wtorek, 28 marca, 2023

Nowy kodeks i karta audytu

Home Forum Sektory Samorządy Nowy kodeks i karta audytu

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
 • Autor
  Wpisy
 • #5278
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Czy ktoś wie może w którym dzienniku urzędowym MF ogłoszono te akty?

  I jeszcze jedno pytanie do audytorów starostw powiatowych.Czy mając na myśli jednostkę piszecie w procedurach: powiat czy starostwo??

  Pozdrawiam

  #5287
  miszaw
  Uczestnik

  Witaj lainy
  Ja przy pisaniu regulaminu aw juz w tytule okresliłem że obowiązuje on w Starostwie oraz w jednostkach organizacyjnych powiatu. I ta terminologia nadal obowiązuje u mnie.
  Pozdrawiam
  Michał

  #5290
  bb
  Uczestnik

  Pracujesz w starostwie, ale jesteś audytrem jst czyli audytorem powiatu. Audyt prowadzisz w Staroswie oraz możeszprowasdzić w innych jednostkach podległych i nadzorowanych.

  #5305
  adfaj
  Uczestnik

  Ja podobnie jak miszaw audyt przeprowdzam w starostwie i w jego jednostkach. I tak mam określone w regulaminie audytu. Teraz zastanawiam się czy po zmianie Karty i Kodeksu powinnam takie dokumenty wprowadzić również u sieebie? Mój poprzednik pracował tylko na regulaminie.

  #5311
  Anonim
  Nieaktywny

  Ja mam wprowadzoną kartę audytu (regulamin)- opisującą ogólne cele audytu itd., kodeks i księgę procedur. Myślę, że to wystarczy..

  Narazie przystąpiłam do żmudnej nowelizacji tych aktów. Potworna robota 😀

  Pozdrawiam

  Lainy

  #5365
  am
  Uczestnik

  Lainy dziś otrzymałam odpowiedź z MF, że Karta i Kodeks nie zostały jeszcze opublikowane w Dz. Urz.

  #5366
  Anonim
  Nieaktywny

  Dzięki za info. Życzę wszystkim miłego weekendu.

  😀 😀

  #5626
  katl
  Uczestnik

  Czy komuś znany jest nr Dz. Urz. Min. Fin., w którym opublikowano Kodeks etyki audytora wewnętrznego i kartę audytu wewnętrznego????!!!!!

  #5628
  tk
  Uczestnik

  Witam,
  komunikat Ministra Finansów dotyczący Kodeksu etyki audytora wewnętrznego i Karty audytu wewnętrznego – Dz. Urz. Min. Fin. Nr 9 poz. 70 (dzisiejsza informacja z Min. Fin.)
  Pozdrawiam

  #5629
  kules
  Uczestnik

  no to niewiele mi brakowało 🙂 1 dzień

  Wczoraj zarząd uchwalił mi znowelizowane akty dot. audytu, w których wymianiałem m.in. powyższe komunikaty – ale bez określenia nr. dzienników urzędowych bo wczoraj nie były mi one znane

  jakoś to przeżyję 😎 , chyba 😀
  ps. kartę (dość rozbudowaną – taki ala regulamin) wolałem napisać od nowa, bo uznałem że szybciej to zrobię niż poprawianie starej wersji. Wyszło mi 11 stron.

  #5630
  adfaj
  Uczestnik

  Ja podobnie jak Kules regulamin napisałam nowy. Stworzyłam Kodeks Etyki i obecnie pracuję nad procedurami, bo ich wcześniej nie było. Makabra. Mój poprzednik pracował tylko na regulaminie, może dobrze zrobił 😕

  Pozdrawiam

  #5632
  katl
  Uczestnik

  Dzięki tk
  Pozdrawiam

  #5639
  kules
  Uczestnik

  U mnie księga procedur też jest, ale trudno jest mi zgodzić się ze wszystkimi jej zapisami, więc ją też będę dostosowywał do moich potrzeb. Ale to zostawiam na później, bo uważam że nie jest teraz najważniejsze.

  AdFaj, nie wiem od kiedy pracujesz, ale ja zacząłem od sierpnia i robię teraz plan audytu na ten rok, myślę że jedno zadanko dam radę przeprowadzić (znaczną cześć dostępnego czasu pochłonie mi właśnie opracowywanie dokumentów, organizacja stanowiska od nowa, no i przygotowywanie planów dwóch, no i analiza ryzyka z określeniem obszarów ryzyka bo to co było robione dotąd też mi zupełnie nie pasuje), chociaż dziwnie trochę jest bo ledwo jeden plan przygotuję to będę musiał zaraz robić drugi na 2007. Głupio by było w tym roku zadania nie zrobić żadnego, bo przecież po to tu jestem, a nie po to żeby papierki przygotowywać. Księgą zajmę się później.

  #5645
  adfaj
  Uczestnik

  Hej Kules. Ja też jestem świeżym narybkiem. Pracuję o 1 dzień dłużej od Ciebie. Co do planu audytu na 2006 rok to taki plan u nas jest (poprzednik odszdł z audytu w listopadzie, więc plan musił zrobić) więc nie mam się co zastanawiać tylko do roboty. W przyszłym miesiącu zaczynam. Na pierwszy ogień gospodarka nieruchomosciami, trochę się boję ale chyba jakoś to będzie. W razie wątpliwości mam przecież nasze forum i Was. Plan na 2007 rok zaczynam po mału kleić. Jakoś to będzie
  Pozdrawiam

  #5648
  kules
  Uczestnik

  mój poprzednik odszedł na początku 2005 roku, więc plan na 2005 jest całkowicie niezrealizowany, przygotowane było nawet jedno zadanie, ale bardzo bardzo obszerne z zamówień publ. więc z niego nie skorzystam w tym roku bo nie ma szans na jego ukończenie. Musze samemu coś wymyślić i zrobić, coś krótkiego na początek. Do tej pory w mojej jednostce nie było zrealizowane żadne zadanie, więc doświadczęń praktycznych u nas nie ma z audytem. Damy radę.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.