czwartek, 18 kwietnia, 2024

nowa autopoprawka

Home Forum Sektory Samorządy nowa autopoprawka

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #8564
    groszek
    Uczestnik

    Czy ja dobrze zrozumiałam nową autopoprawką, że osoby, które mają zdany egzamin w ministerstie finasów na audytora straca pracę, bo nie są wymienione w pkt5 art. 58?

    Pytanie czy znów czegoś nie zmienią do 2011 roku?

    #8569
    kacha
    Uczestnik

    Niestety też tak to rozumiem. Tu gdzie jesteś teraz, możesz być, ale jak będziesz chciała zmienić pracę (albo musiała), jako audytor to papier MF nic nie daje. Może jestem w błędzie ❓ 😕

    #8570
    sabcia
    Uczestnik

    a dlaczego tak sądziesz? pytam z niepokojem, bo wydawało mi się, ze art. 23 ustawy wprowadzajacej zmiany nas zabezpiecza.

    #8572
    kacha
    Uczestnik

    Nie wiem, mam mętlik w głowie. Możliwe, że masz rację, ale jak czytam art. 23 to nie jestem o tym przekonana. Szkoda, że nie możemy porozmawiać, może podchodzę do tego za bardzo pesymistycznie. Sam pomysł dostatecznie wytrącił mnie z równowagi. Uważasz, że w przyszłości, gdy będziemy chcieli zmienic pracę, to pomimo, że nie spełniamy wymogów art. 58 pkt 5 będziemy mogli to zrobić ❓

    #8574
    kules
    Uczestnik

    jo

    a swoją drogą nie myślałem że zgodnie z art.23 „osoby…stają się audytorami wewnętrznymi w rozumieniu ustawy zmieniającej” będąc audytorem drugi raz się nim stanę 😀
    chyba mam znów powód do świętowania 😀 jak to było 1,5 roku temu 😀 😀 nie wiem teraz czy robić imprezkę w pracy, czy zaliczą mi tamtą sprzed roku?

    #8575
    kacha
    Uczestnik

    Wszystko jasne. 😀

    #8576
    saba
    Uczestnik

    Musimy spełnić kryteria określone w art. 58 pkt 1-4. O pkt 5 nie ma mowy w druku 1183.

    #8581
    dudek
    Uczestnik

    Należy przeczytać art. 19 projektu ustawy druk 1183, punktu 5 nie ma w w/w projekcie

    #8582
    kacha
    Uczestnik

    To mnie uspokoiliście.
    Pozdr

    #8584
    jacek3
    Uczestnik

    Szanowni Koledzy!!!

    Prawda jest taka – zostajemy audytorami jeszcze przez jakiś czas (jeśli to coś przejdzie) ale moim zdaniem całkowita nasza likwidacja to tylko kwestia czasu.

    Jednak w chwili obecnej nie pozostaje nam nic innego ja pomyśleć o przekwalifikowaniu.

    Dzisiaj decyzje w Polsze podejmowane są bez poszanowania Człowieka i Prawa. Ciekawe jak długo to potrwa i jak daleko się posunie?

    Naszą szansą są jeszcze najbliższe wybory!!!!

    #8585
    sabcia
    Uczestnik

    tak mi się wydaje – przepisy ustawy wprowadzającej kodeks cywilny z 1964 obowiązują do dziś:smile:

    ale oczywiste jest, że sama ustawa może się zmienic siedem razy w najblizszym roku
    bo to przecież I etap usprawniania”;;;

    #8586
    juror
    Uczestnik

    A czemu nie mogli dodać, skoro likwidują egzamin na AW, w art. 58, w punkcie np. e): posiadający zaświadczenie MF od numeru 1 do dwa tysiące ileś i po sprawie.
    Pozdrawiam wszystkich

    #8587
    juror
    Uczestnik

    Myślę, że o taki zapis w ustawie powinniśmy walczyć.

    #8592
    ejejej
    Uczestnik

    Zgadzam się z juror. Audytorzy z zaświadczeniem MF powinni być wymienieni w art. 58 wśród osób uprawnionych do wykonywania audytu a nie gdzieś tam na szarym końcu – z łaski na uciechę!!! Jestem strasznie rozgoryczona bo wiem ile pracy musiałam włożyć w przygotowanie się do egzaminu a ktoś inny dostanie prawo wykonywania audytu w prezencie. Uważam również, że ta sytuacja negatywnie wpłynie na naszą pozycję w jednostce.

    #8629
    7stan
    Uczestnik

    Nasz certyfikat powinien być uznany na tych zasadach jak te wymienione w pkt 5 gdyż uzyskanie go ,nie wiem czy nie było trudniejsze od tych w/w
    Pozdrawiam.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.