czwartek, 28 marca, 2024

Metoda analizy ryzyka

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #21657
    terka
    Uczestnik

    Cześć wszystkim:smile:
    Aktualizuję właśnie procedury audytu 😳 Wiem, że późno troszku to robię, ale podobno lepiej późno, niż wcale:wink:
    Dotychczas robiłam analize ryzyka metodą matematyczną. Zastanawiam się, czy nie przejść na delficką. Tylko czy mogę, jesli ekspertami:wink: byliby oprócz mnie, kadra zarzadzająca – Wójtowie, Skarbnik, Sekretarz, kierownicy komórek organizacyjnych i ew. jednostek organizacjnych?
    Ja myslę, że mogę.
    I drugie – czy ktoś z Was robi analizę metodą delficką?

    #21663
    pietryka
    Uczestnik

    Oczywiście, że mogą bo oni wykonują te zadania na codzień. Pozostaje jednak ale…
    „Swoje” zadania będą oceniać nieobiektywnie, a poza tym, to oni będą zainteresowani w ukrywaniu bądź exponowaniu swoich zadań. Ty robiąc szacowanie ryzyka metodą matematyczną jesteś w miarę obiektywna, bo nie zainteresowana tak do końca wynikami. 😉
    Koledzy/żanki/ mogą mieć inne zdanie, ale przypomnij sobie, że typowanie ryzyka to również pogłoski, rozmowy z innymi ludźmi i wiele innych przyczyn. Ja w dużym stopniu korzystam z tego naszego forum i doświadczenia nas wszystkich i… porównuję jak to jest u mnie. 😆

    #21664
    adela
    Uczestnik

    Ja metodę delficką stosuję raz na cztery lata do oceny obszarów audytu. Daję rozpiskę burmistrzom, skarbnikowi i sekretarzowi z ustalonymi prze ze mnie obszarami audytu z wyszczególnieniem jakie obszary ryzyka i jakie zadania ztym mogą się wiązać. Ja też oceniam. Po tym wszystkie zadania, które znajdują się w obszarach zakwalifikowanych dwóch kwadratów, podlegają już dalszej mojej „obróbce” metodą matematyczną.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.