i do czasu zakończenia nie jest oddany w uzytkowanie. Co roku odbywa się odrębne zamówienie publiczne na kolejny etap tego projektu, które jest następnie rozliczane protokołem końcowym. Moim zdaniem ponieważ są to odrebne zamówienia , które są kończone i rozliczane to należałoby tę wartość majątkową nanieść w środki trwałe (konkretną ulicę). Moim zdaniem zakończenie inwestycji protokołem końcowym powinno skutkować sporządzeniem OT i umieszczeniem w środkach. Proszę podpowiedzcie mi w tej materii, nie jestem byłą księgową a mam z tym problem.

  #9568
  kacha
  Uczestnik

  Witam,
  Bardzo dobrze myślisz. Zgadza się po zakończeniu kolejnych prac (ulic) powinien być wystawiony dokument OT, który ma odzwierciedlenie w ewidencji środków trwałych. Sama piszesz, że są to odrębne zamówienia i sporządzane są protokoły końcowe obioru robót.
  🙂

  #9569
  wika
  Uczestnik

  Cześć!
  Zgadzam się z poprzedniczką, zobacz równiż jak jest zapisane u was w instrukcji sporządzania, obiegu i kontroli dokumentacji księgowej.
  Pozdrawiam

  #9570
  kacha
  Uczestnik

  Zajrzyj jeszcze do zakładowego planu kont, który funkcjonuje u Ciebie w jednostce (opis kont).
  Pozdrawiam 🙂

  #9574
  magda30
  Uczestnik

  Również pracuję w instytucji zarządzającej drogami i niestety nie są sporządzane dokumnety OT, chociaż czasami budując np chodniki wspólnie z inną instytucją, gdy ona stanowi nadzór merytoryczny, nastepne ona własnie przekazuje nam środek trwały w postaci OT. Dziwne to strasznie i nie potrafię zrozumieć daczego sposób postępowania jest odmienny. Przyznam że szukałam w przepisach wyjaśnienia tej sprawy i nigdzie nie znalazłam wyłączenia reguł księgowych co do środków trwałych takich jak drogi.

  #9576
  scypion
  Uczestnik

  Jak znajdziesz to wrzuć informacje na forum. Też w drogach znajduje zainteresowanie.

  #9580
  k-asiek
  Uczestnik

  Serdeczne dzieki za pomoc. 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.