wtorek, 27 października, 2020

Narada końcowa i wstępne omówienie sprawozd.

Home Forum Sektory Samorządy Narada końcowa i wstępne omówienie sprawozd.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    jola
    Uczestnik

Jeżeli audyt dotyczył wszystkich wydziałów urzędu i można stwierdzić,że wypadł pozytywnie za wyjątkiem 1 wydziału (też nie całego, bo 1 jego referat działa dobrze) to czy na naradzie zamykającej „wytknąć” przed wszystkimi wadliwość działań tego wydziału, czy zrobić to inaczej np. w obecności kierownika jednostki (tak chciałabym). Nadmienam, że mam zamiar również wymienić niektórych za pozytywy.

miszaw
    Uczestnik

Witam.
    Ja naradę zamykającą zawsze przeprowadzam z kierownikiem danej komórki (wydziału, jednostki). Jeżeli audyt dotyczy kilku wydziałów, to naradę przeprowadzam oddzielnie z każdym kierownikiem i wówczas omawiam wyniki audytu dotyczące tylko „jego ” komórki.
    pozdrawiam Michał

jola
    Uczestnik

Dziękuję za pomoc

dotiw
    Uczestnik

Miszaw jak rozwiązujesz sprawę sprawozdania, też dajesz odrębne dla każdego kierownika tzn. tylko zakresu działania jego komórki?

k-asiek
    Uczestnik

Ja z każdym z kierowników odbywam odrębnie nardę zamykającą , i wycinek sprawozdania dotyczący danej komórki. Rozporządzenie dotyczące audyu oraz standardy dopuszczają taką możliwość.

miszaw
    Uczestnik

Sprawozdanie daję dokładnie tak samo jak k-asiek. Pełne sprawozdnie otrzymuje tylko kierownik (starosta)
    Pozdrawiam Michał

dotiw
    Uczestnik

Kiedyś też robiłam podobnie jak Ty k-asiek, teraz daję jedną wersję sprawozdania, rozdzielam jedynie gdy w jakiejś komórce wystąpiły naprawdę duże nieprawidłowości.
    A jak postępujesz następnie ze sprawozdaniem dla kierownika jednostki – łączysz treść w jedno sprawozdanie czy też dajesz odrębnie jak dla kierowników komórek?

k-asiek
    Uczestnik

Kierownik jednostki dostaje całość.
    Końcowe sprawozdanie dzielę na części kierownicy komórek dostają swoją.
    Sprawozdanie piszę w ten sposób, aby swobodnie wybrać całe strony dotyczące tylko jednej komórki. Poza tym staram się ograniczyć liczbę komórek objętych danym zadaniem. Robię to przy planowaniu audytu, kierownik wskazuje mi którymi ewentualnie komórkami, jednostkami w danym obszarze jest bardziej zainteresowany biorąc pod uwagę ewenualne zgłoszenia, skargi- często nieficjalne tylko dla szefa.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.