czwartek, 6 maja, 2021

ocena ofert w otwartym konkursie na zlecenie zadań publicznych

Home Forum Sektory Samorządy ocena ofert w otwartym konkursie na zlecenie zadań publicznych

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    terka
    Uczestnik

Witajcie:smile:
    Mam prośbę o pomoc.
    Czy jest zgodne z przepisami ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie jeżeli w ogłoszeniu o konkursie na zecenie realizacji zadań publicznych (oraz przyznanie dotacji na ten cel) zapiszemy, że złożone oferty mogą podlegać negocjacom w trakcie ich oceny merytorycznej, pod względem:
    a. zmiany terminu i harmonogramu realizacji zadania wynikających ze złożonej oferty,
    b. zmniejszenia łącznej kwoty zaproponowanej w kosztorysie oferty do dofinansowania dotacją z budżetu gminy
    c. przesunięć między pozycjami kosztorysu proponowanymi do finansowania dotacją,
    d. zmniejszenia albo wykluczenia finansowania określonej pozycji kosztorysu dotacją z budżetu gminy.

A następnie te nogocjacje przeprowadzić i zaprotokołować i będą stanowić dokumentację otwartego konkursu ofert.
    Oferta zmieniona przez wnioskodawcę w wyniku negocjacji byłaby traktowana jako oferta ostateczna.

Czy komisja konkursowa może negocjować treść oferty ?

I ostatnie: czy umowa na realizację zadania publicznego może być po jej zawarciu aneksowana (np. zmiana kosztorysu albo harmonogramu)?

Będę wdzięczna za opinie, mile widziane uzasadnienie opinii:smile:

lczarny
    Uczestnik

właśnie tez siedzę teraz nad dotacjami celowymi na realizacje zadnia : upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
    U mnie aneksy stosują, tym bardziej, że w umowie jest że mogą dokonywać przesunięć do 10% środków zaplanowanych na dany rodzaj kosztu.

adela
    Uczestnik

Ustawa moim zdaniem jasno określa obowiązki stron, czyli informacje które muszą się znaleźć w ogłoszeniu i treść składanych ofert. Na tej podstawie zamawiający ocenia złożone oferty i wybiera z uzasadnieniem tą która spełnia określone warunki.Podstawą wyboru nie są negocjacje, tylko rozpatrzenie złożonych ofert pod kątem oceny możliwości realizacji zadania przez organizacje, ocena kalkulacji kosztów realizacji w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania, oraz porównanie z wysokością środków przeznaczonych na to zadanie. Takie zasady obowiązują nawet, gdy na ogłoszenie jednostki ofertę złoży tylko jeden oferent.Stawianie innych warunków, które ingerują w ustawową treść zapisów jest nadużyciem. W takim przypadku powstaje zarzut niezapewnienia równych i konkurencyjnych warunków składania i rozpatrywania ofert na realizację zadania publicznego.

terka
    Uczestnik

Dziękuję za odzew:smile:
    lczarny – aneksy tak, pod warunkiem, że już w ogłoszeniu o konkursie zlecający przewidzi taka możliwość (np. do 10%, jak u Ciebie).
    Natomiast dla mnie nie do przyjęcia jest fakt, że komisja konkursowa ma prawo do negocjowania oferty (w takim zakresie,jak napisałam powyżej).
    A tak niestety, właśnie zadziałali i tego się już nie wróci, jednak na przyszłość chciałbym temu zapobiec (tzn. mam nadzieję, że mi się uda zapobiec:wink:)
    Moim zdaniem nie jest to zgodne z przepisami. Moje stanowisko jest tożsame z opinią Adeli.

Tylko jak to im udowodnić??? Przepisu mi potrzeba! artykułu, którego nie ma:wink:

Ja nie robię audytu (czy kontroli) dotacji (jeszcze):wink:
    Nie umiałabym napisać sprawozdania tak, by w nim nie było wskazanych tych wszystkich naruszeń, które ostatnio zobaczyłam. 😈
    Dyscyplina murowana. Wielokrotna. Ech, chyba rzucę te robotę:smile:

wojak
    Uczestnik

Moja propozycja dla wójta (burmistrza, prezydenta, starosty, marszałka i innych, którym to potrzebne): Pełnomocnik d/s organizacji pozarządowych i Forum Organizacji Pozarządowych – demokracji trzeba pomagać, bo się zdegeneruje, albo skarleje.
    Nie należy czekać, tylko przewidywać i organizować.
    J. D. Rockefeller nie czekał na problemy, sam powołał w swoich fabrykach związki zawodowe…
    Obecnie jest uważany za najbogatszego materialnie człowieka w historii (oczywiście w przeliczeniu).

dorotab
    Uczestnik

Cześć. A moje pytanie dotyczy treści oferty. Co powinna zrobić komisja konkursowa, jeżeli oferta nie zawiera wszystkich informacji, które wymagane są przez ustawę /nie wspomnę już, że nie została złożona na formularzu ustalonym w rozporządzeniu/. Rozpatrzyć ją czy też na wstępie odrzucić jako nie spełniająca wymogów formalnych?

adela
    Uczestnik

Jak to udowodnić? terka – to co opisujesz nie jest konkursem ofert. A konkurs ofert według zasad opisanych w ustawie stanowi podstawę wyboru ofert. Wszelkie inne ustalenia, czy niekompletność dokumentów, dyskwalifikują takie postępowanie, bo naruszają zasady określone w ustawie

iska
    Uczestnik

[QUOTE BY= DorotaB] Cześć. A moje pytanie dotyczy treści oferty. Co powinna zrobić komisja konkursowa, jeżeli oferta nie zawiera wszystkich informacji, które wymagane są przez ustawę /nie wspomnę już, że nie została złożona na formularzu ustalonym w rozporządzeniu/. Rozpatrzyć ją czy też na wstępie odrzucić jako nie spełniająca wymogów formalnych?[/QUOTE]

A zostało gdzieś uregulowane, że oferta ma być złożona na wymaganym wzorze i że ma zawierać wszystkie informacje określone w formularzu?

Moim zdaniem odrzucić jako nie spełniająca wymogów formalnych

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.