sobota, 18 września, 2021

obsługa bankowa

Home Forum Sektory Samorządy obsługa bankowa

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #19441
  adfaj
  Uczestnik

  Czy teraz przy nowej ustawie o fin. publ. należy ogłaszać przetarg na bankową obsługę budżetu. U nas są to bardzo małe kwoty. Może wystarczy rozeznanie rynku i wysłanie zapytań do kilku banków? Chyba, że źle myślę
  Pozdrawiam

  #19444
  terka
  Uczestnik

  Ustawa stanowi, że:
  Art. 264.
  1. Bankową obsługę budżetu jednostki samorządu terytorialnego wykonuje bank wybrany
  na zasadach określonych w przepisach o zamówieniach publicznych.

  Teraz pytanie – co rozumiesz przez „małe kwoty”? Budżet gminy to kwota o równowartości poniżej 14.000 euro? Chyba nie, nie ma takiej możliwosci. To znaczy, moim zdaniem, że trzeba zastosować ustawę o zam.publ.

  Pozdrawiam:smile:

  #19445
  pawels
  Uczestnik

  Ale chyba cały budżet nie będzie wartością zamówienia? 😀 Do kalkulacji bierze się koszt obsługi.

  #19446
  adfaj
  Uczestnik

  Ale chyba wielkość budżetu nie ma tu znaczenia. Chodzi mi o koszty prowadzenia rachunku, przelewy, itd. Ustawa mówi „na zasadach określonych w przepisach ustawy o zam. publ.” Jeżeli obsługa bankowa w zeszłym roku „kosztowała” ok. 2000 zł to po co ogłaszać przetarg.

  #19447
  terka
  Uczestnik

  Masz rację Pawle, to pewnie przez moje posiadane doświadczenie (jedynie gminy o dużych kwotach budżetu – liczone w dziesiątkach milionów i więcej ) mam (błednie, co niniejszym przyznaję) ugruntowane w podświadomości, że te koszty nie mogą być mniejsze, niż równowartość 14.000 euro.

  #19448
  pawels
  Uczestnik

  cena brutto
  (koszt) obsługi rachunków miesięcznie – 0,01 zł; taką stawkę uzyskano w przetargu w gminie z budżetem kilkusetmilionowym. Brano jeszcze pod uwagę oprocentowanie lokat o/n i avista. Co do kosztu pojedynczego przelewu nie mam pojęcia.

  #19450
  adfaj
  Uczestnik

  Dziękuję Wam za pomoc. Caly czas uważałam, że zgodnie z przepisami ustawy o zam. publ. niekoniecznie oznacza od razu przetarg nieograniczony. Teraz jeszcze bardziej mnie upewniliście. Dziękuję jeszcze raz i życzę miłego weekendu.Tylko może tak bez śniegu? 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.