sobota, 20 kwietnia, 2024

Ocena zewnętrzna AW

Home Forum Sektory Samorządy Ocena zewnętrzna AW

Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Autor
    Wpisy
  • #21439
    pietryka
    Uczestnik

    DorotaB – myślę, że problem nie leży w tym, czy są jakieś konsekwencje z tyt. braku oceny zewnętrznej. Z tego też tytułu nikt nie będzie zabierał uprawnień czy też stosował inne szykany. Ale grozi nam na dzień dzisiejszy jedno – NIK prawdopodobnie będzie oceniał audyt /audytorów/ w samorządach – województwami, tak jak to zrobił w roku 2010 w województwie pomorskim. Jak będziemy się czuli jako audytorzy kiedy NIK wymieni nas w informacji z kontroli …”Nie wykonano standardu xxxx w 70% gmin w tym: w gminie miejskiej xxxx…” Ani to ciekawe a ile powodów do plotek… i co ja powiem szefowi /ej/? Każde tłumaczenie po fakcie to już kłopot. 😉

    #21447
    kikcloud
    Uczestnik

    Marian,
    opatrzenie mnie zrozumiałeś ❗ Ja nie wartościuję nikogo ani nie oceniam. Twierdzę jednak, że insp. NIK nie ma uprawnień do przeprowadzania oceny zewnętrznej audytu wewnętrznego. Przecież to wynika ze standardów. Patrz wcześniejsze moje posty.

    #21449
    kikcloud
    Uczestnik

    Poza tym nie bardzo rozumiem, co macie za złe „Międzynarodowym Standardom Profesjonalnej Praktyki Audytu”.
    Przecież to jest nasza tarcza i miecz ❗ A jak brzmi.:smile:
    Stosowanie tych standardów to przecież podstawa prestiżu zawodu audytora.
    Bez nich jesteśmy goli jak mój przysłowiowy Pan Heniek 😉
    Jak Wasz szef zapłaci np. 10 000 zł za zewnętrzną ocenę Waszej pracy, to może Was i to co robicie bardziej doceni. Jego też oceniają wyborcy i kosztuje to dużo drożej (wybory) 😀

    #21450
    123456
    Uczestnik

    Dzięki wszystkim za wzięcie udziału w dyskusji – jakże owocnej. W znacznej częsći zgadzam się z kikcloudem , że oceniający powiniem mieć wszechstronną fachową wiedzę i doświadczenie . Ale na ile tacy ludzie sa bezpośrednio dostępni. To że przeciętny szef nie zgodzi sie wyłożyć kasy na ocenę to prawie pewne( jeśli ustawa tego wprost nie nakazuje ???) . A jeśli inspektor NIK się zgodzi zrobić to w ramach tej kontroli to zaryzykuję . Jeśli się uda to mam na 5 lat spokój . I tyle pozdrawiam

    #21458
    pietryka
    Uczestnik

    Sorry kikcloud – odczytałem to nie tak jak trzeba. Masz rację – inspektor NIK nie ma prawa do oceny naszej pracy wg standardów /biję się w piersi/. Wniosek – 123456 możesz prosić NIKowca i on może to zrobi ale nie będzie to wypełnienie standardu. 😉

    #21466
    kikcloud
    Uczestnik

    Polecam do przeczytania stanowisko MF pod linkiem:
    http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=7&dzial=1462&id=205543&typ=news
    Jak widać MinFinki też miały z tym problem 😀

    #21473
    mama0454
    Uczestnik

    Ten z Was kto pierwszy podda się takiej ocenie, niech to dokładnie wszystkim tutaj opisze jak to wyglądało i jak długo trwało (łącznie z kosztami). Oczywiście, również niech napisze jak załatwił sobie oceniającego i kto nim był (nie muszą być nazwiska, wystarczy tylko rodzaj instytucji oceniającej).
    Może wtedy ja także o takiej ocenie pomyślę, bo na razie nie mam czasu sobie tym głowy zaprzątać. 👿

Oglądasz 7 wpisów - 16 z 22 (wszystkich: 22)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.