piątek, 29 marca, 2024

Nowelizacja uofp

Home Forum Sektory Samorządy Nowelizacja uofp

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 34)
  • Autor
    Wpisy
  • #8982
    miszaw
    Uczestnik

    Jeżeli jesteś zatrudniony w jst, to nic sie nie zmieniło, jeżeli w innej jednostce (np. rio), to nie ma już obowiązku, aby co roku kontrolować przynajmniej 5% wydatków, ale pozostają obowiązkowe inne kontrole wynikające z ustawy.
    Michał

    #8983
    podhale
    Uczestnik

    Dziekuję Michał za krótką ale rzeczowa pomoc .
    pozdrawiam serdecznie

    #8984
    adela
    Uczestnik

    Do „miszaw”. Art. 46 nie dotyczył RIO, bo one nie mają jednostek podległych. Dotyczył wszystkich jednostek sektora finansów publicznych, które takie jednostki posiadają, w tym jst. Art. 187 odnosi się tylko do jst i szkoda, że pozostał, bo obowiązkowe 5% to sztuka dla sztuki. Pozdrawiam

    #8985
    szymonek123
    Uczestnik

    adela…sztuka dla sztuki….
    audyt…dla audytu….
    kontrola 5 % dla kontroli 5 % 👿

    #8986
    podhale
    Uczestnik

    Dlaczego adela uważa kontrolę 5% sztuką dla sztuki? czyżby u Ciebie przeprowadzana była po macoszemu? prosze o konkretna odpowiedź. pozdrawiam

    #8988
    adfaj
    Uczestnik

    A ja nawiążę do audytu. Zasmuciła mnie zmiana art. 58. Co im szkodziło wpisać jeszcze jeden podpunkt „Złożyła do 2006 roku z pozytywnym wynikiem egzamin przed Komisją Misterstwa Finansów”. A tak. Trochę przykro, że zostaliśmy potraktowani po macoszemu. 😕
    Jak sobie przypomnę jak się cieszyłam kiedy zdałam egzamin. 😀 Gdybym wtedy wiedziała?
    Pozdrawiam

    #8989
    miszaw
    Uczestnik

    Do „adela”, art. 46 nie mówił nic o jednostkach podległych, ale nadzorowanych, a rio nadzorują jst. „art.46 ust.1 Organ sprawujący, na podstawie odrębnych przepisów, nadzór nad jednostką sektora finansów publicznych kontroluje przestrzeganie przez tę jednostkę realizacji procedur kontroli finansowej.
    ust. 2. Kontrola, o której mowa w ust. 1, obejmuje w każdym roku co najmniej 5 % wydatków nadzorowanej jednostki”.Oczywiście art. już nie obowiązuje 🙂
    Pozdrawiam Michał

    #8991
    mama0454
    Uczestnik

    Tak mnie się wydaje, że uprawnienia zdobyte w wyniku zdanego egzaminu w MF będą ważne jedynie do końca 2011 roku … Napewno do kolejnych egzaminów (jeśli takowe będą konieczne) już nie przystąpię, bo po prostu szkoda mi na to kasy i czasu. Wolę poszukać sobie innego zajęcia niż być królikiem doświadczalnym i uzależniać swoją przyszłość od kaprysów kolejnych ministrów.
    To przykre, że MF ma nas gdzieś …

    #8995
    paid-in-full
    Uczestnik

    Czy w świetle znowelizowanej ustawy o finansach publicznych, Minister Finansów uzyskał uprawnienie do oceny działania komórek audytu wewnetrznego w jednostakach samorządu terytorialnego ? Moim zdaniem wskazuje na to uchylenie ust. 3-4 art. 63 oraz art. art. 64-67 , a także dodanie pkt 5 i 6 w ust. 1 art. 63 🙄

    #8999
    audytor-jw
    Uczestnik

    witam wszystkich,
    mam pytanie związane ze zlecaniem zadań przez MF… Czy MF i PRM będzie zlecał je doraźnie, czy mam czekać na jakiś sygnał – zgodę na realizację zadań ujętych w planie?

    #9002
    dudek
    Uczestnik

    do Paid in full: moim zdaniem nie – patrz art. 62 ust. 5

    #9005
    nata
    Uczestnik

    czy ktoś znalazł może w nowelizacji ustawy o finansach publicznych art. regulujący sytuację audytorów, ktorzy zdali egzamin przed Komisją Ministerstwa Finasów ? bo niestety w art. 58 punkt 5 zapomniano o nas co jest bardzo przykre …, mówiąc delikatnie,

    ciekawe jakie „niespodzianki” w sprawie audytu spotkają nas jeszcze w tym roku …
    🙄 aż strach się bać już teraz !

    pozdrawiam wszystkich audytorów?

    #9006
    maksik
    Uczestnik

    art. 23 noweli – przepis przejściowy

    #9007
    izmi
    Uczestnik

    nata,
    albo w grudniu nie miałaś czasu bywać na PAWiu, albo miałaś urlop, albo czytasz niedokładnie, albo… i tu dopisz co chcesz 🙂
    jesteśmy wymienieni w nowelizacji 🙂
    aby łatwiej Ci było zapamiętać proponuję abyś poszukała sama 😈 podpowiedź: jeden z ostatnich artykułów 🙂
    sorry za zgryźliwą tetryczość 😉 pogoda tak mnie nastraja :mrgreen:

    miłego dnia i spokojnego weekendu, który zbliża się wielkimi krokami

    #9008
    jadtra
    Uczestnik

    cześć aw
    Nie udało mi się dotrzeć (odszukać) do obowiązujących zmian do ustawy o fin. pub. podpisanej 20.12.2006r. przez Prezydenta. Wcześniej była informacja że publikacja była w Dz.U. nr 249 z 2006r. ale go nigdzie nie widzę . Proszę o wskazanie gdzie mogę ustawe zmieniającą ustawę o fin.pub. (podpisaną z datą obowiązywania od…?)zobaczyć w internecie.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 34)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.