piątek, 29 marca, 2024

nowa ustawa a audyt w szkołach wyższych

Home Forum Sektory Szkolnictwo wyższe nowa ustawa a audyt w szkołach wyższych

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 30)
  • Autor
    Wpisy
  • #23592258
    eddie
    Uczestnik

    Nie biorę dalszego udziału w tej nie merytorycznej dyskusji z irkiem piszącym koło północy jako pikw. Sen jest bardziej wartościowy aniżeli czytanie tych bzdur. Rzeczywiście kogo dziś interesuje co robi dwóch typów w imieniu pikw („pubowy instytut kwalifikacji wymyślonych”?)

    Mój życiorys jest znany i dostępny publicznie a piszę posługując się własnym, dobrze znanym imieniem.

    #23592259
    P I K W
    Uczestnik

    Uff… i mam nadzieję, że wytrwasz w swoim postanowieniu bo rzeczywiście Twoje wypowiedzi nie miały nic wspólnego z tematyką i wprowadziły dziwny klimat tego forum.

    Nie znam życiorysu żadnego ‚eddie’ (przepraszam myślałem, że to nick ale zajrzę do encyklopedii) ale jak rozumiem to jesteś znaną postacią. Jednak z wcześniejszych postów i wypowiedzi odebranych przeze mnie jako aroganckie wnioskuję, że od urodzenia i z zawodu Prezes z ogromnym ego.  Szkoda że nie można przez to porozmawiać merytorycznie i na temat.

    jeśli jednak kogoś interesuje tematyka tego forum poza kilkoma ostatnimi postami to postaram się podjąć dyskusję bo temat samej ustawy jest ciekawy żeby nie rzec kontrowersyjny również dla osób chcących uzyskać kwalifikacje jak i jestem pomocny w sprawie studiów podyplomowych z tego zakresu.

     

    #23592288
    eddie
    Uczestnik

    Proszę pamiętać, że ja do szkoły w Polsce nie chodziłem i nie miałem okazji nawet szczególnie posługiwać się językiem ojczystym przed przyjazdem do Polski; nie tak jak Ty, który znał tylko ten jeden język i się nim posługiwał całe życie …

    PIKW ma osobowość prawną i jako taka nic nie pisze. W jej imieniu piszą takie osoby jak Piotr G i Irek J – czy to w tym calu, aby imiennie nie odpowiadać za to co piszą?

    A kto ma uczulenie na to, że nigdy niczego nie dokonał w swoim życiu, przed ‚dostaniem się’ do władz PIKW? Trzech nas ma po 30% udziałów w Spółce, ale to wy dwoje wykorzystujecie imię PIKW po to, aby promować własne, osobiste opinie.

    #23592289
    eddie
    Uczestnik

    Warto przeczytać raport NIK o opłatach za studia w publicznych szkołach wyższych. Wówczas ta osoba, która pisze w imieniu PIKW może nauczyłaby się coś na ten temat i mogłaby napisać coś oparte na faktach …

    A najlepiej aby on w ogóle nie pisał w imieniu Spółki, która ma czterech udziałowców, z czego trzech mają po 30% udziałów, ale są w bardzo poważnym sporze obejmującym kilka spraw sądowych …

    #23592290
    eddie
    Uczestnik

    Rzeczywiście masz rację pisząc: „kogo interesuje kim jest irek? Jaki Irek?  Jakie pikw?”<b></b><i></i><u></u>

    Podobnie: „czy to jakieś uczulenie na P I K W?” Odpowiem: nie jest to uczulenie na PIKW, tylko na dwie osoby, które obecnie tam „zarządzają” i się wypowiadają w imieniu spółki, w której ja mam wciąż znaczący udział (30%) i o której dobre imię wciąż dbam.

     

    #23592309
    eddie
    Uczestnik

    Rzeczywiście masz rację pisząc: “kogo interesuje kim jest irek? Jaki Irek?  Jakie pikw?”

    Podobnie: “czy to jakieś uczulenie na P I K W?” Odpowiem: nie jest to uczulenie na PIKW, tylko na dwie osoby, które obecnie tam “zarządzają” i się wypowiadają w imieniu spółki, w której ja mam wciąż znaczący (30%) udział i często muszę prostować błędne czy przesadne promocje tych osób, piszących w imieniu całej spółki, o której dobre imię wciąż dbam.<b></b><i></i><u></u>

    #23592311
    P I K W
    Uczestnik

    a jednak nie wytrzymał…

    i dalej nie na temat drąży. Promocja ‚Siebie’ na najwyższym poziomie. Proponuje książkę o tym napisać może porwiesz tłumy.

    To jak ten udziałowiec ( jak rozumiem eddie) dbał i dba o interesy swojej spółki i prostuje ‚błędne czy przesadne promocje’ wyjaśniają właśnie sądy. Dodam też prostując różne niejasne jego wcześniejsze wypowiedzi, że z powództwa spółki PIKW przeciwko temu udziałowcowi/osobie (eddie).

    Z konieczności muszę się chociaż odrobinę odnieść do tych jakże szlachetnych niedorzeczności.

    Ale proszę ewentualnie moderatora lub admina o usuniecie/edytowanie ( jako nie na temat) tej promocji eddie i całej dyskusji a właściwie monologu nie na temat z moimi sprostowaniami z konieczności.

     

    #23592312
    eddie
    Uczestnik

    Tak pisze osoba, która sama nigdy nic nie napisała, choćby jeden artykuł na jakikolwiek temat merytoryczny. Osoba, która nie potrafi nawet jednocześnie żuć gumę i drapać się za lewym uchem. Nasze spory rozstrzygną sady w Warszawie i Poznaniu i wówczas zobaczymy wiele są warte te twoje nie zgodne z faktami i prawdą niby „sprostowania”.

    #23592466
    P I K W
    Uczestnik

    [quote=23592311]a jednak nie wytrzymał… i dalej nie na temat drąży. Promocja ‘Siebie’ na najwyższym poziomie. Proponuje książkę o tym napisać może porwiesz tłumy. To jak ten udziałowiec ( jak rozumiem eddie) dbał i dba o interesy swojej spółki i prostuje ‘błędne czy przesadne promocje’ wyjaśniają właśnie sądy. Dodam też prostując różne niejasne jego wcześniejsze wypowiedzi, że z powództwa spółki PIKW przeciwko temu udziałowcowi/osobie (eddie). Z konieczności muszę się chociaż odrobinę odnieść do tych jakże szlachetnych niedorzeczności. Ale proszę ewentualnie moderatora lub admina o usuniecie/edytowanie ( jako nie na temat) tej promocji eddie i całej dyskusji a właściwie monologu nie na temat z moimi sprostowaniami z konieczności. [/quote]

    #23592467
    P I K W
    Uczestnik

    [quote=23592288]Proszę pamiętać, że ja do szkoły w Polsce nie chodziłem i nie miałem okazji nawet szczególnie posługiwać się językiem ojczystym przed przyjazdem do Polski; nie tak jak Ty, który znał tylko ten jeden język i się nim posługiwał całe życie … PIKW ma osobowość prawną i jako taka nic nie pisze. W jej imieniu piszą takie osoby jak Piotr G i Irek J – czy to w tym calu, aby imiennie nie odpowiadać za to co piszą? A kto ma uczulenie na to, że nigdy niczego nie dokonał w swoim życiu, przed ‘dostaniem się’ do władz PIKW? Trzech nas ma po 30% udziałów w Spółce, ale to wy dwoje wykorzystujecie imię PIKW po to, aby promować własne, osobiste opinie. [/quote]

    #23592468
    eddie
    Uczestnik

    <span style=”color: #989898;”>pmi</span> <!– permalinks and post controls –>

    <!– comments –>

    <span class=”bbp-topic-post-date”>cze 4, 2016 (09:33)</span>

    Podyplomówka może niektórym ułatwić karierę (patrz ustawa o finansach publicznych), poza tym porządkuje wiedzę. Szkoda, że studia te są stosunkowo drogie.

    Zgadzam się całkowicie.

    #23592469
    Jan
    Uczestnik

    Grupa współpracujących organizacji szkoleniowo-doradczych przygotowuje pierwsze oferty studiów podyplomowych oraz kursów kształcących z wybranych tematów od KW i AW, GRC do wykrywania i zapobiegania fraudów i korupcji.

    Pierwsze zajęcia dla pracowników administracji centralnej ruszą już w styczniu.

     

    #23592899
    zenek
    Uczestnik

    Czytałem te nudzące wpisy z pod Nicka „pikw” i dobrze jest, że on już tu nie odzywa się. Chyba chodzi znowu o tego Jabłońskiego) który jak widać wchodzi na ten Portal pod wieloma Nickami ale nie odważa się posłużyć się własnym imieniem lub nazwiskiem ani już teraz nazwą spółki gdzie obecnie jest zatrudniony.

    Dziwię się, że ‚eddie’ raczył odpowiadać na te sarkastyczne bez znaczenia wpisy. Niech „pikw”  dalej się denerwuje i promuje. Lepiej niech się zajmie swoim biznesem, bo na rynku mówi się, że „ostro pikuje” i że w biurze jest niespokojnie. Niech dalej sprzedaje wraz z Adamskim bezwartościowe certyfikaty jak te promowane przez AICP gdzie Irek Jabłoński jest w jakimś tam „globalnym zarządzie” gdzie nikt się ze sobą nie spotkał. Z czasem to wszystko się źle skończy dla „pikw”/Jabłońskiego, a sądzę, że ten czas już się zbliża. Oczywiście, to tylko Jabłoński się wypowiada a „cicha woda” się nie odzywa bo już ma swego kozła (czy barana?) ofiarnego.

     

    #23592900
    wroclaw
    Uczestnik

    Jest nowy projekt rozwiązań w sprawie finansowania nauki –

    http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1018029,rok-akademicki-2018-2019-bezplatne-kierunki-zamowione-przez-ministerstwo.html

     

    Co ciekawe, zmieniają się zasady finansowania Uczelni – mają być limity w finansowaniu, część kierunków nie będzie finansowana itd.

    Ciekawe jak wyjdzie w praktyce ale wydaje się, że dla części uczelni może to oznaczać ciężkie czasy…

    Myślę, że warto zapoznać się z projektem (pomysłami) bo w sumie dotyczy nie tylko Uczelni ale także potencjalnie każdego Polaka (w szczególności tych, których dzieci są w wieku szkolnym i reforma już ich dotknie – studia płatne/bezpłatne).

    #23592912
    eddie
    Uczestnik

    Ciekawy artykuł i inne ciekawe, poważne tematy są poruszane w tym wydaniu Gazety Prawnej, np. Gowin chce skończyć z bezpłatnymi szkoleniami medycznymi.

    Czy to ma być ta ‚dobra zmiana’?

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 30)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.