wtorek, 23 kwietnia, 2024

MF i GiAW – nowa ustawa

Home Forum Sektory Samorządy MF i GiAW – nowa ustawa

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #4219
    pietryka
    Uczestnik

    Znalazłem.Otóż na spotkaniu z GIAW w Świdrze k/Warszawy w dniu 30 czerca 2004 r. otrzymaliśmy materiały w których m.in.
    są „Standardy szczegółowe – wykonywania zawodu” pkt 4.1 Niezależność i obiektywizm i podpkt. 4.1.1. niezależność operacyjna – cytuję:
    „Audytor wewnętrzny nie powinien też przeprowadzać tzw. kontroli 5 %, bowiem wiązałoby się to z jego zaangażopwaniem w działalność operacyjną z zakresu nadzoru organu nadrzędnego w stosunku do jsfp. Zaangażowanie audytora w którąkolwiek z powyższych rodzajów działalności powoduje naruszenie jego obiektywizmu, a zatem uniemożliwia mu wydanie bezstronnej oceny” – koniec cytatu. Uważam że można się zwrócić oficjalnie do departamentu – Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego o interpretację i będzie podstawa żeby nie wykonywać tych kontroli.

    #4220
    spedek1
    Uczestnik

    5% – interpretacja już dawno była zapraszam na stronę MF chyba jeszcze jest.

    #4225
    pawels
    Uczestnik

    A świstak siedzi i zawija je w te sreberka…

    #4227
    jadtra
    Uczestnik

    Może świstak zawija w sreberka, ale uważam że taka rozmowa na forum, nawet trochę wyostrzona obawami, integruje audytorów samorządowych. Tam gdzie pracuje jeden audytor, kontrola jest na jeden albo 1/2 etatu!!! (bo nie ma sankcji dla kierowników jst) wspólne pogaduszki buduja! Po zdanym egzaminie kazdy wie, że kontrola do nas nie należy, ale życie pokazuje inaczej. Próg 35 mln dzisiaj oznacza iż wielu ma pracę ale jak będzie wyższy ??? Jest jeszcze problem niezrozumienia przez kierowników tematu badania przez audytora prawie wszystkiego itd. … Nowe budzi zawsze wątpliwości, ale miejmy nadzieję że konstruktywne dla zarządzających. Po piewszym audycie każdy z nas wie, że NAPRAWDĘ wnosimy wartość dodanę.
    A teraz trochę świąteczniej: życzę zdrowych, pogodnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych, smaczego jajk i mokrego dyngusa dla całej braci audytorskiej.

    #4229
    pawel731
    Uczestnik

    Czy ktoś z koleżanek i kolegów mogłby mi polecić jakieś publikacje dotyczące audytu „Obiegu dokumentów i informacji w urzędzie” ❓ Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję. 😉
    Jednocześnie przyłączam się do życzeń Jadtra i życzę wszystkim – spokojnych, wesołych, spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy. 😀
    Pozdrawiam

    #4232
    jadtra
    Uczestnik

    Mogę pomóc pośrednio i to jest sprawdzone!!! Wyślij jeden materiał do admina jaki opracowałeś (coś własnego) . Dosłownie za 1-2 dni będziesz miał dostęp do przesłanych materiałów (wszystkich) przez audytorów, a tam w temacie który jest Ci potrzebny znajdziesz opracowania na których możesz się wzorować i które pomogą poruszać się w tym zadaniu tj. przygotowaniu programu audytu itd. Nie robiłam takiego audytu ale TEN materiał przeglądałam.

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.