czwartek, 28 marca, 2024

Nieruchomości gminy

Home Forum Sektory Samorządy Nieruchomości gminy

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #15428
    audytj
    Uczestnik

    Rozpoczynam temat – legalność stanów prawnych nieruchomości gminy – może miałby ktoś jakies wskazówki -będę wdzięczna za wszelkie informacje

    #15433
    audytj
    Uczestnik

    może ktos jednak się odezwie

    #15435
    dorotab
    Uczestnik

    Witam. Może należałoby w pierwszej kolejności stwierdzić, czy na wszystkie nieruchomości gmina posiada decyzje uwłaszczeniowe.

    #15440
    dudu
    Uczestnik

    Trudne zadanie. Pewnie wzięłabym decyzje komunalizacyjne, również te późniejsze. Trzeba byłoby pewnie porównać z tym co jest w ewidencji, żeby sprawdzić czy nie ma tam już sprzedanych nieruchomości, czy na bieżąco przy sprzedażach itd. są „zdejmowane” z ewidencji. Nie wiem może też bym zajęła się decyzjami w sprawie oddania w zarząd trwały poszczególnym jednostkom organizacyjnym. Tyle mi przyszło do głowy. Powodzenia

    #15445
    irenaanna
    Uczestnik

    Jaką ewidencję masz na myśli? Księgową bilansową, pozabilansową, ewidencję zasobu nieruchomości? Różnie to jest prowadzone w jst. Moim zdaniem dobrze byłoby porównać ewidencję księgową z ewidencją prowadzoną przez komórkę merytoryczną. W mojej jst jest to Wydział Gospodarki Nieruchomościami, którego zadaniem, wg Regulaminu Org. jest m.in. „regulacja stanów prawnych nieruchomości Powiatu”. Tam powinno być najwięcej informacji przydatnych dla audytora.

    #15447
    dudu
    Uczestnik

    miałam na myśli ewidencję księgową

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.