piątek, 19 kwietnia, 2024

nowy projekt

Home Forum Sektory Samorządy nowy projekt

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Autor
    Wpisy
  • #6279
    terka
    Uczestnik

    Też uważam, że to zadanie będzie należało do audytora wewnętrznego. Zastanawiam sie, czy ten przepis (jeżeli przetrwa machinę legislacyjną) oprócz nałożenia dodatkowego obowiązku już zatrudnionym audytorom rozszerzy rynek potencjalnych pracodawców dla audytorów wewętrznych. Nie widziałam projektu „widmo”, ale podobała mi się zmiana do art. 54, którą w wątku „projekt uofp 01.01.2007” przedstawił czarny21.
    Tam zapisano wprost, że audyt wewnętrzny prowadzi się takze w jednostkach, które wdrazają bądź realizują projekty z funduszy. Ileż nowych miejsc pracy dla audytorów mogłoby wówczas powstać.
    NAtomiast szkoda, że nie ma w tym projekcie sankcji dla kierowników jednostek, którzy pomimo obowiazku zatrudnienia audytora, wynikającego z przekroczenia kwoty progowej, tego nie robią.
    No, chyba że za sankcję uznamy brzmienie art. 48a ust. 2 projektu MF.

    #6286
    izmi
    Uczestnik

    terka,
    takich, którzy mają obowiązek i się z niego nie wywiązują można na kopy liczyć, niestety, a sankcji jak nie było tak nie ma…

    #6290
    sebastian
    Uczestnik

    dlaczego nikt nie wpadl na to, że mogą być opracowane dwa nowe projekty równolegle. ten datowany na 21.09. to projekt ustawy o zmianie ustawy, natomiast przytaczane wczoraj artykuly dotyczą calkowicie nowej ustawy ofin. pub.

    #6291
    terka
    Uczestnik

    Wpadł, wpadł, tylko uważam, że po emocjach ostatnich dni należy ochłonąć i nie rozpoczynać nowej dyskusji o czymś, co de facto nie wiadomo, jaki ma status (mówie o tajnym projekcie).
    Zresztą nawet w tej chwili, gdy upubliczniono (jakiś) projekt zmian do ustawy, też nie wiadomo, co z pierwotnej wersji po przejściu przez cały proces legislacji zostanie, a co wyleci lub pojawi się nowego. Niezbadane są wyroku ciała, zwanego Sejmem (o komisjach sejmowych nie wspominając).
    Natomiast też wydaje mi się podejrzane, że w dniu 15 (16) września wyszedł jakiś projekt, który zupełnie nie jest zbieżny z tym zamieszczonym w Bipie MF wdniu 22 września.
    Wygląda to tak, jakby przygotowywano: jakieś duże zmiany do tego oficjalnego projektu, albo jakieś środowiska do opozycji/poparcia względem proponowanych zmian.
    A może MF, nie czekajac na wyniki konsultacji poprzedniego (tajnego) projektu, chciało przed przyjściem nowego ministra wypuścić coś, czego nie zaakceptuje nowy?
    Stram sie na razie o tym nie myśleć, i wszystkim radzę to samo. To nic nie pomoże, a szkoda nerwów, wystarczy mi tego z ostatnich dni.
    Pozdrawiam

    #6296
    kaczor
    Uczestnik

    z tego co wiem pewne zmiany w uof MUSZA wejsc od 1 stycznia.Prawdopodobnie ze wzgledu na opoznienia w pracach na d nowa ustawa (m.in. zawirowania wokol Gilowskiej) przygotowano wykaz zmian, ktore musza byc wprowadzone od nowego roku.Calkiem nowa ustawa bedzie tworzona juz pod nadzorem Zyty, ale co ona wymysli to nikt nie jest w stanie przewidziec:smile:

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.