sobota, 20 kwietnia, 2024

nowa kategoria audytu

Home Forum Pomysły pomysly nowa kategoria audytu

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
  • Autor
    Wpisy
  • #22400
    wacekservice
    Uczestnik

    link: here
    czyli o o adycie, który zszedł na psy? 😯

    #22401
    scypion
    Uczestnik

    [QUOTE]Wymagania związane ze stanowiskiem pracy
    n i e z b ę d n e: (…) znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego [/QUOTE]

    To chyba by porozumieć się z audytowanymi zwierzakami 🙂

    #22402
    mama0454
    Uczestnik

    Tylko dlaczego audytora wewnętrznego chcą nazwać inspektorem ds. jakichś tam ?
    Wydaje mi się, że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. W drabince wynagrodzeń inne pieniądze są dla audytora, a inne dla inspektora (oczywiście niższe). Ktoś nad tym nieźle główkował. :mrgreen:

    #22403
    meg
    Uczestnik

    Lekarz weterynarii ze specjalnością z epizootiologii i znajomością dwóch jezyków do planów i raportów z audytu 😯 😯 😯 Co to się wyrabia w naszym kraju 😕

    #22405
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= meg] Lekarz … epizootiologii… Co to się wyrabia w naszym kraju 😕 [/QUOTE]
    Czy to coś związanego z ginekologią 😳 😯 🙄 ❓

    #22408
    kikcloud
    Uczestnik

    Na pierwszy rzut oka widać, że jest to konkurs pod konkretnego klienta. Swoją drogą KPRM powinien się przyjrzeć ogłoszeniom, które publikuje :wink:. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii to jest przecież służba cywilna, a to ogłoszenie jest niezgodne z ustawą o służbie cywilnej i jako takie nie powinno być o w ogóle opublikowane w Biuletynie ❗

    #22409
    scypion
    Uczestnik

    W tym przypadku audyt zszedł na psy.

    #22410
    kikcloud
    Uczestnik

    Czy ja mogę stanąć w obronie psów ❓ 😉 To nie audyt schodzi na psy, tylko kierownicy jednostek w administracji publicznej ❗ i nie na psy tylko na ….. 😀

    #22412
    wacekservice
    Uczestnik

    [QUOTE BY= kikcloud] Czy ja mogę stanąć w obronie psów ❓ 😉 To nie audyt schodzi na psy, tylko kierownicy jednostek w administracji publicznej ❗ i nie na psy tylko na ….. 😀 [/QUOTE]
    Przeprosiny dla futrzaków merdających (mądrych,ufnych, wiernych) i ich Obrońcy, a na wyjaśnienie:
    skojarzenie wyszło z niemniej sympatycznego Muppet Show i dialogów o lekarzu, który zszedł na psy 😆
    A na poważnie, dobrze bronić wizerunku audytora, ale jak coś takiego się widzi, to opadają wszystkie cztery łapy i ogon …

    #22419
    mirage
    Uczestnik

    Bardzo mi się podoba, że podchodzicie do tego z takim poczuciem humoru.

    Macie oczywiście rację, coś tam im się pomieszało …

    #22425
    gapa
    Uczestnik

    A może sprawa wygląda nieco inaczej…?
    Może Wojewódzki Lekarz Weterynarii :
    – chce faktycznej oceny rezultatów podstawowej, merytorycznej działalności inspekcji weterynaryjnej
    – uznał, że do takiej oceny niezbędna jest wiedza z zakresu weterynarii (epizootiologia to „nauka badająca przyczyny i warunki szerzenia się chorób zakaźnych wśród zwierząt” )
    – dowiedział się (np. ze stron MF), że audytorzy niechętnie audytują obszary merytoryczne (np. w szpitalach – usługi medyczne, w uczelniach – proces kształcenia … )
    – ocenił, że metodyka audytu jest właściwa dla celów takiej oceny, stosunkowo dobrze zdefiniowana i materiały na jej temat są dostępne i nie istnieje zakaz stosowania tej metodyki przez osoby nie będące audytorami
    – doszedł do wniosku, że weterynarz znający np. angielski szybciej nauczy się stosowania metodyki audytu i narzędzi analitycznych niż audytor pozna epizootiologię?
    W którym miejscu to ogłoszenie jest niezgodne z ustawą o służbie cywilnej?

    #22426
    wojak
    Uczestnik

    W moim przekonaniu, takie ogłoszenie jest klasycznym przykładem „olewania” wymogu ustawowego zatrudnienia audytora wewnętrznego. Jest to skutek sraczki legislacyjnej narastającej w III-ciej RP w tempie lawinowym, szczególnie po przystąpieniu do UE. Wiele podmiotów zamiast poprzestać na wymogach ustawowych, jako niezbędnych, dodaje wymyślone kryteria, aby tylko odwlec zatrudnienie aw, lub aby go w ogóle nie zatrudnić.

    #22427
    gapa
    Uczestnik

    Być może utworzenie i utrzymanie stanowisk dla bezpiecznego dowiezienia wybranych urzedników do emerytury nie jest dla weterynarii zadaniem priorytetowym?
    Może faktycznie, bardziej chodzi im o skuteczne zapobieganie chorobom wśród zwierząt?

Oglądasz 13 wpisów - 1 z 13 (wszystkich: 13)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.