piątek, 29 marca, 2024

nowa autopoprawka

Home Forum Sektory Samorządy nowa autopoprawka

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #8639
    jacek3
    Uczestnik

    [QUOTE BY= 7stan] Nasz certyfikat powinien być uznany na tych zasadach jak te wymienione w pkt 5 gdyż uzyskanie go ,nie wiem czy nie było trudniejsze od tych w/w
    Pozdrawiam.[/QUOTE]

    Muszę przyznać że mam już trochę tego dość!!
    Bardzo proszę – skończcie dyskusje na zasadzie „jestem lepszy niż …..”, ” mój certyfikat jest lepszy od….”.
    To niczemu nie służy a jedynie świadczy o poziomie dyskusji.

    Czy Szanowny 7stan nie chciałby być biegłym rewidentem !?!?! ja przyznam szczerze poważnie bym się zastanowił gdybym mógł wybierać! Kolego, za jego papierem idzie wieloletnie doświadczenie!!

    A poza tym czy Kolega – biorąc pod uwagę ilość wysłanych postów – odwiedził nas tylko po to by psuć atmosferę ?? Szczerzę wątpię w Pana poważne związki z audytem (7stan – zarejestrowany: 25/01/05
    Postów: 1)

    #8640
    dzanaliz
    Uczestnik

    jejku, nie denerwujmy sie tak….po co sobie zdrowie psuc! i nie dajmy sie sprowokowac do kłotni pomiedzy nami – tu na forum – przede wszystkim

    #8641
    izmi
    Uczestnik

    „moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak …” a sobie proszę dokończyć 😉
    to na rozluźnienie pod koniec kolejnego już napiętego tygodnia, ze wzburzoną krwią, podniesionym ciśnieniem itp sprawami 🙂
    na szczęście za chwilę rozpocznie się weekend i będzie można nieco odpocząć od nerwowej atmosfery /nie zaglądać do netu, nie oglądać tv :mrgreen: /
    czego Wam i sobie życzę :smile::smile::smile:

    #8642
    jacek3
    Uczestnik

    oczywiście !! jestem „za”!!
    Moim zdaniem na niszczeniu innych nic nie zyskamy.

    Skupmy się na faktach i starajmy się zachować obiektywizm!

    … i jak radzi dzanaliz …. spokój

    Nie ma lepszych lub gorszych uprawnień – to są po prostu inne specjalności – a gorsi lub lepsi mogą być wyłącznie poszczególni fachowcy lub decydenci (a w zasadzie ich decyzje)

    #8643
    jacek3
    Uczestnik

    !!! UDANEGO WEEKENDU IZMI 🙂 i wszystkim innym poddenerwowanym audytorom

    #8646
    dzanaliz
    Uczestnik

    i przeciez nie audyt jest najwazniejszy…kazdy z nas ma cos – dom, rodzine, cokolwiek innego – spokoju i odpoczynku, jeszcze raz wszystkim 😀

    #8667
    groszek
    Uczestnik

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ja również już przeczytałam art. 23 i myślę, że na razie nasze kwalifikacje wystarczą, by być audytorami – pytanie tylko na jak długo?

    Martwi mnie tylko jedno – poziom dyskusji na łamach gazety prawnej. Nie świadczy to dobrze o naszym środowisku. mam nadzieję, że jednak nie będą obrażane inne osoby.

    No ale jest weekend i trzeba trochę odpocząć od tych ciągłych zmian.

    Pozdrawiam wszystkich
    Groszek

    #8670
    kikcloud
    Uczestnik

    Groszku, wydaje mi się, że poziom dyskusji jest wprostproporcjonalny do poziomu wprowadzonych zmian 😀

    #8673
    podgr
    Uczestnik

    Witam!
    Jestem audytorem od 8 – miesięcy i to tak zwanym cząstkowym gdyż pracuję na 0,25 etatu w jst za niewielkie pieniądze, śledząc wypowiedzi do tej nieszczęsnej autopoprawki obecnych i niestety niedoszłych audytorów, którzy tyle czasu poświęcili do odwołanego egzaminu uważam, że nie ma złych(obraźliwych jak niektórzy uważają) wypowiedzi są tylko emocje jak najbardziej odpowiednie do sytuacji. Zostaliśmy potraktowani jak zło konieczne i ustawodawcy sami nie bardzo wiedzą co z nami zrobić, przypuszczalnie nasze zdobyte kwalifikacje większym czy mniejszym wysiłkiem zostaną „zneutralizowane” i będziemy musieli żeby zostać w tej pracy – czy też w”zawodzie” zdawać kolejne egzaminy – być może za kilka lat może rok one staną się znów niewystarczające – niestety taka jest smutna polska rzeczywistość , którą jak się wydaje trzeba przyjmować jak dogmat – bezdyskusyjnie – bo przecież nikt nas i tak nie słucha. Śledząc pracę w mojej jednostce dwóch poprzedników uważam, że audyt jako dziedzina raczkująca radzi sobie dość dobrze, wiele wymiernych rzeczy zostało naprawione i skorygowane.Nie uważam, że „chwalimy siebie”, kontrolerzy NIKU, inspektorzy Skarbowi i biegli rewidenci to zawody z dość długą tradycją w każdym bądź razie dłuższą o wiele niż nasza i mają ten komfort, że pracy nie zaczynali sami tak jak my, mogli i mogą się zwrócić o pomoc do swoich kolegów po fachu. My często sami z nowym wyzwaniem audytu zostaliśmy sami w jednostkach i musieliśmy sobie poradzić i radzimy sobie uważam, że całkiem nieźle – w tym jesteśmy lepsi od nich. Wydaje mi się,że nawet te egzaminy „uzupełniające międzynarodowe” dla nas po „przejściach egzaminu MF” i dla osób, którym niestety nie dano szansy zdawania egzaminu MF być może nie byłby takie straszne ? tylko pytanie czy jest
    sens ciągłe udowadnianie swoich kwalifikacji w tak niepewnej rzeczywistości?
    Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo wiary w siebie chociaż mi jej zaczyna brakować

    #8674
    juror
    Uczestnik

    Słuchajcie nie bądźmy bierni, tylko jak uchwalą tą zmianę ustawy weźmy się i zaskarżmy ją do Trybunału Konstytucyjnego, gdyż zostały naruszone nasze prawa konstytucyjne. Niech pan Banaś nie tłumaczy się, że wyrzucono nas z ustawy z powodów legislacyjnych, to czysty absurd. Więc nie płaczmy, tylko organizujmy się i zróbmy to co powinniśmy. Jeśli tego nie zrobimy, to za rok pozostanie o nas tylko wspomnienie.

    #8677
    izmi
    Uczestnik

    cóż, mam nadzieję Juror, że w ostatnim zdaniu się mylisz…
    pzdr

    #8678
    kikcloud
    Uczestnik

    Proszę zwrócić uwagę na dwa zapisy:

    Art. 58. [Kwalifikacje audytora] Audytorem wewnętrznym może być, która:…..

    Art. 23. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy złożyły z wynikiem po-zytywnym egzamin, o którym mowa w art. 60 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stają się audytorami wewnętrznymi w rozumieniu ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jeżeli spełniają kryteria określone w art. 58 pkt 1-4 usta-wy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.
    W szczególności chodzi mi o sformułowania:
    -może być (art.58)
    -stają się.
    Jakiś prawnik może mi to wyjaśni?

    #8679
    izmi
    Uczestnik

    ja rozumiem to w ten sposób, że jako aw mogą pracować osoby wymienione w art. 58, my – którzy zdaliśmy minfinowy egzamin – stajemy się/jesteśmy aw po spełnieniu warunków z pkt 1-4…
    to tak na logikę i chłopski rozum 😉 a, nie jestem prawnikiem tylko ekonomistą 🙄

    #8680
    jacek3
    Uczestnik

    [QUOTE BY= izmi] cóż, mam nadzieję Juror, że w ostatnim zdaniu się mylisz…
    pzdr[/QUOTE]

    Niestety nie popieram twojego optymizmu izmi, ja zgadzam się z tym co pisze junior. Jesteśmy przeznaczeni do likwidacji i to w niedalekiej przyszłości.

    Poza tym czytałem wypowiedź Pani Prezes IIA w GP. Z tego co Pani Prezes mówi wynika że, w świecie audytu w Polsce nie ma miejsca na audytorów MF.
    No i trochę mnie dziwi że Prezes Stowarzyszenia IIA zamiast popierać likwidowany zawód audytora jfsp w Polsce tłumaczy tę likwidację procesem standaryzacji – wobec tego na pomoc ze strony IIA nie mamy co liczyć.

    …..ale oczywiście tę zmianę trzeba będzie zaskarżyć no i czas poszukać jakichś wpływowych „przyjaciół audytorów z egzaminem MF” niestety ale to może udać się dopiero po kolejnych wyborach

    #8681
    izmi
    Uczestnik

    Jacek3,
    ponieważ ostatnio mnóstwo rzeczy widziałam w czarnych kolorach i szarościach to postanowiłam sobie, że ten tydzień będzie na optymistycznie i kolorowo 😉 to oczywiście joke, ale nie mam ochoty od początku tygodnia siebie i innych dołować 😈 stąd moja nadzieja /choć powszechnie wiadomo kogo ona matką/ :mrgreen:
    miłej pracy

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 31)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.