wtorek, 22 września, 2020

Matko!Zyta dała głos.

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Matko!Zyta dała głos.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #9207
  cps
  Uczestnik

  Jest relacja z konferencji Zyty Gilowskiej. W maju projekt – rewolucja w finansch po raz drugi. Znowu czeka nas lustracja Pani Gilowskiej czy co?Przecież juz raz tak było-konferencja prasowa – a zaraz potem tekst w gazecie.Aha
  Gospodarstwa pomocnicze-won.zakłady budzetowe-won, nic nie będzie. zadnej agencji, żadnego Funduszu. Nic. żegnaj komuno.Tylko co z osrodkami szkoleniowymi Ministerstw i kasą jaką tam robili urzędnicy w ramach dawnych środków specjalnych jako prelegenci .Czyli do maja….. do kolejnych projektów. Audyt tylko zewnętrzny NIK i RIO kazdej jfp. raz w roku.
  Rewolucja wisi w powietrzu.

  #9220
  kubas
  Uczestnik

  to po co zmieniali ustwe? tylko na kilka miesiecy? po co te cale CGAPy???!!! jaki to ma sens? oprocz tego zeby ktos na nowych egazminach zarobil… AW tzn AZewnetrzny przez NIK i RIO? rozumiem ze slowo „audyt” jest rozumiany jako „kontrola”. to w zw z tym jaka to nowosc ze NIK i RIO beda kontrolowac odpowiednia administarce rzadowa i samorzadowa? pozdrawiam

  #9229
  cps
  Uczestnik

  To jest zapowiedż konca kontroli 5% i audytu wewnętrznego w całościo systemu.Wzmocnią kadrowo NIK i RIO ludzmi z likwidowanych Agencji i Funduszów i urzedów Skarbowych( to sa oddzielne budzęty) i wydzie w ten sposób tanie państwo, bo AW zostana zwolnieni a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze w budzecie wykaże sie jako oszczędnośc, Proste jak ustawa o rachunkowości ( 🙂 )

  #9230
  caliente
  Uczestnik

  Fajnie.
  Czy naprawdę macie zamiar nadal się w ten sposób „nakręcać”?
  Co to daje, co to zmienia?
  Czy nie czas pomysleć konstruktywnie – co możemy zrobić, żeby przekonać tych którzy ustawy tworzą i tych którzy je uchwalają, że jesteśmy potrzebni?

  #9233
  irenaanna
  Uczestnik

  Cps – Jeśli zmiany pójdą w tym kierunku, o którym piszesz, to wiąże się to ze zmianami mnóstwa aktów prawnych. Np. teraz audyt zewnętrzny wykonują firmy, które wygrały przetargi. Obowiązek audytu zewnętrznego regulują przepisy dot. środków unijnych – a jest ich trochę. Wątpię aby NIK i RIO startowały w przetargach. Więc będą dwa rodzaje audytu zewnętrznego? PARANOJA. Jeszcze zbyt mało wiemy aby wyciągać tak daleko idące wnioski. Nie wiem też, czy mamy jakikolwiek wpływ na te sprawy.

  #9251
  adela
  Uczestnik

  Nie ma podstaw do paniki. Nic się nie mówi o likwidacji audytu wewnętrznego. Moim zdaniem on pozostanie, ewentualnie połaczy się z kontrolą wewnętrzną ( takie jednostki w samorządach istnieją). Mowa jest tylko o wzmocnieniu instytucjonalnym, a w tym ustanowieniu obligatoryjnych audytów zewnętrznych. Audyty zewnętrzne nie wypełnią pola działania audytów wewnętrznych. Może tylko w związku z płaczem niektórych skarbników, wprowadzą audyt wewnętrzny, fakultatywny. Na razie poczekajmy do maja, kiedy rząd przygotuje projekt reformy finansów.

  #9279
  smigly
  Uczestnik

  Dokladnie ! Nie panikujcie ludziska, bo nic ku temu nie wskazuje – ale czuwać trza!

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.