sobota, 20 kwietnia, 2024

NIP

Home Forum Sektory Samorządy NIP

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #10691
    tomekn
    Uczestnik

    Znam prawo podatkowe. Proponuję postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów na biegłych rewidentów.

    #10692
    nickkita
    Uczestnik

    za duże progi jak dla mnie…

    #10704
    szymonek123
    Uczestnik

    a co np. w przypadku gdy ktos wskazuje w umowie rachunek bankowy, którego nie jest właścicielem?

    #10706
    nickkita
    Uczestnik

    Oj to już sprawa dla prokuratora (a może ABW) zwłaszcza jeżeli podany rachunek bankowy to tak naprawdę konto prywatne pracownika danej instytucji.

    #10708
    groszek
    Uczestnik

    Najpierw należy sprawdzić, czy to nie jest zwykła pomyłka i może poszło pismo ze sprostowaniem w raz z fakturą korygującą

    #10714
    tomekn
    Uczestnik

    W przypadku podania błędnego numeru rachunku bankowego na fakturze właściwe przepisy nie dopuszczają możliwości wystawienia faktury i noty korygującej.
    Przepis [paragraf 9] rozporzadzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług, określa jakie dane co najmniej powinna zawierać prawidłowo wystawiona faktura VAT.
    Umieszczenie dodatkowych adnotacji na fakturze VAT, wystawionej zgodnie z powołanym wyżej paragrafem 9 rozporządzenia nie narusza przepisów o podatku VAT.
    Dodatkowe adnotacje powinny być umieszczone w miejscu wolnym, wydzielonym na fakturze VAT, tak aby nie powodowały one nieczytelności czy zniekształceń danych podstawowych, zawartych w fakturze VAT.
    Pomijam uregulowania w zakresie kodeksu spółek handlowych, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

    #10716
    groszek
    Uczestnik

    Chodziło mi o aneks do umowy a nie fakturę.

    #10717
    nickkita
    Uczestnik

    kurcze chyba mam zwidy, wydawało mi się, że groszek napisał coś w stylu „no dobrze, nie znam się aż tak dobrze na tym” a teraz widzę coś innego…

    #10723
    groszek
    Uczestnik

    Nie masz zwidów, bo ja zaczęłam najpierw pisać tym, że nie znam się na fakturach aż tak dobrze i wtedy się zorientowałam, że coś jest nie w porządku we wcześniejszym poście miałam na myśli aneks.
    Przeglądnęłam wiec wcześniejszy wpis i zobaczyłam, że w wpisałam totalną głupotę. Wróciłam i zmieniłam swój wpis. Doszłam do wniosku, że tłumaczenie tego wszystkiego zajmie za dużo czasu. Jednak po Twoim pytaniu zmieniłam zdanie.

    #10724
    nickkita
    Uczestnik

    rozumiem i apeluję do innych – nawet jeśli coś wymaga większego tłumaczenia i zajmie troszkę czasu proszę mimo wszystko o poświęcenie tego czasu dla tych, dla których proste (wg bardziej doświadczonych) sprawy stwarzają problemy. dziękuję

    #10736
    szymonek123
    Uczestnik

    to ja jeszcze podyskutuję
    – stwierdzam, iż w umowie zlecenia zadania organizacja pozarząd. wskazała nr rachunku tj. Komitetu Rozbudowy Szkoły w miejsc. X ( organizacja również działa w szkole w miejsc.X).
    – rachunek bankowy organizacja utworzyła dopiero rok później
    – stwierdzono oświadczenie Przewodn. Komitetu Rozb. Szkoły że przekazała dotację organizacji
    – fakturki będące podst. rozliczenia dotacji są wystawione na organizację pozarządową, płatność gotówkowa

    jak rozwiązać sprawę, iż rachunek bankowy wskazany w umowie nie był rachunkiem bank. organizacji, czy trzeba zgłaszać do prokuratury… że to jest poświadczenie nieprawdy?

    może mi ktoś cos podpowie… wdzięczna 🙂

Oglądasz 11 wpisów - 16 z 26 (wszystkich: 26)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.