wtorek, 23 kwietnia, 2024

nowa ustawa a audyt w szkołach wyższych

Home Forum Sektory Szkolnictwo wyższe nowa ustawa a audyt w szkołach wyższych

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #3281
    siago
    Uczestnik

    Witam wszystkich cieplutko,
    jestem audytorem w szkole wyższej i chciałabym zapytać kolegów z tzw. branży, czy zgodnie z nową ustawo o finansach zmienia się Wasza sytuacja zawodowa?
    Jak na razie, nasze forum świeci pustkami 🙄
    ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni,
    pozdrawiam wszytskich AW, 🙂

    #3590
    m
    Uczestnik

    Witam,
    Widzę, że audytorzy ze szkół wyższych za bardzo się nie udzielają na forum 🙁 szkoda…
    Mam pytanie…może ktoś odpowie…czy wszyscy jesteście już po egzaminach?
    Pozdrawiam.

    #3774
    siago
    Uczestnik

    hej,
    mogę odpowiedzieć za siebie, tak, mam zdany egzamin państwowy.

    #3907
    marzena
    Uczestnik

    malutkie pytanko: w jakiej wysokości sa „widełki” zarobków audytorów w szkołach wyższych?
    jakie sa dodatki?

    #3985
    m
    Uczestnik

    Wszkołach wyższych państwowych aw widnieje w kategoriach od XIV-XVIII czyli widełki kształtują się od 1200 do 2800 zł. Jeśli chodzi o dodatki to stażowy jeśli już masz wypracowany i premia ale to w każdej uczelni inaczej.

    #23592031
    eddie
    Uczestnik

    Chyba warto odnowić ten temat.

    Na przykład: co daje uczestnictwo w studiach podyplomowych a szczególnie, na jakich uczelniach najlepiej uczestniczyć w takich studiach?

    #23592084
    wroclaw
    Uczestnik

    Wcześniej była mowa o pracy w Uczelniach, a nie jakie studia podyplomowe i gdzie robić. Jedna sprawa czy warto (i za ile 😉 ) pracować w Uczelni, a druga jakie „podyplomówki” czy kursy, szkolenia robić aby mieć dobrą pracę.

    Myślę, że to miałeś Eddie na myśli.

    #23592086
    eddie
    Uczestnik

    Oczywiście, nasz rację. Mój komentarz to tylko próba rozszerzenie tematu na osobny temat „podyplomówki” – może to ogrzeje temat?

    #23592087
    pmi
    Uczestnik

    Podyplomówka może niektórym ułatwić karierę (patrz ustawa o finansach publicznych), poza tym porządkuje wiedzę. Szkoda, że studia te są stosunkowo drogie.

    #23592088
    eddie
    Uczestnik

    Studia podyplomowe są stosunkowo BARDZO drogie gdyż wykładowcom płaci się 200 Zł. za godzinę. Czyli za jeden dzień takiej pracy (a wykłada to samo co gdzieś indziej lub co wykładał w przeszłych latach) zarabia on 1.600 Zł.! A często ci wykładowcy, to osoby, które sami stracili pracę w jednostce AW  i nie mogą dostać etatu ako pracownicy AW.

    #23592252
    P I K W
    Uczestnik

    Studia podyplomowe z Audytu czy tematów dotyczących Systemu Kontroli Wew. nie odbiegają cenowo od innych specjalistycznych studiów. Zapewne jest to również kwestia uczelni, jej polityki, regionu geograficzno/gospodarczego i wielu innych itp. W tej chwili to również biznes także dla uczelni Państwowych, które starają się utrzymać na rynku, który cierpi na brak studentów. 

    Sprostuję, że stawki podane przez eddie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. tak było ale dobre kilka może kilkanaście lat temu. obecnie takie stawki to wyjątek i „rarytas” na uczelniach. 

     

    oczywiście ‚drogie’ to pojęcie względne ale zgadzam się, że mogły by być bardziej dostępne dla osób poszukujących nowych wyzwań. 

    #23592254
    eddie
    Uczestnik

    pikw? Nie rozumiem, kto jest autorem tego postu? Pojedyncza jakaś osoba? Specyficzny członek zarządu? Czy autor ma być anonimowy?

    A jeśli uczelnie cierpią na brak studentów, to logicznie powinny być niższe ceny, faktyczne a nie jakieś pojęcie „względne”, a resztę ostatniego zdania nie rozumiem …

    #23592255
    P I K W
    Uczestnik

    Nie wiem co tu rozumieć ale wytłumaczę.

    Autorem jest P I K W tak jak widać.  Tak jak eddie, pmi, czy wroclaw. Skomplikowane?

    ‚względna’ bo co oznacza ‚wysoka’? do czego ją odnieść. do wynagrodzenia – czyjego?

    A co to jest „cena faktyczna”?

    Studia, a tym bardziej płatne rozpatrujemy w kontekście inwestycji, która ma się zwrócić, a takimi ze względu na ogólny charakter wiedzy o środowisku organizacji są studia z AW. Chociaż można powiedzieć że po 15 latach rynek w Polsce tylko w tym temacie AW się nasycił ale audyt i jego specjalizacje nadal się rozwijają chociażby w zakresie cyberprzestrzeni czy narzędzi śledczych czego propagatorem jest właśnie P I K W.

    Niższa cena ( niższa od obecnie oferowanej) nie gwarantuje sukcesu bo wtedy studentów musi być więcej na roku aby budżet się dopiął. Może Salomon pomoże? 

     

    #23592256
    eddie
    Uczestnik

    Oczywiście, pikw ma osobowość prawną ale sprawa jest skomplikowane w kwestii umieszczenia postów gdyż pikw to Spółka należąca do w równych częściach (po 30%) do trzech bardzo skłóconych udziałowców. Ciekawi mnie to, kto z tych dwóch jest autorem tego postu, gdyż pisała go osoba fizyczna, najbardziej prawdopodobnie irek, który nie ma żadnych kwalifikacje merytorycznych, aby się wypowiadać na temat AW, a co dopiero na „cyberprzestrzeni” czy narzędzi śledczych. Jego dorobek to organizacja szkoleń jako pracownik administracji.
    AW jest zawodem. gdzie moim zdaniem oprócz wiedzy konieczne jest kilku letnie doświadczenie, a jednak studia podyplomowe niezbyt skutecznie przygotowują absolwentów do rynku pracy.

    #23592257
    P I K W
    Uczestnik

    Szanowny eddie – dziękuje bardzo za ten wywód ale co on ma wspólnego z poruszanym tutaj tematem.

    o jakie pikw Tobie chodzi? A użytkownik ‚wroclaw’ ( przepraszam za użyczenie nicku) jaką ma osobowość – samorządową, krajową czy dolnośląską?

    Kogo to interesuje? kogo interesuje kim jest irek? Jaki Irek?  Jakie pikw?

    Czy kim był eddie – może taksówkarzem gdzieś w dalekim kraju?

    czy to jakieś uczulenie na P I K W?

    P I K W jest kreatorem i propagatorem tych tematów i tyle po co to drążyć.  tak uważam i mam do tego prawo a eddie musi to przyjąć do wiadomości lub przynajmniej z tym się pogodzić.

    Nawiązując do tematu i znowu mało konkretnej wypowiedzi eddie.

    Pomijając nielogiczną składnie ostatniego zdania ‚ eddie’ z której wynika, że studia powinny dawać nam kilkuletnie doświadczenie ( ale rozumiem że pora późna) to uważam, że to i tak jedyna w tej chwili kompleksowa, usystematyzowana forma zdobycia wiedzy, która powinna być poparta późniejszą praktyką.

     

     

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 30)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.