sobota, 20 kwietnia, 2024

NIK kontroluje audyt wewnętrzny

Home Forum Sektory Samorządy NIK kontroluje audyt wewnętrzny

Oglądasz 6 wpisów - 31 z 36 (wszystkich: 36)
  • Autor
    Wpisy
  • #19965
    audyt345
    Uczestnik

    z tą likwidacją nie tak szybko jeszcze jest prawo UE i standardy UE, poza tym skoro kontrolują audyt to jednak ten audyt jest ważny 😆 a tak ocena może również wspierać pracę aw, oczywiście jeżeli jest obiektywna

    #19966
    wojak
    Uczestnik

    Mama, Ty mi tu nie siej defetyzmu! Gadasz (piszesz), jakbyś odczuwała przesilenie wiosenne… sam też mam dość i tej zimy, i tych POkręconych POlityków.
    Dziś jadąc do pracy widziałem lecącą parę łabędzi… wiosna idzie. Niedługo gałązki zaczną pękać pąkami liści
    Kwiaty wyskoczą z ziemi nocą
    Zobaczysz z rana
    Nie myśl więc o audycie, o głuPOlach, co psują państwo, tylko UŚMIECH 😆 i DO PRZODU :mrgreen:

    #19967
    mama0454
    Uczestnik

    A bociany w drodze. 😛

    #19970
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= mama0454] Myślę, że to już prosta droga do likwidacji audytu. Przecież tego wszyscy chcą, z posłami na czele.
    Teraz NIK w swoich raportach będzie starał się udowodnić, że audyt jest tak słaby, że albo trzeba go w ogóle zlikwidować, albo audytorom nakazać zdawać kolejne egzaminy poprzedzone obowiązkowymi szkoleniami lub studiami, oczywiście słono kosztującymi.[/QUOTE]

    Z tą likwidacją to nie da rady tak szybko, ale audytorów z egzaminem MF można zlikwidować /usunąć z audytu bardzo szybko – jedno machnięcie piórem:wink:

    Jeśli NIK chce wykazać, że audyt jest słaby, to wykaże. Zwróćcie uwagę, że dla postronnej osoby wydźwięk ustlaleń pokontrolnych jest piorunujący: aż tyle nieprawidłosości i aż tyle zaleceń

    Nie jest ważne, że od spełnienia tych zaleceń audyt nie będzie lepiej/sprawniej funkcjonował, ani, że nie wynikają te wymogi z przepisów prawa.

    To draństwo (albo głupota), że tak to robią. Nie znają specyfiki naszej pracy, a chcą ją oceniać.
    A jeśli chcą wykazać słabość audytora po jego rekomendacjach, to też nie wiedzą chyba, że nie wszystko jest dla wszystkich oczu:wink:

    #19971
    darek
    Uczestnik

    Audytorzy z egzaminem MF (ja należę do tychże) zapiszą się na studia podyplomowe i nabędą praktykę w zakresie audytu pod nadzorem audytora z innym egzaminem. A kto będzie kontrolował komórkę audytu w Niku?Co ma być z audytem to będzie, niewielki mamy na to wpływ (chyba że powstanie samorząd zawodowy tak jak w przypadku biegłych rewidentów), co pokazały ostatnie zmiany w ustawie o fp.

    #20021
    wojak
    Uczestnik

    Dep. AW MF „dał głos” w sprawie oceny zewnętrznej AW:
    http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=7&dzial=1462&id=205543&typ=news
    Nie zamierzam komentować tego wyjaśnienia, zastanawiam się tylko, na jakiej podstawie NIK dokonuje oceny zewnętrznej audytu wewnętrznego w kontrolowanych jednostkach. Oczywiście chodzi mi o podstawę merytoryczną, a nie o to, że smutni panowie i panie zapisali sobie to w planie działań kontrolnych. Czyli – czy posiadają stosowne kwalifikacje merytoryczne, skoro uofp nie wymienia ich w gronie uprawnionych do aw (chyba, że trochę postudiują).
    Dodam jeszcze fragment Kodeksu Etyki Kontrolera NIK: „6. Czy chciałbym, aby w stosunku do mnie, w podobnych okolicznościach, postępowano tak samo?”.

Oglądasz 6 wpisów - 31 z 36 (wszystkich: 36)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.