piątek, 29 marca, 2024

nadzór głównego księgowego

Home Forum Sektory Samorządy nadzór głównego księgowego

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #22447
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Czy myślicie, że powierzenia głównemu księgowemu bezpośredniego nadzoru nad sekcją zamówień publicznych jest właściwe?

    #22450
    dorotab
    Uczestnik

    Może inaczej. Jakie argumenty podnieść, aby zakwestionować poprawność rozwiązania, cedującego na tegoż księgowego nadzór nad sekcją zamówień publicznych?

    #22451
    izmi
    Uczestnik

    ludzie listy piszą 😉 zapraszam na pocztę
    poza tym:
    zakres obowiązków GK jest bardzo szeroki: nadzoruje wszystkie aspekty zarządzania finansami i księgowością; odpowiada za organizację i koordynację pracy działu księgowości, sprawuje pieczę nad rozwojem tego działu, nadzoruje procedury księgowe oraz prace nad sporządzaniem raportów podatkowych; praca GK polega także na rozwijaniu systemu finansowego firmy i kontrolowaniu jej kondycji finansowej; GK odpowiada też za stan dokumentacji księgowej, przechowywanie jej i archiwizację

    trudno, żeby GK jeszcze zaprzątał sobie głowę ZP /nie spotkałam się dotychczas z tego typu zależnością i naprawdę zadziwił mnie taki pomysł/

    to tak na szybko

    pozdrowienia 🙂

    #22452
    dorotab
    Uczestnik

    Mnie też zdziwił, ale do Dyrektora nie docierają argumenty. Ma swoja koncepcję.

    #22453
    j
    Uczestnik

    a mnie nie powinien tylko do precyzowac zakres

    #22454
    dorotab
    Uczestnik

    W jakim sensie – Główny Księgowy w omawianym przypadku ma nadzór nad całym postępowaniem. Nie jest to jedynie kwestia potwierdzenia posiadania środów na realizację zamówienia.
    Chodzi mi o argumenty – również te, które potwierdzają słuszność postępowania kierownika jednostki.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.