sobota, 20 kwietnia, 2024

Nowy kodeks i karta audytu

Home Forum Sektory Samorządy Nowy kodeks i karta audytu

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
  • Autor
    Wpisy
  • #5278
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Czy ktoś wie może w którym dzienniku urzędowym MF ogłoszono te akty?

    I jeszcze jedno pytanie do audytorów starostw powiatowych.Czy mając na myśli jednostkę piszecie w procedurach: powiat czy starostwo??

    Pozdrawiam

    #5287
    miszaw
    Uczestnik

    Witaj lainy
    Ja przy pisaniu regulaminu aw juz w tytule okresliłem że obowiązuje on w Starostwie oraz w jednostkach organizacyjnych powiatu. I ta terminologia nadal obowiązuje u mnie.
    Pozdrawiam
    Michał

    #5290
    bb
    Uczestnik

    Pracujesz w starostwie, ale jesteś audytrem jst czyli audytorem powiatu. Audyt prowadzisz w Staroswie oraz możeszprowasdzić w innych jednostkach podległych i nadzorowanych.

    #5305
    adfaj
    Uczestnik

    Ja podobnie jak miszaw audyt przeprowdzam w starostwie i w jego jednostkach. I tak mam określone w regulaminie audytu. Teraz zastanawiam się czy po zmianie Karty i Kodeksu powinnam takie dokumenty wprowadzić również u sieebie? Mój poprzednik pracował tylko na regulaminie.

    #5311
    Anonim
    Nieaktywny

    Ja mam wprowadzoną kartę audytu (regulamin)- opisującą ogólne cele audytu itd., kodeks i księgę procedur. Myślę, że to wystarczy..

    Narazie przystąpiłam do żmudnej nowelizacji tych aktów. Potworna robota 😀

    Pozdrawiam

    Lainy

    #5365
    am
    Uczestnik

    Lainy dziś otrzymałam odpowiedź z MF, że Karta i Kodeks nie zostały jeszcze opublikowane w Dz. Urz.

    #5366
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki za info. Życzę wszystkim miłego weekendu.

    😀 😀

    #5626
    katl
    Uczestnik

    Czy komuś znany jest nr Dz. Urz. Min. Fin., w którym opublikowano Kodeks etyki audytora wewnętrznego i kartę audytu wewnętrznego????!!!!!

    #5628
    tk
    Uczestnik

    Witam,
    komunikat Ministra Finansów dotyczący Kodeksu etyki audytora wewnętrznego i Karty audytu wewnętrznego – Dz. Urz. Min. Fin. Nr 9 poz. 70 (dzisiejsza informacja z Min. Fin.)
    Pozdrawiam

    #5629
    kules
    Uczestnik

    no to niewiele mi brakowało 🙂 1 dzień

    Wczoraj zarząd uchwalił mi znowelizowane akty dot. audytu, w których wymianiałem m.in. powyższe komunikaty – ale bez określenia nr. dzienników urzędowych bo wczoraj nie były mi one znane

    jakoś to przeżyję 😎 , chyba 😀
    ps. kartę (dość rozbudowaną – taki ala regulamin) wolałem napisać od nowa, bo uznałem że szybciej to zrobię niż poprawianie starej wersji. Wyszło mi 11 stron.

    #5630
    adfaj
    Uczestnik

    Ja podobnie jak Kules regulamin napisałam nowy. Stworzyłam Kodeks Etyki i obecnie pracuję nad procedurami, bo ich wcześniej nie było. Makabra. Mój poprzednik pracował tylko na regulaminie, może dobrze zrobił 😕

    Pozdrawiam

    #5632
    katl
    Uczestnik

    Dzięki tk
    Pozdrawiam

    #5639
    kules
    Uczestnik

    U mnie księga procedur też jest, ale trudno jest mi zgodzić się ze wszystkimi jej zapisami, więc ją też będę dostosowywał do moich potrzeb. Ale to zostawiam na później, bo uważam że nie jest teraz najważniejsze.

    AdFaj, nie wiem od kiedy pracujesz, ale ja zacząłem od sierpnia i robię teraz plan audytu na ten rok, myślę że jedno zadanko dam radę przeprowadzić (znaczną cześć dostępnego czasu pochłonie mi właśnie opracowywanie dokumentów, organizacja stanowiska od nowa, no i przygotowywanie planów dwóch, no i analiza ryzyka z określeniem obszarów ryzyka bo to co było robione dotąd też mi zupełnie nie pasuje), chociaż dziwnie trochę jest bo ledwo jeden plan przygotuję to będę musiał zaraz robić drugi na 2007. Głupio by było w tym roku zadania nie zrobić żadnego, bo przecież po to tu jestem, a nie po to żeby papierki przygotowywać. Księgą zajmę się później.

    #5645
    adfaj
    Uczestnik

    Hej Kules. Ja też jestem świeżym narybkiem. Pracuję o 1 dzień dłużej od Ciebie. Co do planu audytu na 2006 rok to taki plan u nas jest (poprzednik odszdł z audytu w listopadzie, więc plan musił zrobić) więc nie mam się co zastanawiać tylko do roboty. W przyszłym miesiącu zaczynam. Na pierwszy ogień gospodarka nieruchomosciami, trochę się boję ale chyba jakoś to będzie. W razie wątpliwości mam przecież nasze forum i Was. Plan na 2007 rok zaczynam po mału kleić. Jakoś to będzie
    Pozdrawiam

    #5648
    kules
    Uczestnik

    mój poprzednik odszedł na początku 2005 roku, więc plan na 2005 jest całkowicie niezrealizowany, przygotowane było nawet jedno zadanie, ale bardzo bardzo obszerne z zamówień publ. więc z niego nie skorzystam w tym roku bo nie ma szans na jego ukończenie. Musze samemu coś wymyślić i zrobić, coś krótkiego na początek. Do tej pory w mojej jednostce nie było zrealizowane żadne zadanie, więc doświadczęń praktycznych u nas nie ma z audytem. Damy radę.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.