sobota, 20 kwietnia, 2024

nowa poprawka z 29.11.2006 dyskryminuje nas calkowicie

Home Forum Egzaminy egzaminy nowa poprawka z 29.11.2006 dyskryminuje nas calkowicie

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 44)
  • Autor
    Wpisy
  • #8240
    regisss
    Uczestnik

    Amen.

    #8241
    tybecik
    Uczestnik

    Przyjrzyjcie sie nagłówkowi autopoprawki ona nie dotyczy TYLKO ustawy o fin. publicznych ale też innych ustaw między innymi ustawy o służbie cywilnej. I to własnie w tej ustawie dodaje się art.18a mówiący o audytorach, którzy złożyli egzamin w Ministerstwie Finansów

    #8244
    martinez
    Uczestnik

    Kaczor zgadzam się z Tobą. Nie widzę także najmniejszego sensu w rozwijanie się zawodowe dla administracji obecnej. Włożyłem sporo wysiłku w budowanie relacji z kierownictwem swojej jednostki, zostałem zauważony i czułem, że robię coś pożytecznego. Podobnie moi przełożeni, ale teraz będę działał dla MF i GIKW więc dla szefostwa nie będę już partnerem…

    #8246
    sebastian
    Uczestnik

    zauważcie, że równolegle prowadzą szkolenia i planują kolejne na 2007 r. dla audytorów posiadających zaświadczenie MF. ❓

    #8247
    szymonek123
    Uczestnik

    Art. 18. 1. Do uchwał budżetowych na rok 2007 stosuje się art. 184 ust. 1 pkt 1 ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym.
    2. Przepisy art. 165a i 184 ust. 1 pkt 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się po raz pierwszy do opracowania uchwały budżetowej na rok 2008.
    3. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może postanowić o zastosowaniu przepisów, o których mowa w ust. 2, do opracowania uchwały budżetowej na rok 2007.

    i po tym art. 18 dodaje się art. 18 a który mówi o tym iż AW może być osoba która zdała pozyt.egz.

    czyli tą autopr. z 29.11 należy włożyć do projektu na stronie sejmowej
    więc drodzy FACHOWCY AW….

    #8249
    sebastian
    Uczestnik

    dlaczego kwestia zawarta w art. 18 a nie znalazla się w rozdziale poświęconym audytowi wewnętrznemu, ewentualnie w przepisach przejściowych?

    #8251
    cps
    Uczestnik

    [QUOTE BY= szymonek123] Art. 18. 1. Do uchwał budżetowych na rok 2007 stosuje się art. 184 ust. 1 pkt 1 ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym.
    2. Przepisy art. 165a i 184 ust. 1 pkt 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się po raz pierwszy do opracowania uchwały budżetowej na rok 2008.
    3. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może postanowić o zastosowaniu przepisów, o których mowa w ust. 2, do opracowania uchwały budżetowej na rok 2007.

    i po tym art. 18 dodaje się art. 18 a który mówi o tym iż AW może być osoba która zdała pozyt.egz.

    czyli tą autopr. z 29.11 należy włożyć do projektu na stronie sejmowej
    więc drodzy FACHOWCY AW…. [/QUOTE]

    matko .spokojnie chłopie. To jest autoporawka do projektu ustawy o zmianie ustawy a nie do ustawy obowiązujacej.Spokój .Nie mieszaj chłopie.

    #8259
    kaczor
    Uczestnik

    Jest jeszcze opcja, ze Zyta zostaje Prezesem NBP, a marcinkiewicz wchodzi na MF.Zawirowanie jakie w związku z tym sie tworzy utraci autopoprawke i wejdzie jedynie istniejacy projekt zmiany ustawy.Pozostanie troche wiecej czasu na lobbing, zreszta marcinkiewicz bardziej koncyliacyjny mi sie wydaje:wink:Coz moze cud sie zdarzy przed swietami

    #8260
    berta
    Uczestnik

    A po każdej autopoprawce – UZASADNIENIE. Już trzecie. Jak to się wszystko da pięknie uzasadnić ..ech…

    #8261
    szymonek123
    Uczestnik

    matko .spokojnie chłopie. To jest autoporawka do projektu ustawy o zmianie ustawy a nie do ustawy obowiązujacej.Spokój .Nie mieszaj chłopie.[/QUOTE]

    a niby skąd ten art. wycięłam?właśnie z druku 1078 zamieszczonego na stronie http://www.sejm.gov.pl
    Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw druk nr 1078

    a autoprawka odnosi się również do tej już złożonej w sejmie…

    a przy okazji…
    chyba już wszyscy mieszamy bo nam mieszają
    heeee

    #8264
    szymonek123
    Uczestnik

    [QUOTE BY= cps] [QUOTE BY= szymonek123] Art. 18. 1. Do uchwał budżetowych na rok 2007 stosuje się art. 184 ust. 1 pkt 1 ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym.
    2. Przepisy art. 165a i 184 ust. 1 pkt 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się po raz pierwszy do opracowania uchwały budżetowej na rok 2008.
    3. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego może postanowić o zastosowaniu przepisów, o których mowa w ust. 2, do opracowania uchwały budżetowej na rok 2007.

    i po tym art. 18 dodaje się art. 18 a który mówi o tym iż AW może być osoba która zdała pozyt.egz.

    czyli tą autopr. z 29.11 należy włożyć do projektu na stronie sejmowej
    więc drodzy FACHOWCY AW…. [/QUOTE]

    matko .spokojnie chłopie. To jest autoporawka do projektu ustawy o zmianie ustawy a nie do ustawy obowiązujacej.Spokój .Nie mieszaj chłopie.[/QUOTE]

    nie mieszam… ale ten art.18 jest właśnie z rządowego projektu….druk 1078 z 26.10 i chciałam tu wytłumaczyć że art.18 a nowej autopro.z 29.11. nie dotyczy ustawy o sł.cywilnej jak co niektórzy myśleli

    a co do…projektu-
    nie mów mi to co sama robisz na forum…. polemizujemy wszyscy na temat…czegoś co może lub nie musi wejść w życie…
    więc nie ma po co się kłócić..i zbędne twoje komentarze

    widzę że emocje się podnoszą…

    #8266
    tk
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Sebastian] dlaczego kwestia zawarta w art. 18 a nie znalazla się w rozdziale poświęconym audytowi wewnętrznemu, ewentualnie w przepisach przejściowych? [/QUOTE]
    Myślę, że kwestia zawarta w art. 18 a (o którym mowa w projekcie z dnia 29.11.2006r. autopoprawki do …) odnosi się do wszystkich audytorów wewnętrznych i art. 18 a jest jednym z artykułów „Projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych inych ustaw” – tzn. nie jest artykułem zmieniającym konkretny artykuł lub dodatkowym artykułem: ustawy o finansach publicznych, ustawy o państwowym zasobie kadrowym … i ustawy o służbie cywilnej.
    Pozdrawiam

    #8269
    dudek
    Uczestnik

    tk masz rację

    #8273
    sebastian
    Uczestnik

    tak należy wnioskować z najnowszej autopoprawki, zgoda. tylko dlaczego kwestia honorowania dotychczasowych zaświadczeń i egzaminów znalazla się w rozdz. 2 „jawność i przejrzystość fin. pub.”
    art. 18a nie pasuje tam, jest wyrwany z kontekstu. nie wiem, czy to zamierzone, czy przoczenie osoby piszącej autopoprawkę.

    #8274
    kules
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Sebastian] zauważcie, że równolegle prowadzą szkolenia i planują kolejne na 2007 r. dla audytorów posiadających zaświadczenie MF. ❓ [/QUOTE]

    te szkolenia są robione w ramach projektu unijnego, w którym mf współpracuje z brytyjczykami i na realizację takiego projektu dostali kase z unii. Projekt taki jak wszystkim wiadomo trzeba zrealizować zgodnie z przedłożonymi wcześniej założeniami, tematami liczbą szkolonych itp itd. To że teraz są wprowadzane zmiany do uofp widocznie nie było przewidziane wcześniej na etapie opracowywania projektu szkoleń.

    A projekt za unijną kasę trzeba zrealizować bez względu na wszystko – tak to już jest z unijnymi projektami – unii mie obchodzi że u nas jakieś amiany się szykują, jak nie zrobią szkoleń to oddadzą kasę, którą już w dużej części wydali, podpisali umowy z wykłądowcami itp itd.

    tak więc nie dziwcie się że szkolenia nie przystają obecnie w jakiejś części do tego co się dzieje na rynku.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 44)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.