wtorek, 19 marca, 2024

Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego

Home Forum Sektory Samorządy Nowa,prężna Grupa Doskonalenia Zawodowego

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 130)
  • Autor
    Wpisy
  • #20198
    darek
    Uczestnik

    Ja też za. Deklarowałem pomoc prze projekcie ustawy, jednak widocznie jestem za cienki bolek, jakaś wielka tajemnica z tego powstała. Były plany powołania stowarzyszenia, jakieś grupy powstały, ale nie potrafią (nie chcą) one salić całego środowiska. Inna sprawa że czasy są ciężkie, nie ma za bardzo kasy i czasu na wyjazdy. Wspólpraca z IIa mnie nie interesuje w obecnym kształcie, ponieważ obecne IIA i DA w MF prezentują jednolitą linię w stosunku do jst. I mam tu na myśli nie tylko audytorów ale i cała politykę rządu wobec jst.

    #20199
    ryszard
    Uczestnik

    Witam,kilka spraw gwoli wyjasnienia..
    Każda nowa inicjatywa czy powstanie grupy nie oznacza podziału w srodowisku.Byłoby tak ,gdyby cele i zamierzenia były sprzeczne z celami i profesja zawodu audytora.To ,ze istnieja grupy czy organizacje (SAW)wiecej czy mniej nie ma znaczenia,ma znaczenie kto i co robi,jak działa i czy jest uznany przez srodowisko.
    Powstaniem SGI przed blisko 5 laty było absolutnie potrzebne i się sprawdziło, w żaden sposób nie umniejszyło jakiejkolwiek roli audyt.net czy jakiejkolwiek SAW.
    Ale po tych 5 latach każdy postrzega swój los wg.własnego odczucia, planów,doswiadczeń…Jest bowiem niemała grupa ludzi ,która chce pozostac w zawodzie,jest uznana przez swoich szefów,chce sie dokształcac i to stale.Otrzymuję wiele pytań jakie kierowane sa do mnie ,jedże po kraju i co nieco widzę.A widzę,że nie zawsze jest obraz aw tylko malowany na czarno.Wielu ludzi utrzymuje wiezi z różnymi grupami czy SAW.Wymienia sie materiałami,wspomaga się zawodowo i nie tylko..
    Jest jednak zapotrzebowanie na wiedze specjalistyczna,na podnoszenie kwalifikacji .Obecnie w Polsce jest 161 CGAP ,ponad 380 CIA ,innych nie znam a zdecydowanej wiekszosci sa to juz audytorzy po egzaminie państowym.A mówimy tylko o czesci aw z jfsp,a na ostatnim szkoleniu w IIA na temat Komitetów Audytu było blisko 200 osób,z jfsp byla nas może 25%
    I dlatego jesli jest gremium (nie tylko z jfsp) ale z innych sektorów ,ktore jednak mimo wszystko „chcą walczyc w zawodzie „,a czynią to przy wzrastajacej konkurencji ,moga poprawic swoje CV o inne dodatkowe kwalifikacje to chcemy wyjsc temu naprzeciw..
    Nikogo nie namawiam na cokolwiek i do czegokolwiek.Nawiazujemy kontakty z osobami wlasnie z innych sektorów..Jasno okreslilem zaczątki tego czego chcemy,chcemy się szkolic i byc partnerem profesjonalych aw i kontrolerów.O jakich podzialach jest tu mowa? kto komu zabiera chleb? możliwosci dzialania ?a czy ktokolwiek mam licencje i jedyna słuszną rację na szkolenia ,samoksztalcenie ? Wielu z Nas nie stac na drogie, choc profesjonalne szkolenia .Powstanie potralu nikom w niczym nie wadzi,nie dzieli..Tym bardziej ,ze nikt nie ponosi z użytkowników jakichkolwiek kosztów.Proces szkolenia do CGAP juz ropoczęłą jedna z firm,beda dalsze.(Łodz,Kraków)
    Ilosc studentow na Uczelniach na podyplomówkach wzrasta.I to nie jest zależne od nikogo z NAS ,a tworzy sie grupa setoobowa ludzi ktorych nalezy wspomóc zawodowo ..
    Osobiscie z grupą kolezanek i kolegów widzimy ,ze chcąc pozostac na rynku pracy,nie majac tzw.układów,nie majac wląsnych firm musimy byc dobrym w zawodzie i byc też specjalistą.
    Swoje losy od poczatku związalem z IIA,i bez względu na opinie pozostanę w tym gremium.Jest wiele do przodu w IIA,bedzie jeszcze lepiej,tylko czy bedzie lepiej dla aw w jfsp ? jesli bedzie NAS ubywac..Premier Mazowiecki kiedys powiedzial: kartka wyborcza ilosc głosujacych,ilosc czlonków,frekwencja wyborcza ..
    I jeszcze jedno,nikt nikogo za ręke nie wyprowadza i zmusza do bycia w tych czy innych strukturach i prosze o nieużywanie komentarzy w zakresie zbyt pochopnej oceny ,szanujmy siebie i poglądy innych.Zycie i czas okaże kto i jaką drogę wybrał.
    Ale czy wszyscy realizuja swoje misje w organizacjach aw????.Dlatego chcemy stworzyc inna platofmę : samoksztacenia i doskonalenia zawodowego.
    A czy jest potrzeba stałego doskonalenia zawodowego? jestem przekonany abslutnie ,ze tak …Rosnie zapotrzebowanie na etaty aw na bazie mojego Regionu, jest ono wyrażne i widoczne.I to nie jest kilka miejsc pracy dla aw..
    Zyczę koleżankom i kolegom powodzenia na forum audyt.net ,zawsze mile każdy bedzie widziany w GDZ w zakresie podnoszenia wiedzy,kwalifikacji.
    dziekuje za wszystkie opinie,pozdrawiam
    Ryszard

    #20200
    terka
    Uczestnik

    Dużo słów…
    Jest spora grupa ludzi, którzy chcą pozostać w zawodzie. I chcą się dokształcać. Chcą też się integrować, chcą czuć się częścią większej społeczności, bo w „kupie siła” (wszak wciąż to podkreślasz, Ryszardzie).
    i ja do nich należę.
    Ale to nie zmniejsza mojej rezerwy (tak to określmy) do tej nowej (starej?) inicjatywy. Ja juz taki niedowiarek jestem. Jeśli chodzi jedynie o podnoszenie kwalifikacji aw, to po co nowa odrębna inicjatywa, skoro jest tyle społecznych, oddolnych inicjatyw? I jak się do tego ma audyt.net, skoro zamierzacie stworzyć własną stonkę?
    Każdy ma prawo iść swoją drogą. Każdy ma prawo do własnego zdania.
    😈
    Pozdrawiam:smile:

    #20203
    ryszard
    Uczestnik

    terka,witaj..wydaje mi się,że dochodzimy do pewnych już bardzo zczegółowych spraw dotyczacych poruszanej inicjatywy GDZ.Stronka GDZ jest faktem,pracujemy teraz na sprawdzenie ( testy)n funcjonowania elementów strony,jak narazie bez wiekszych problemów.Ocena nalezec bedzie do TYCH co wyrazą swoja wolę pracy i korzystania z portalu ..Bez wielu słów ..zaczynamy od poczatku (tzw.budżet z podstawa zerowa).
    Nie mam zamiaru wykorzystywać zawsze goscinnej stronki audyt.net.
    Wkrótce ruszamy.Kto bedzie chciał ,to znajdzie NAS bez trudu od 12 kwietnia ..
    Pozdrawiam
    Ryszard

    #20206
    xyz
    Uczestnik

    To obciach pisać słowo „nas” wielkimi literami. Nie jest ładnie się wywyższać. Savoir-vivre kłania się nisko 😉

    Ryszard, Ciebie człowieku było i jest wszędzie pełno – audyt.net, SAW JSFP, IIA, SGI, teraz GDZ.
    Nie mogę zrozumieć w jakim celu tworzona jest kolejna organizacja i następna strona. Oprócz tych w/w jest przecież także PIKW.
    Raz piszesz o bliskiej współpracy z audyt.net a chwilę później o nowej stronie dla audytorów. Miej litość dla nas! Co chcesz osiągnąć stwarzając GDZ? Jeśli Twoje intencje, jak twierdzisz, są czysto zawodowe to nadal nie widzę sensu w tworzeniu „nowego”. Wydaje mi się, że to co dotychczas istniało, co istnieje nadal, można wykorzystać. Wszyscy wiemy, że „mało nas, mało nas, do pieczenia chleba” i dlatego powinniśmy tą przytoczoną „kupą” (mości panowie), a nie kolejnymi rozbratami 👿
    Sorki, widzę to tak, że w jakimś momencie nastąpiła obraza majestatu w związku z tym zabiera się zabawki i wio.
    Mowa była o IIA – nic tam jsfp nie zwojują. Z dostępnych materiałów wynika, że tylko dwie osoby (na 7) mogą być w zarządzie IIA z jsfp, pozostałe to 2 z banków, 2 od prywaciarzy oraz Prezes. Jakby nie liczyć głosów dbających o audytorów z jsfp w IIA ZAWSZE będzie mniej.

    Jestem ZA: za jednością, za współpracą, za podnoszeniem kwalifikacji, za integracją.
    Jestem PRZECIW rozmienianiu się na drobne.

    #20208
    jadtra
    Uczestnik

    Jeszcze nas w całości nie ma, a już „mamy się rozdzielać na grupki”.
    W jedności siła – to nie slogan, tylko słowa poparte praktyką historyczną 😀 . Jak to pięknie ujął XVZ Jestem PRZECIW rozmienianiu się na drobne.
    Szkoleń obecnie jest sporo , ale taka prawda że ich jakość jest dość różna. To przykre , bo wykłady prowadzą także audytorzy.
    Z doswiadczenia dodam, że nawet jak prowadzone są warsztaty to przykłady omawiane są banalnie proste.

    #20209
    alkman
    Uczestnik

    Ryszardzie życzę powodzenia przedsięwzięciu.
    Mam nadzieję, że:
    • ciasteczka nie będą tak agresywne jak na (&#8230:wink: – sam wiesz, a administrator nie będzie musiał wiedzieć wszystkiego o użytkownikach, czyli wyjdziecie z założenia „nie chcemy od użytkownika żadnych danych, bo mogłyby być użyte w jakichkolwiek celach, np.: marketingowych”;
    • w sekcji linki znajdą się wszystkie znane i nieznane oraz lubiane i nielubiane odnośniki do stron o audycie;
    • „podziel się materiałami” nie zacznie utrudniać korzystania z forum (zakładam istnienie forum);
    • Inne strony www będą innymi stronami a nie konkurencją;
    • będzie na tyle dużo postów na stronie (proponuję 30 wpisów), że użytkownik chcąc przeczytać wątek będzie mógł go przewijać a nie klikać;
    • na stronie startowej będzie dość dużo ostatnio poruszanych wątków na forum (proponuję 12-15);
    • administrator nie będzie usuwał wpisów, bo jest administratorem i mu wolno;
    • jedną z idei tego nowego portalu będzie „o audycie Wsio dla Wsiech”.

    Podsumowując życzę portalu „www.gdz.era.pl”

    Ps. Pamiętaj, że administratorzy tej strony czuwają i też mogą tak mieć (a po części już mają) i to przed 12-tym.

    #20210
    alkman
    Uczestnik

    1. Rozwój jest możliwy tylko poprzez podział. Im mniejsza grupa tym bardziej twórcza. Im większa różnorodność, tym większy wybór. Im większy wybór, tym gorzej monopolistom.
    2. Korporacyjne melancholie stanowią zagrożenie, bo sama korporacja zawodowa to dla otoczenia więcej (-) niż (+).
    3. Problemem do rozwiązania jest brak wymiany i upowszechniania dobrych praktyk pomiędzy audytorami oraz ich formalnymi lub nieformalnymi grupami.
    4. Ja pracuje nad projektem „Free Internal Auditing Foundation”, jak tylko ukończę kursy obsługi komputera, webmasterski, analizy ryzyka, audytu i kontroli to ruszam.

    #20213
    jadtra
    Uczestnik

    audyt.net – był do tej pory jedyną strona związana z audytem, która dopuszczła z założenia wymianę materiałów. Były to wspanaiłe materiały szkoleniowe bo wynikały z praktyki i w miarę lat poprawiała się ich jakość merytoryczna.

    A wracając do tematu : jeżeli nowa strona internetowa to umożliwi – myślę że wszycy chetnie się do niej przyłączą .
    Moja deklaracja dotyczyła jednak nie samej strony , a „jedności” audytorów w prezentacji celów na zewnątrz :mrgreen: tak aby osiągnąć wymażony cel gdzie my decydujemy o nas , a nie INNIi decyduja za nas. Jak będziemy się rozdrabniać kłócąc się o racje to się faktycznie podzielimy, ale już nie na strony…
    Ponieważ audytorzy zawsze żywiołowo piszą (bo nie sa jeszcze skostniałą grupą) mam nadzieję , że moje słowa zostaną przyjacielsko odebrane.

    #20219
    izmi
    Uczestnik

    Alkman – każdy z adminów i moderatorów, na tej czy innej stronie, prędzej czy później, łapie za nożyczki i z pasją wycina niewygodne posty. Tak było, jest i będzie. Zarówno tu na audyt.net, na pikw.pl, na sgi.tm.pl… pod każdym adresem, gdzie jest forum, gdzie można się wypowiadać. Nic nowego. Sama tego niejednokrotnie doświadczyłam. To samo więc będzie i na nowo tworzonej stronce. I niech mi nikt nie próbuje wmówić, że będzie inaczej :mrgreen: Znam to od podszewki.

    Jadtra – audyt.net NIE jest jedyną stronką, która umożliwia pobranie materiałów. Na sgi jest zakładka „materiały” trzeba tylko w nie wejść – to raz, dwa – należałoby od czasu do czasu coś przysłać by tych materiałów do pobrania było więcej 🙂

    Ryszard – zdolny jesteś niesłychanie, więc powodzenia…

    #20220
    ryszard
    Uczestnik

    Witam kolejny raz,po pierwsze xyz nie działam od lat 5 w SAW JFSP,nie działam też jako Koordynator Kolą IIA od czerwca 2009 roku,nie jestem zwiazany z zadna dotychczasową Grupa jakie działaja w srodowisku.
    Po tych 5 latach jak pisalem postanowiłem spróbowac działania w srodowisku aw na rzecz podnoszenia kwalifikacji,doskonalenia.
    Dzieki alkaman za propo,Twoje sluszne uwagi juz przekazalem adminowi.
    I nie ma w naszej Misji nic co mowi o podziale,po prostu w srodowisku sa ludzie ,którzy widza inaczej doskonalenie zawodowe,szkolenia.
    I jeszcze jedno,a to moze nieladnie sie chwalic.
    Pomogłem wielu osobom uwierzyc w swoje siły do egzaminu panstowego,co nieco pomagam do CGAP.
    Do 12 kwietnia testujemy stronkę ,po 12 co nieco ruszymy.Nie podaje linka do stronki zachowujac zasady obowiazujace na audyt.necie.
    Powodzenia dla wszystkich
    Ryszard

    #20221
    izmi
    Uczestnik

    przepraszam, poprawka /jakoś nie mogę swojego postu poprawić/ –
    nie sgi.tm.pl a sgi.org.pl

    Ryszard, niezwykle poprawny się ostatnio zrobiłeś 😈

    #20222
    wacekservice
    Uczestnik

    Terce do sztambucha:
    był taki film „Job, czyli ostatnia szara komórka”,
    a w nim sekwencja: „Czy ty mi grozisz?!”

    no cóż, mea culpa – użyłem łaciny, znaczy się krzyczałem … 😳

    Za Ryszrdem:
    Powodzenia dla wszystkich.

    #20223
    izmi
    Uczestnik

    PRZEPRASZAM!!!!
    jednak muszę sobie kupić bilobil 🙁 albo więcej ryb morskich spożywać czy innych orzeszków ➡ wprowadziłam w błąd ➡ materiały na tamtej stronie są do pobrania w zakładce zatytułowanej „pliki”
    skleroza nie boli, nic a nic

    #20225
    terka
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Wacek_Service] Terce do sztambucha:
    był taki film „Job, czyli ostatnia szara komórka”,
    a w nim sekwencja: „Czy ty mi grozisz?!”

    no cóż, mea culpa – użyłem łaciny, znaczy się krzyczałem … :oops:[/QUOTE]

    „cour de balance!”
    – to po łacinie? Qrcze, człowiek się całe życie uczy i nic nie wie 😕 😉

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 130)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.