czwartek, 25 kwietnia, 2024

naruszenie dyscypliny fp

Home Forum Sektory Samorządy naruszenie dyscypliny fp

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #10924
    szymonek123
    Uczestnik

    a ja mam taki przypadek-
    organizacja pozarządowa nie wykorzystała kwoty 160 zł z dotacji, którą otrzymała w 2006 roku od jst
    zwrot niewykorzystanej kwoty- określa umowa i był to termin 14-dnia od zakończ.realizacji zad. w tym przypadku 31.12.2006 r. czyli termin 14 styczeń 2007.
    kontrola przeprowadz. w m-cu III wykazała, iż organizacja jeszcze nie zwróciła tej kwoty 160 zł

    art. 9 ustawy o narusz. dysc.fin.publ- pkt 3 mówi „niedokonanie zwotu dotacji w należnej wysokości lub nieterminowe dokonanie zwrotu tej dotacji”
    kontroler w protokole zauważył, opisał ale nie uznał tego jako naruszenie…. i teraz… właśnie….

    co robić (jesteśmy z tej samej jst) – zgłosić kierownikowi i wypisać zawiadomienie?

    #10926
    groszek
    Uczestnik

    A może kontroler powiadomi o tym fakcie kierownika jednostki oddzielnym pismem lub może zostało to zaznaczone w zaleceniach pokontrolnych
    Nie koniecznie musiał to zaznaczać w protokole.

    #10927
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= szymonek123] a ja mam taki przypadek-
    organizacja pozarządowa nie wykorzystała kwoty 160 zł z dotacji, którą otrzymała w 2006 roku od jst
    zwrot niewykorzystanej kwoty- określa umowa i był to termin 14-dnia od zakończ.realizacji zad. w tym przypadku 31.12.2006 r. czyli termin 14 styczeń 2007.
    kontrola przeprowadz. w m-cu III wykazała, iż organizacja jeszcze nie zwróciła tej kwoty 160 zł

    art. 9 ustawy o narusz. dysc.fin.publ- pkt 3 mówi „niedokonanie zwotu dotacji w należnej wysokości lub nieterminowe dokonanie zwrotu tej dotacji”
    kontroler w protokole zauważył, opisał ale nie uznał tego jako naruszenie…. i teraz… właśnie….

    co robić (jesteśmy z tej samej jst) – zgłosić kierownikowi i wypisać zawiadomienie?[/QUOTE]

    Nie mylmy pojęć. Jest to organizacja pozarządowa a nie jednostka s.f.p. Proszę przeczytać art. 174 – 176 ustawy o finansach publicznych oraz obejrzec umowę jednostki samorządowej z organizacją pozarządową. W umowie powinno byc wszystko zawarte.

    Pozdrawiam
    Meg

    #10928
    szymonek123
    Uczestnik

    art.4 pkt 1 ust. o naruszeniu dysc. fin. publicznych mówi ” Odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finans.publ. podlEgają 1) osoby wchodzące w skład organu wykonującego budżet lub plan finansowy jsfp albo jednostki niezaliczanej do sektora finansów publicznych otrzymującej środki publiczne lub zarządzającego mieniem tych jednostek”

    Pozdrawiam
    IW

    #10929
    meg
    Uczestnik

    A tak zgadza się. Moje niedopatrzenie. Nowa ustawa o nar. dyscypl. fin. publ. wzięła sie też za organizacje pozarządowe. Sorry!

    #10930
    adfaj
    Uczestnik

    U nas była podobna sytuacja. Organizacja otrzymała 30 % wartości zadania od nas. Jak się później okazało zakres zadania się zmienił i od razu jego wartość też. Kontroler w swoim protokole wniósł o zwrot części dotacji (190 zł). Zwrot podobnie jak u szymonka dużo później. Kontroler nie zgłosił naruszenia, bo stwierdził, że to mała kwota 😕 Organizacja zwróciła w terminie (do pisma o zwrot – 7 dni) kwote i na tym sprawa ucichła

    #10932
    nickkita
    Uczestnik

    a ja mam sytuację że stowarzyszenie wykorzystało część dotacji po terminie obowiązywania umowy, nikt im pieniędzy nie kazał zwracać bo napisali wyjaśnienie dlaczego wykorzystali to tak późno no i co zrobić teraz?

    #10933
    szymonek123
    Uczestnik

    Nickkita mają zgodę Zleceniodawcy umowy na przedł. terminu wykorzystania dotacji?
    jak nie….. to nieprawidłowości…jak byk i do tego…dyscyplina… sprawdzasz zgodność z umową więc w protokole napewno to napiszesz

    a jeszcze jedno…jakie odsetki nalicza się od zwrotu dotacji…. podatkowe…. to mówi art. 144 ust. 3 uofp…ale czy ma tu zastowowanie art. ordynacji podatkowej który mówi o tym, że w przypadku odsetek nieprzekracz. 3x kosztu przesyłki poleconej to nie dolicza się odsetek do kwoty dotacji?
    co wy o tym myślicie?

    #10934
    nickkita
    Uczestnik

    no ale dycplina to chyba tylko wtedy jeśli chodzi o zwrot dotacji a tutaj zwrotu przecież nie było

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.