środa, 24 kwietnia, 2024

nieformalnie w sprawie zdobycia certyfikatu

Home Forum Egzaminy egzaminy nieformalnie w sprawie zdobycia certyfikatu

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #15531
    aneczka-12
    Uczestnik

    Czy można najpierw podejśc do egzaminu a potem zdobywać doświadczenie? Zdaje sie ze ktoś już o to pytał ale odpowiedź była niejasna. Zamierzam zostać audytorem i nie wiem jak zrobic , jak sie do tego zabrać?Prosze oświecic mnie. 🙂 🙄

    #15532
    dzw1k
    Uczestnik

    dot. CIA – z tego co pamiętam to egzaminy można zdawać (zdają np. studenci) ale certyfikat otrzymasz dopiero kiedy sprawozdasz odpowiednie doświadczenie zawodowe.

    Ale najlepiej pytać u źródła …

    #15534
    anetka
    Uczestnik

    najpierw trzeba się zastanowić czy chce się być audytorem dla tytułu bo gfajnie brzmi czy też publicznym bądź prywatnym 🙂 i wtedy będziesz wiedziała jaki certyfikat jest Ci potrzebny i do jakich celów
    bo z tego co tu piszesz to nie bardfzo jesteś zorientowana >>>>>>>…
    😉

    #15535
    anetka
    Uczestnik

    dodatkowe info możesz znaleźć na IIA

    #15536
    anetka
    Uczestnik

    np.
    Egzamin CGAP obejmuje następujące dziedziny:

    1) Standardy i modele ryzyka/kontroli (Standardy IIA, GAGAS, AICPA, CICA, INTOSAI, modele kontroli wewnętrznej/ryzyka np. COSO, CoCo, Kodeks Etyki IIA)

    2) Praktyka audytu sektora publicznego (zarządzanie funkcją audytu wewnętrznego, rodzaje usług audytowych, procesy świadczenia usług audytowych)

    3) Metody i umiejętności audytu sektora publicznego (koncepcje i metody zarządzania, wskaźniki realizacji zadań, metody ilościowe i jakościowe)

    4) Środowisko audytu sektora publicznego.

    #15554
    aneczka-12
    Uczestnik

    [QUOTE BY= anetka] najpierw trzeba się zastanowić czy chce się być audytorem dla tytułu bo gfajnie brzmi czy też publicznym bądź prywatnym 🙂 i wtedy będziesz wiedziała jaki certyfikat jest Ci potrzebny i do jakich celów
    bo z tego co tu piszesz to nie bardfzo jesteś zorientowana >>>>>>>.No tak nie za bardzo jeszcze do końca jestem zorientowana i nie wiem jak sie za to zabrać , jestem audytorem jakości ISo w administracji samorządowej i jakby kolejnym krokim jest dla mnie, audyt wewnętrzy. Logiczne byłoby zaczać od sektora publicznego a potem sie okaże.. 🙄

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.