wtorek, 21 września, 2021

operacje gotówkowe

Home Forum Sektory Służba zdrowia operacje gotówkowe

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #18577
  phobos
  Uczestnik

  Witam, mam pytanie jak w Waszych jednostkach wygląda odpłatne świadczenie usług. Chodzi mi o wystawianie rachunków i przyjmowanie wpłat. Czy rachunki wystawiają np. oddziałowe, pracownicy laboratorium (czy mają do tego stosowane upuważnienia), a wpłaty tylko i wyłącznie odbywają się w kasie szpitala, czy też oddziałowe wystawiają rachunki i przyjmują wpłaty, a następnie na koniec dnia wpłacają je do kasy szpitala.

  #18579
  ziuk
  Uczestnik

  Stosuje się tak, że wpłaty gotówkowe pobierają upoważnione osoby na poszczególnych oddziałach i rozliczają się z kasą główną. Natomiast ewentualne faktury wystawia osoba z działu finansowwgo zajmująca się sprzedażą
  Oczywiście pobieranie wpłat nastepuje na drukach ścisłego zarachowania KP , ktore podlegają szcegółowej kontroli.

  #18582
  phobos
  Uczestnik

  Dzięki 😀

  #18979
  phobos
  Uczestnik

  Czy w zakresie czynności kasjera dopuszczalny jest zapis, że kasjer dokonuje bieżącej kontroli dokumentów zewnętrznych i wewnętrznych stanowiących podstawę do zapłaty pod względem formalno-rachunkowym?
  Moim zdaniem funkcji kasjera nie należy łączyć z innymi funkcjami o charakterze dyspozycyjnym i kontrolnym w zakresie obrotu pieniężnego.

  #18981
  j
  Uczestnik

  tak

  #18983
  phobos
  Uczestnik

  tak? znaczy możliwy jest taki zapis?

  #18985
  darek
  Uczestnik

  Ludzie ale macie problemy! Kasjer musi sprawdzić dokument czy nie jest błędny. Co innego ujęcie dowodu w księgach rachunkowych. Zaleca się nie łączenie funkcji dysponowania gotówką z ujęciem tych operacji w księgach,tj. kasjer nie powinien jednocześnie księgować wypłat z kasy.

  #18986
  phobos
  Uczestnik

  myślałem, że właśnie po to te forum powstało…
  tak czy siak dziękuję za odpowiedź na mój „problem”

  #18988
  darek
  Uczestnik

  przepraszam

  #18992
  ziuk
  Uczestnik

  Każdy dokument jaki otrzymuje kasjer, powinien być sprawdzony pod względem merytorycznym i formalno-rachunkowym i zatwierdzony do wypłaty. Obowiązkiem kasjera jest sprawdzenie tych czynności jednakże nie ma prawa do kontroli formalno- rachunkowej, którą sprawuje wyznaczona osoba zważywszy na tzw.temat wrażliwy. Nie ma zatem podstaw do wpisywania w zakres obowiązków kasjera sprawowania kontroli formalno-rachunkowej.

  #18997
  phobos
  Uczestnik

  Dzięki za podpowiedź 🙂

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.