czwartek, 28 marca, 2024

miesięczna sprawozdawczość

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW miesięczna sprawozdawczość

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #11899
    mors
    Uczestnik

    ten temat był poruszony na forum szkolnictwo wyższe i myślę że dlatego nie ma szerszej dyskusji. na stronie MF (zakładka sprawozdawczość) ukazało sie ogłoszenie dotyczące audytorów sektora rządowego zobowiązujące nas do comiesięcznej sprawozdawczości z przeprowadzonych zadań audytowych. Na jakiej podstawie ❓ czy było to konsultowane z kimkolwiek ❓
    dlaczego część z nas dostała inforamacje z ministerstwa na piśmie a inni nie ❓

    #11902
    mareksp
    Uczestnik

    Pismo z MF ma datę 2 sierpnia i adresowane jest do Kierowników JSFP Podsektora Rządowego. do mojej jednostki wpłynęło 6 sierpnia. Dlatego to tylko kwestia czasu jak wpłynie do wszystkich jednostek objętych wykazem, które są umieszczone w zakładce przygotowanego przez MF arkusza Excela.

    #11904
    hapacka
    Uczestnik

    no właśnie. jeśli nie dostanę pisma do 13.08, to właściwie na jakiej podstawie mam przygotować i przesłać raport – na podstawie jakiejś notki w którejś z kolei zakładce na stronie MF? szkoda gadać/pisać…

    #11905
    jadtra
    Uczestnik

    Wczoraj zadzwoniłam do koleąanki, której jednostka jest na Liście dot. tej sprawozdawczości. Była „lekko” przerażono no „bo o co chodzi” , nawet posądziła mnie o niesmaczny żart. Na szczęście jest już po urlopie i jakoś to zniosła – tj. widok wzorca sprawozdania 😀 😀
    Ja się moge śmiać, ale jak długo podsektor samorządowy będzie czekał na takie sprawozdanie ❓

    Dzwoniłam wczoraj wcześniej do MF – w sprawie projektu rozporzadzenia dot. „Wzoru rocznego sprawozdania z audytu” i wtedy dowiedziałam się o tej comiesięcznej sprawozdawczości jednostek wg Listy

    A jak ktoś jest na urlopie – czy zostanie wycofany, jakie będa sankcje. Po fakcie napiszcie coś na Forum.Zastanawi

    Ciekawe, że nie było o tej sprawozdawczości NIC NIC NIC wcześniej słychać 😯

    #11907
    lucy
    Uczestnik

    nie przypominam sobie aby ktokolwiek cokolwiek konsultował w temacie miesiecznej sprawozdawczości, ani nie mogę sobie skojarzyć czy jest podstawa prawna.

    #11911
    jadtra
    Uczestnik

    lucy Ta podstawa prawna to art. 53 ust.5 pkt. 3 tj. „Audytor weenętzrzny przedstawia kierownikowi jednostki i MF 😀 pkt. w kazdym czasie , na ich wniosek (czyli musi być wniosek ❗ , informację o przeprowadzonych audytach wewnętrznych.

    MF chodzi o miesięczne konkretne informacje z aw– nie wiem jak taki :wniosek: powinien wygladać prawnie 😎 to z ustawy o fin. pub
    Pozdrawiam

    #12001
    hapacka
    Uczestnik

    Pismo w końcu dotarło. Fakt, że raport jakiś super pracochłonny nie jest (chyba ze jednostka prowadzi kilkanaście zadań na miesiąc:wink:), ale trzeba pamiętać o terminie.

    Abstrahując jednak od jego zasadności i celowości mam takie pytanie – czy włączać te raporty do akt stałych audytu? Co o tym sądzicie.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.