sobota, 20 kwietnia, 2024

nowe rozp MF z dn. 01.02.2010 w spr audytu

Home Forum Sektory Samorządy nowe rozp MF z dn. 01.02.2010 w spr audytu

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #19555
    adejk
    Uczestnik

    polecam lekturę nowego Rozp. MF z dnia 01.02.2010 r. w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnętrznego.
    Pozdrawiam gorrrrąco! 😎

    #19557
    adejk
    Uczestnik

    zapomniałam o identyfikatorze aktu: Dz.U. Nr 21, poz. 108

    #19565
    wojak
    Uczestnik

    Aniu, byłaś pierwsza na tym forum z tą „radosną” nowiną 👿 😉
    Porada – aby poprawić swój wpis trzeba kliknąć w „zmień” i zmienić, bądź dodać.
    Pozdrawiam!
    PS.
    Rozporządzenia nie ma stronie Sejmu…
    jest w INFORLEXie

    #19578
    adejk
    Uczestnik

    Dzięki za poradę! 😀
    Na MF nie można polegać, ale na drugim audytorze zawsze!

    #19594
    jadtra
    Uczestnik

    Rozporzadzenie z dnia 01 lutego 2010 r. Dz.U.21.108 w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnetrznego jest na str. MF http://www.mf.gov.pl dalej zakładka Bepieczeństwo Finansowe ; Audyt sektora finansów publicznych ; Akty prawne !!!! Są dwa pliki do pobrania (z podpisem elektronicznym 😯 ) Pozdrawiam i… miłej lektury 😎

    #19612
    meg
    Uczestnik

    Rozdział 7 Przepisy przejściowe i końcowe.

    §47. Sprawozdanie z wykonania planu audytu za 2009 rok, sporządza się według przepisów dotychczasowych.

    #19615
    mama0454
    Uczestnik

    Do meg :
    Masz rację, ten przepis jest lekko nieświeży. 😀

    #19618
    meg
    Uczestnik

    No wiadomo jak zwykle z opóźnieniem 😀 ale przepisy przejściowe obowiązują.Lex specjalis derogat legis generalis (prawo szczególne uchyla prawo ogólne). Czyli sprawozdanko za 2009 do 31.03.2010
    😀 😀 .

    #19621
    kules
    Uczestnik

    A są tacy co go jeszcze nie dali?

    #19622
    meg
    Uczestnik

    A są i wszystko zgodnie z prawem 😀

    #19631
    123456
    Uczestnik

    WITAM KOLEŻANKI I kOLEGÓW . PRAGNĘ ODNIEŚĆ SIĘ DO PARAGRAFU 34 UST 1 PKT. 4 ROZPORZĄDZENIA Z 1 LUTEGO 2010. ROZJAŚNIJCIE MNIE , CZY SPORZĄDZAJĄC SPRAWOZDANIE ROCZNE W PRZYSZŁOŚCI MUSZĘ WCZEŚNIEJ ZASIĘGNĄĆ OPINII / A MOŻE REKOMENDACJI SZEFA CO MAM NAPISAĆ W RUBRYCE – INNE INFORMACJE.
    CZY TO MA BYĆ WZMOCNIENIE NIEZALEŻNOŚCI AUDYTU . A MOŻE JA COŚ ŹLE ROZUMIEM ???
    POZDRAWIAM I BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA WASZE OPINIE .

    #19632
    kules
    Uczestnik

    Literalnie czytając masz rację.

    Albo to niezręczność sformułowania, albo znów trzeba będzie tworzyć dodatkowe kwity dokumentujące, że kierownik jednostki nie ma do przekazania w tym miejscu żadnych informacji, bo mieć nie będzie zapewne.

    #19633
    kropka
    Uczestnik

    Wydaje się, że wystarczy jeżeli sporządzimy odpowiedni wzór formularza sprawozdania i jeżeli kierownik jednostki go zatwierdzi (najlepiej jeżeli będzie wzór sprawozdania w procedurach wewnętrznych audytu) to już nie ma potrzeby pytać kierownika co wpisywać w poszczególne rubryki. Najprawdopodobniej nie będzie już wzoru sprawozdania narzuconego rozporządzeniem przez MF. Dlatego ten zapis.

    #19634
    kules
    Uczestnik

    kropka jakby ktoś normalnie myślał to oczywiście powinno być tak jak piszesz i zdaje mi się, że autor też miał taki zamysł, ale ten zapis rozporządzenia, w takim jego sformułowaniu, nie mówi jak ma wyglądać wzór sprawozdania, ale jak ma wyglądać sprawozdanie – jego treść – a więc to uzgadnianie z kierownikiem w świetle tych zapisów nie dotyczy według mnie niestety kształtu rubryczek, ale merytorycznej ich zawartości.
    Myślę, że trochę tu ten temat za bardzo nakręcamy, czasem robimy z igły widły, ale rozmawiać warto, do grudnia sprawa będzie już jasna zapewne.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.