piątek, 29 marca, 2024

opłaty za przedszkole

Home Forum Sektory Samorządy opłaty za przedszkole

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #22732
    dudu
    Uczestnik

    Witam, czy może ktoś z Was przeprowadzał audyt w zakresie naliczania opłat za przedszkole? Mam wątpliwości w zakresie ustalania godzin. W ustawie o systemie oświaty jest napisane, że organ prowadzący ustala godziny bezpłatnego nauczania nie mniej niż 5 godzin dziennie. Czyli jeżeli ustali np. od 8.00 do 13.00, to dziecko którego rodzic zadeklarował pobyt w przedszkolu od godz. 7.00 do godz. 12.00 płaci za przedszkole czy nie. Ogóelm przebywa pięć godzin, ale jedną godzinę poza godzinami ustalonymi przez organ prowadzący. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie.

    #22734
    hanus23
    Uczestnik

    Jeżeli organ prowadzący ustali godziny bezpłatne od 8 – 13, a dziecko jest zadeklarowane od 7 – 12 to płaci za pierwszą godzinę która jest płatna (od 7-8).

    #22735
    dudu
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź, ale nie jestem pewna, jest kilka wyroków, które mówią, że podstawa programowa jest realizowana w przedszkolu przez cały dzień a dziecko płaci za faktyczny czas pobytu w przedszkolu, a skoro 5 godzin Rada ustaliła jako bezpłatne, to nie mam pewności czy należna jest opłata. Pozdrawiam.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.