piątek, 29 marca, 2024

Nowina z MF w sprawie egzaminem na audytora!

Home Forum Egzaminy egzaminy Nowina z MF w sprawie egzaminem na audytora!

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 48)
  • Autor
    Wpisy
  • #7515
    juror
    Uczestnik

    Jasne Simon, masz rację. Egzaminów na prawo jazdy również od następnego roku nie będzie. Więc każdy będzie mógł sobie jeździć czym tylko zechce 😆 😆 😆 😆 😆

    #7516
    joawar
    Uczestnik

    Simon, czy szkolenie w Krakowie w 08.2005 coś Ci mówi?

    #7517
    kaczor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= simon] Jeszcze nie chcą się w MF przyznać, ale projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych likwiduje egzamin, Departament Koordynacji, stanowisko GIAW-a, standardy kontroli finansowej – ale o tym oficjalnie za kilka tygodni – radzę się do egzaminów nie uczyć, bo go już nie będzie. 😕 [/QUOTE]

    Kolega chyba troche zyje dniem wczorajszym, bo ten temat juz byl walkowany wielokrotnie. Poza tym polecam sledzenie na biezaco aktow prawnych.Rada Ministrow przyjela juz projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych i jakos cicho tam o jakichkolwiek zmianach… A co do likwidacji standardów kontroli finansowej to bez urazy, ale chyba nie do konca wiesz o czym mowisz:smile:Moze stanowisko i role Glownego Ksiegowego tez zlikwiduja?:grin:

    #7518
    izmi
    Uczestnik

    a co będziemy sobie żałować? zlikwidujmy najpierw rząd, senat, sejm, państwo… ostatni gasi słońce 😉 a co UE będzie miała lepiej?
    joke

    #7520
    karola
    Uczestnik

    i tak siedzę i się denerwuję, bo nie wiem, czy urlop załatwiac, czy nie. Czy zawalać kolejne noce. Bosz niech już sie to wyjaśni, przecież to niepoważne 😕

    #7521
    juror
    Uczestnik

    A świstak sobie siedzi i ……………….
    😀 😀 😀 😀 😀
    Uczcie się, nie odpuszczajcie, nikt Was nie zwolni z egzaminu. Zaprawdę Wam powiadam 😀

    #7523
    pietryka
    Uczestnik

    I jak się to czyta to naprawdę można zrywać boki

    #7530
    gocha
    Uczestnik

    Witam wszystkich. Właśnie skończyłam rozmawiać z Panią z MF, która poinformowała mnie że dziś wieczorem będzie podpiany komunikat w sprawie egzaminu (opublikują go raczej jutro). Nie odpowiedziała jednoznacznie, że nie będzie ale określiła to tak „raczej w tym roku nie będzie”. Więc pewno zobaczymy się za rok – co za kraj co za obyczaje 🙄

    #7533
    malgo7
    Uczestnik

    Dzięki za informacje. Zostanie więcej czasu na utrwalenie. Tak chyba trzeba na to wszystko patrzeć. Pozdrawiam wszystkich! 😀

    #7534
    simon
    Uczestnik

    [QUOTE BY= joawar] Simon, czy szkolenie w Krakowie w 08.2005 coś Ci mówi?[/QUOTE]

    Szkoda – ale nic mi ten termin i miejsce nie mówi – nie było mnie. 😕

    #7536
    joawar
    Uczestnik

    No cóż, a może w takim razie coś bardziej konkretnego na poruszony przez Ciebie temat. Wiem, że wiele osób jest już tym znudzone ale ja nie. Może dlatego że właśnie podejmuję trudną decyzję.

    #7537
    simon
    Uczestnik

    Kolega chyba troche zyje dniem wczorajszym, bo ten temat juz byl walkowany wielokrotnie. Poza tym polecam sledzenie na biezaco aktow prawnych.Rada Ministrow przyjela juz projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych i jakos cicho tam o jakichkolwiek zmianach… A co do likwidacji standardów kontroli finansowej to bez urazy, ale chyba nie do konca wiesz o czym mowisz:smile:Moze stanowisko i role Glownego Ksiegowego tez zlikwiduja?:grin:[/QUOTE]

    Żyję dniem jutrzejszym i piszę o przygotowywanej nowelizacji, której wejście w życie planowane jest w okolicach połowy przyszłego roku – a nie obecnej. W tej nowelizacji ne ma słowa o standardach kontroli finansowej – więc de facto także z nimi sie żegnamy…..
    Tak po prawdzie wygladać to będzie tak także zostanie połączona obecna kontrola inspekcyjna funkcjonująca np. w ministerstwach z audytem zewnętrznym……
    Na razie możecie chłopcy i dziewczęta rechotać – ale tylko przez zimę 😎

    #7540
    simon
    Uczestnik

    [QUOTE BY= joawar] No cóż, a może w takim razie coś bardziej konkretnego na poruszony przez Ciebie temat. Wiem, że wiele osób jest już tym znudzone ale ja nie. Może dlatego że właśnie podejmuję trudną decyzję.
    [/QUOTE]

    Od stycznia wejdzie w życie nowelizacja uofp, ale szykowana jest kolejna, która przewiduje m.in. likwidację egzaminu – kto zostanie audytorem zdecyduje MF za pomocą rozporządzenia.
    Co do zasady połączona zostanie obecna kontrola inspekcyjna, występująca np. w ministerstwach z audytem wewnętrznym. W nowelizacji nie ma słowa o standardach kontroli finansowej – ale o tym na wiosnę – jak szanowne audytorium zacznie protestować 😛

    #7541
    joawar
    Uczestnik

    Dzięki 🙂

    #7542
    dbois
    Uczestnik

    Rozmawiałem przed chwilą z MF i dowiedziałem się, że decyzja w sprawie odwołania egzaminu 21 jest już podpisana, ale jeszcze nie zamieszczona na stronie. Więc na 98% można być pewnym, że się nie odbędzie.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 48)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.