środa, 19 maja, 2021

Nowe władze a audyt

Home Forum Sektory Samorządy Nowe władze a audyt

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #8848
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam Wszystkich
  Po ostatnich wyborach samorządowych zmieniła się władza, która w tej chwili chce, aby przeprowadzić dodatkowe zadanie na początku 2007 r. Z planu wynika co innego. Jak myślicie, w jakim trybie to zrobić? Bo akurat na to zadanie zabraknie czasu przewidzianego na audyt poza planem. Stworzy to zagrożenie dla jego realizacji. I co z tym zrobić?

  #8850
  dudek
  Uczestnik

  To należy poinformować na piśmie kier. jednostki, że realizacja tego zadania stworzy zagrożenie dlA REALIZACJI ZADAŃ UJETYCH W PLANIE AUDYTU NA ROK 2007 (par. 13 ust. 3 Rozporządzenia MF z dnia 24.06.2006 w spr. szczególowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu wewnętrznego).

  #8853
  kules
  Uczestnik

  tak właśnie – no i zrobić to zadanie

  u mnie władza się nie zmieniła, ale przed wyborami planowałem, że w razie zmiany kierownictwa zweryfikuję zatwierdzony już plan o priorytety i zamiary nowych władz, bo to dla nich przecież jest.

  #8866
  Anonim
  Nieaktywny

  Oczywiście stworzy to zagrożenie dla planu i wskutek tego będę musiała wyrzucić jedno zadanie, które wynika z analizy ryzyka (co prawda robionej w poprzedniej kadencji).
  Nadmienię, że takie zadanie, jakie chce kierownik jednostki, było przeprowadzone w I kw. 2005 r. w zasadzie o zbieżnej tematyce. Teraz nastała nowa władza i chce to robić od nowa. Czy wobec braku uzasadnienia (bo takie musi zgodnie z Rozporzązdeniem przedstawić kierownik) audytor ma jakieś szanse odmowy i nie przeprowadzenia zadania? Czy może zaproponować ewentualne uzupełnienie zakresu poprzedniego zadania? Czy prosić też o uzasadnienie na piśmie od kierownika czy może dać mu spokój i przeprowadzić zadanie mimo wszystko?

  Już sama nie wiem. Nie chciałabym popsuć atmosfery już na początku współpracy. Ale z drugiej strony audytora też obowiązują pewne zasady i nie może robić tego, co tylko chce kierownik, ale to , co wynika z analizy ryzyka.

  #8868
  monka
  Uczestnik

  Może trochę odbiegnę od tematu, ale przeczytałam na stronie IIA druk nr 1183 projekt UoFP, którą zatwierdził WYSOKI SEJM, niestety nigdzie nie znalazłam zapisu, że osoby ze zdanym egzaminem w MF mogą nadal pełnić rolę audytora. Czy ja mam oczopląs, czy już rzeczywiście nas skreślono 😡

  #8869
  monka
  Uczestnik

  Admin mam gorącą prośbę, czy możesz umieścić na stronie druk nr 1183, tak aby wszyscy mogli zapoznać się z uchwaloną wersją ustawy. Serdeczne dzięki, może się mylę, ale jeżeli nas pominęli to może będziemy mogli jeszcze coś zrobić

  #8871
  admin
  Opiekun forum

  Monka,
  U nas te projekty sa juz od dawna, zobacz sekcje: Info. z Ministerstwa Finansów lub kliknij na ponizsze linki:

  link do 1183

  link do 1183-A

  link do stenogramu

  Admin

  #8888
  Anonim
  Nieaktywny

  Po tym małym odejściu od tematu, proszę o ewentualne odpowiedzi na mój wcześniejszy post. 🙂
  Pozdrawiam

  #8889
  tamara
  Uczestnik

  Witaj, może napisz najpierw pismo, jak radzi dudek, a później spróbuj delikatnie poprosic o uzasadnienie na piśmie, podpierając się przepisami rozp… i cóż zadanie przeprowadź (niech nowe władze się cieszą 🙂 ). Kiedyś na prośbe swojego szefa też musiałam przeprowadzić zadanie poza planem, napisałam pismo o zagrozeniu realizacji planu, załączyłam złacznik (kserokopia planu) z prośbą o akceptację wykreślenia danego zadania z planu 🙂 .

  #8891
  monka
  Uczestnik

  Dzięki serdeczne Admin, chyba mi wczoraj trochę nerwy puściły, a lainy przepraszam za odejście od tematu, pozdrawiam serdecznie 😆

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.