piątek, 19 kwietnia, 2024

nowa autopoprawka

Home Forum Sektory Samorządy nowa autopoprawka

Oglądasz 31 wpis (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
  • #8683
    audytorab
    Uczestnik

    [QUOTE BY= juror] Słuchajcie nie bądźmy bierni, tylko jak uchwalą tą zmianę ustawy weźmy się i zaskarżmy ją do Trybunału Konstytucyjnego, gdyż zostały naruszone nasze prawa konstytucyjne. Niech pan Banaś nie tłumaczy się, że wyrzucono nas z ustawy z powodów legislacyjnych, to czysty absurd. Więc nie płaczmy, tylko organizujmy się i zróbmy to co powinniśmy. Jeśli tego nie zrobimy, to za rok pozostanie o nas tylko wspomnienie.[/QUOTE]
    Popieram w całej rozciągłości bo jak widać sposób unieszkodliwiania audytorów z egzaminem MF jest przeprowadzany z całą perfidią i podstępem co nie oznacza że zmiany teraz lub za chwilę będą zgodnie z prawem!! Nie jestem prawnikiem ale wyrzucenie nas do art 23 może zaskutkować niedługo, że znikniemy jako osoby, które już nabyły pewne prawa uzyskane na podstawie ustawy czyli jakby nie przymierzając stwierdzić, że mój dyplom mgr jest nieważny bo nadany w II Rzeczpospolitej a teraz mamy IV. To tak jakby ukarać mnie za przestępstwo i odebrać prawa nabyte. To nadaje sie do TK lub Rzecznika Praw Obywatelskich. Problem tkwi jednak w tym, że jesteśmy niemowlakami w sensie zawodu i tak jak w pracy jesteśmy osamotnieni tak równiez nasza reprezentacja (jak pokazała rzeczywistość w czasie wprowadzania autoporawki) jest nijaka. Przynajmniej ja się tak czuję a wiem, że wielu audytorów nawet nie wiedziało, co się szykuje bo zajęci pracą nie zawsze mają czas śledzić propozycje rządowe. Nie wypracowaliśmy wspólnej mocnej organizacji dla wszystkich audytorów wewnętrznych JSFP, która skutecznie by skupiała, informowała, wspomagała, broniła naszych praw. Wiec bardzo słuszne zawołanie „Nie bądźmy bierni” trzeba przekuć w czyn ku naszemu interesowi. Pytanie brzmi JAK TO ZROBIC SKUTECZNIE? Bo czas ucieka…

Oglądasz 31 wpis (wszystkich: 31)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.