czwartek, 18 kwietnia, 2024

Mierniki oceny systemu kontroli zarzadczej w Polsce

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Mierniki oceny systemu kontroli zarzadczej w Polsce

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #22091
    renik
    Uczestnik

    Mierniki oceny systemu kontroli zarzadczej w Polsce, Adam Bela, PIKW; Czy ktoś ma ten Poradnik i może podzielić sie refleksjami na jego temat?

    #22126
    kwintesencja25
    Uczestnik

    Witam,
    kupiłam,
    szczerze polecam,
    jedna z niewielu pozycji ostatnio przeze mnie zakupionej (dodam że kupionej prywatnie no bo przecież kryzys itp itd) wara uwagi.

    Pozdrawiam

    #22301
    jadtra
    Uczestnik

    Zależy czego oczekujesz od opracowania. Książka przypomina opracowanie z akademickich wykładów. Jest formatu A4. Nie tego oczekiwałam, pomogło może 10% – dużo pisania … teorii , przykłady…. 😎 . Niestety nie pomogły w opracowaniu mierników – pracuję w jst.
    Dodam , że kupiłam również z własnych środków.

    Jeżeli ktoś ma dobre opracowanie do mierników b.b.b.b proszę o podanie źródła.

    #22753
    jadtra
    Uczestnik

    W poszukiwaniu opracowań dot. mierników, a także szkoleń polecam to opracowanie, o którym napisałam , że jest trochę…. akademickie. Po czasie stwierdzam , że to jego zaleta. W jakim zakresie się przyda ??? każdy na pewno coś dla siebie znajdzie.

    #22773
    simon
    Uczestnik

    Ja niegramotny jestem – co to są mierniki kontroli zarządczej, choć przykład jeden plisss 🙂

    #22776
    emus
    Uczestnik

    Wartości bezwzględne służące do obliczenia wskaźnika. Mierniki ustanawia się na wejściu i wyjściu procesu lub/i na najważniejszych punktach kontrolnych. Np. liczba prawidłowo wydanych decyzji administracyjnych w ustawowym terminie. Dotychczas wykorzystywałam do analizy ryzyka w kontroli zarządczej. W budżecie zadaniowym to dopiero jazda, bez mierników ani rusz.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.