czwartek, 25 kwietnia, 2024

majatek

Home Forum Sektory Samorządy majatek

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #9564
    k-asiek
    Uczestnik

    Błagam o pomoc.
    Chodzi o umieszczenie zakończonych inwestycji na środkach trwałych. U mnie praktycznie drogi gminne nie są umieszczone w środkach trwałych, pomimo zakończenia inwestycji protokołem końcowym. Pracownik odpowiedzialny powiedzial mi, że całkowity projekt (obejmujący budowę kilkanastu ulic) rozłożony jest na kilka lat, i do czasu zakończenia nie jest oddany w uzytkowanie. Co roku odbywa się odrębne zamówienie publiczne na kolejny etap tego projektu, które jest następnie rozliczane protokołem końcowym. Moim zdaniem ponieważ są to odrebne zamówienia , które są kończone i rozliczane to należałoby tę wartość majątkową nanieść w środki trwałe (konkretną ulicę). Moim zdaniem zakończenie inwestycji protokołem końcowym powinno skutkować sporządzeniem OT i umieszczeniem w środkach. Proszę podpowiedzcie mi w tej materii, nie jestem byłą księgową a mam z tym problem.

    #9568
    kacha
    Uczestnik

    Witam,
    Bardzo dobrze myślisz. Zgadza się po zakończeniu kolejnych prac (ulic) powinien być wystawiony dokument OT, który ma odzwierciedlenie w ewidencji środków trwałych. Sama piszesz, że są to odrębne zamówienia i sporządzane są protokoły końcowe obioru robót.
    🙂

    #9569
    wika
    Uczestnik

    Cześć!
    Zgadzam się z poprzedniczką, zobacz równiż jak jest zapisane u was w instrukcji sporządzania, obiegu i kontroli dokumentacji księgowej.
    Pozdrawiam

    #9570
    kacha
    Uczestnik

    Zajrzyj jeszcze do zakładowego planu kont, który funkcjonuje u Ciebie w jednostce (opis kont).
    Pozdrawiam 🙂

    #9574
    magda30
    Uczestnik

    Również pracuję w instytucji zarządzającej drogami i niestety nie są sporządzane dokumnety OT, chociaż czasami budując np chodniki wspólnie z inną instytucją, gdy ona stanowi nadzór merytoryczny, nastepne ona własnie przekazuje nam środek trwały w postaci OT. Dziwne to strasznie i nie potrafię zrozumieć daczego sposób postępowania jest odmienny. Przyznam że szukałam w przepisach wyjaśnienia tej sprawy i nigdzie nie znalazłam wyłączenia reguł księgowych co do środków trwałych takich jak drogi.

    #9576
    scypion
    Uczestnik

    Jak znajdziesz to wrzuć informacje na forum. Też w drogach znajduje zainteresowanie.

    #9580
    k-asiek
    Uczestnik

    Serdeczne dzieki za pomoc. 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.