piątek, 19 kwietnia, 2024

My tu gadu gadu, a Min.Fin. objawia!

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW My tu gadu gadu, a Min.Fin. objawia!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #22151
    wojak
    Uczestnik

    No właśnie… Mało kto zagląda na strony Minfina, a tam pojawiła się zakładka o kontroli zarządczej! Może się doczekamy objawień z samego szczytu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozważaniami o… zresztą sami zobaczcie.

    #22161
    mama0454
    Uczestnik

    Wg mnie rozdzielenie informacji dotyczących audytu od tych, które dotyczą kontroli zarządczej wskazuje, że MF uważa, że procedurami związanymi z kontrolą zarządczą nie powinni zajmować się audytorzy. My mamy dawać poprzez realizację zadań audytowych jedynie zapewnienie o prawidłowym funkcjonowaniu tejże kontroli.
    Tak ja to rozumiem.

    #22162
    terka
    Uczestnik

    a ja rozumiem to inaczej. MF rozdzieliło to na dwie zakładki, bo konia z rzędem temu, kto – nie będąc audytorem, bo audytorzy co do zasady tam zaglądają – wpałby na pomysł, iż w zakładce „audyt” są zagadnienia dotyczące kontroli zarządczej.
    Zważcie, że kwestie dotyczące kontroli zarządczej mogą być przedmiotem zainteresowania zupełnie innej grupy odbiorców (i szerszej), niż kwestie dot. audytu.

    #22166
    pietryka
    Uczestnik

    Chyba… mama0454 i… terka maja rację /jedno nie wyklucza drugiego/ o czym świadczy dublowanie się tematów.
    Natomiast b. ciekawą lekturą są oświadczenia o stanie kontroli zarządczej poszczególnych ministerstw. 😆

    #22174
    kwintesencja25
    Uczestnik

    Wg mnie to tylko „techniczne” rozdzielenie tematów. Tak dla zwiększenia czytelności stronki.

    Nie da się do końca oddzielić od audytora kontroli zarządczej: on ma ją ocenić i w efekcie przeprowadzonych czynności audytowych rekomendować jej usprawnianie.

    I to, że sam do pracy potrzebuje upoważnień, zakresu czynności i obligują go różne wewnętrzne regulacje czyni z niego jeden z „trybików” machiny kontroli zarządczej. 🙄

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.