czwartek, 25 kwietnia, 2024

MAM CIĘ….czyli o nowej sprawozdawczości

Home Forum Sektory Samorządy MAM CIĘ….czyli o nowej sprawozdawczości

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #19572
    wojtania
    Uczestnik

    Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2010 roku art 18 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych naruszeniem DFP jest:

    niesporządzenie lub nieprzekazanie w terminie sprawozdania z wykonania procesów gromadzenia środków publicznych i ich rozdysponowania albo wykazanie w tym sprawozdaniu danych niezgodnych z danymi wynikającymi z ewidencji księgowej.

    Opublikowane w Dzienniku Ustaw z 8 lutego 2010 nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 lutego 2010 ws.sprawozdawczości budżetowej wprowadza obowiązek sporządzania sprawozdań wg.nowych wzorów nowego rozporządzenia do okresów sprawozdawczych rozpoczynających sie w roku 2010.

    JAK WYPEŁNIĆ TEN OBOWIĄZEK SKORO TERMIN SPORZĄDZENIA SPRAWOZDAŃ MIESIĘCZNYCH ZA STYCZEŃ MIJA DZIŚ TJ. 10 LUTEGO?

    CZYŻBY MF BAWIŁO SIE WE WKRĘCANIE W DYSCYPLINĘ FINANSÓW PUBLICZNYCH?

    WYMYSLILI ZLECENIE PŁATNOŚCI…NIE MOGLI NOWELIZOWAĆ ROZPORZĄDZENIA CZASOWO UTRZYMANEGO W MOCY I MUSIELI NAPISAĆ NA NOWO SPRAWOZDAWCZOŚĆ PO TO ABY ZAMKNĄĆ TE BZDURY JAKIE POWYMYŚLALI DO ZLECENIA PŁATNOŚCI (ABY BANK SOBIE MÓGŁ ZAROBIĆ) CZYLI BUDŻET KRAJOWY I BUDŻET EUROPEJSKICH I WYNIK NA KRAJÓWCE I WYNIK NA EUROPEJSKICH DOMKNĘLI TO RB -27,28 UE.

    ZAPOMNIELI JEDNAK O NOWEJ DFP….

    #19577
    mama0454
    Uczestnik

    A czy przypadkiem za grudzień i styczeń termin składania sprawozdań jest wydłużony o 8 dni ?
    Nowego rozporządzenia jeszcze nie znam, ale tak było w starym. Może to utrzymali ? ❓

    #19579
    mama0454
    Uczestnik

    Teraz na stronce MF sprawdziłem tekst nowego rozporządzenia i faktycznie sprawozdania miesięczne składa się nie później niż 10 dni po upływie okresu sprawozdawczego. Wykreślili odnośnik 1), który w starym rozporządzeniu był umieszczony ponad zwrotem „10 dni”.
    No cóż, jaki minister takie rozporządzenie, ale już nie jednego Vincenta przeżyliśmy, więc i tego przeżyjemy. 😆

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.