piątek, 29 marca, 2024

ochrona zasobów informatycznych z uwzględnieniem zagrożenia cyberprzestępczego

Home Forum Sektory Wojskowe Jednostki Budżetowe ochrona zasobów informatycznych z uwzględnieniem zagrożenia cyberprzestępczego

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22978
    andrzejm
    Uczestnik

    Witam. Może komuś z Was przychodzi do głowy jak to zaudytować w RZI? Zadanie przedstawione jako priorytet komitetu audytu. Na co zwrócić szczególną uwagę ( szczególnie z tą cyberprzestępczością?) Pozdrawiam.

    #22981
    izmi
    Uczestnik

    Jeśli jakiś socjotechnik będzie chciał się czegoś dowiedzieć – dowie się mimo wszystkich wspaniałych zapór i spełniania norm wszelakich. Jestem na etapie czytania książek Kevin”a Mitnick”a stąd taka myśl 😉
    Z drugiej strony… największym zagrożeniem są ludzie… /sorry, to zboczenie po przeczytaniu kilku książek o socjotechnice/… są też szkolenia wszelakie /sami dla siebie – i innych – organizujemy/.
    Może napisz na do mnie na tlen…? Adres jak z loginu 😉

    #22985
    andrzejm
    Uczestnik

    Dzięki. Skorzystam.Końcówka o2.pl? O błędach ludzkich wiem, ale po to są procedury aby je zminimalizować bądź nawet wyeliminować, dlatego moje pytanie. Hasła, zabezpieczenia serwera, wielopoziomowość dostępu do sieci, programy antywirusowe, brak możliwości całkowicie swobodnego serfowania ( strony XXX gry i podobne), brak możliwości wgrywania oprogramowania bez zgody administratora to wiem. Może powinno być coś jeszcze o czym nie wiem lub nawet mi do głowy nie przychodzi ( nie jestem informatykiem a z racji wieku tylko średnio wyedukowanym użytkownikiem komputera). Pozdrawiam.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.