sobota, 25 czerwca, 2022

Obieg dokumentów w Szkołach

Home Forum Sektory Samorządy Obieg dokumentów w Szkołach

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #16900
  emus
  Uczestnik

  Proszę o pomoc bardziej doświadczonych w tym temacie: Naczelnik wydziału edukacji zgłosił mi temat obiegu dokumentów w szkołach. Np. wysyła informację, z 8 szkół odpowiada na nią 6. Dzwoni pyta i z doświadczenia już wie, że nie prowadzą książek wpływu dokumentów, a przedmiotowe pismo przelażakowało w bliżej nieokreślonym miejscu i jego adresat nic o nim nie wie. Pisma, które wpływają do Wydziału Edukacji nie mają sygnatur. W podsumowaniu nie prowadzą ani książek wpływu, ani ewidencji pism wychodzących. Może ktoś wie z czego wynika obowiązek stworzenia w stosowania Instrukcji obiegu dokumentów w Szkołach?

  #16903
  audytj
  Uczestnik

  Ustawa o zasobie archiwalnym i rozporządzenie wykonawcze do tej ustawy. Starosta, wójt itp. może również wprowadzić zarzadzeniem konieczność stosowania instrukcji kancelaryjnej obowiązujacej w urzędach do stosowania przez jednostki organizacyjne (mówi o tym rozporzadzenie dotyczące tej instrukcji).

  #16904
  emus
  Uczestnik

  Dziękuję za pomoc. Jeśli mogłabym wykorzystać Twoją wiedzę – to jak rozumiesz par.2 pkt.1 Rozporządzenia w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów powiatu „o wprowadzeniu instrukcji do stosowania w jednostkach organizacyjnych (…) ROZSTRZYGA Starosta”. Mój Starosta od 1998 roku (weszło rozporządzenia) do dnia dzisiejszego nie wypowiedział się na powyższy temat. Co, zapewne, leży u podstaw nieporozumień między Szkołami a naszym Wydziałem Edukacji (co zarysowałam w pierwszym poście). Wg. mnie interpretacja cytowanego przepisu obliguje Starostę do wypowiedzenia się – stosujcie Rozporządzenie lub piszcie własnego instrukcje.

  #16907
  audytj
  Uczestnik

  Zgadzam się z Twoją interpretacją. Dla uporządkowania spraw wskazane jest aby starosta się wypowiedział – rozstrzyga, czyli zajmuje stanowisko w tej sprawie.

  #16911
  betix
  Uczestnik

  Cześć, chciałam tylko zauważyć, że starosta rozstrzyga o wprowadzeniu instrukcji obiegu dokumentów (instrukcji kancelaryjnej, jeśli macie na myśli rozporządzenie Prezesa RM w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów powiatu) przez jednostki organizacyjne powiatu tworzące powiatową admnistrację zespoloną. Szkoły sa jednostkami organizacyjnymi ale nie wchodzą w skład powiatowej administracji zespolonej. Do danej administracji zalicza się np. PUP, straż pożarna, inspektoraty nadzoru budowlanego, nie wiem czy także policja i wetetrynaria bo zostały wyłaczone z ujmowania w budżecie.

  #16912
  audytj
  Uczestnik

  Możesz mi wskazać, gdzie jest zapisane, że dotyczy administracji zespolonej. Nie umiem tego znaleźć.

  #16913
  audytj
  Uczestnik

  nie doczytałam zdania w art.2 ust. 1 -zgadza się administracja zespolona, ale starosta moim zdaniem i tak może zająć stanowisko w tej sprawie, a jedn. instrukcję mogą opracować na podstawie ustawy o zasobie archiwalnym i rozporz. wykon. Min. Kultury dot. postępowania z dokumentami

  #16914
  emus
  Uczestnik

  Betix ma rację. Paragraf 2 pkt.1 Dz.U.1998, nr 160, poz 1074. A jakie rozwiąnie przyjęły Szkoły u Ciebie?

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.