piątek, 14 maja, 2021

NIK-przydatne materiały dla audytu wewnętrznego

Home Forum Pomysły pomysly NIK-przydatne materiały dla audytu wewnętrznego

Otagowano: 

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #23592541
  bogbin1958
  Uczestnik

  Na stronie NIK zamieszczony został Podręcznik kontroli systemów informatycznych dla najwyższych organów kontroli opracowany przez INTOSAI (WGITA). Warto wiedzieć co może kontrolować nasz najwyższy organ kontroli. Dla audytora wewnętrznego cenna jest wiedza na temat mechanizmów kontroli w systemach informatycznych.

  #23592542
  pmi
  Uczestnik

  Bardzo ciekawa publikacja, dzięki za informację.

  #23592547
  bogbin1958
  Uczestnik

  Na stronie NIK można zapoznać się z materiałami  pokonferencyjnymi zamieszczonymi w Przeglądzie Metodycznym (numer specjalny- kwiecień 2016 r. ) „Zastosowanie narzędzi wspomagania kontroli (CAATs) w działalności kontrolnej i audytorskiej sektora publicznego w Polsce”. Dla audytorów cenne będą następujące artykuły: (1) Planowanie strategiczne funkcji audytu w obliczu wyzwań XXI wieku; w artykule tym opisano m.in. etapy budowania Strategicznego Planu AW (2) Wykorzystanie kompetencji analitycznych w audycie wewnętrznym; w artykule tym pokazano potencjał  analityczny jako narzędzie a.w. do formułowania rekomendacji (3)Metody i narzędzia wspomagania informatycznego kontroli stosowane w NIK; w artykule opisano zastosowanie CAATs do prowadzonych kontroli.  Polecam te materiały w szczególności dla audytorów wewnętrznych.

   

  #23592548
  eddie
  Uczestnik

  Temat ten był przedstawiony na konferencji NIK z grudnia 2015 a ja wykładałem o CAATS już w latach 1990-ych. Temat ten jest opisany w osobnym rozdziale moich książkach o Kontroli i Audycie Wewnętrznym, której ostatnie wydania wciąż można nabyć w Fundacji Edmunda J. Saunders – FEJS lub przez portal Audyt.net.

  Przypominam, że CAATS to skrót na Computer Assisted Auditing Techniques, czyli Komputerowo Wspomagana Techniki Audytowania.

   

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.